Як захистити ПК від вірусів: 3 практичних ради

Суперечки на тему, який антивірус краще встановити на комп’ютер, не вщухають донині. І не вщухнуть. Адже це вічний конфлікт. Приблизно, як між фанатами Реала і Барселони. Або власниками iPhone і Android-пристроїв. Кожен користувач вибирає один антивірус і бурхливо доводить всім іншим, що саме він є найкращим. Ось тільки решта можуть з ним не погодитися.

Чи існує взагалі антивірус, який на 100% захистить ваш ПК від вірусів? На основі особистого досвіду можу сказати – так, такий є.

Перше знайомство з антивірусами

Першим антивірусом на моєму ПК був NOD32. І, якщо чесно, я його навіть не вибирав. Після покупки комп’ютера викликали майстра для установки Windows (в ті часи ще не було інтернету, і так робили всі), і він крім ОС поставив купу всяких «корисних» програм. В тому числі і Nod32.

Як захистити ПК від вірусів: 3 практичних ради

Що хочеться відзначити про антивірусі:

  • простий і зручний інтерфейс (навіть англійською розібратися було нескладно);
  • приємний дизайн;
  • мінімум спливаючих вікон (нагадування).

І найголовніше – Nod32 вів себе тихіше води, нижче трави. Як ніби його й не було зовсім. Комп’ютер не гальмував, але при цьому був захищений від вірусів. Хоча, як виявилося, не зовсім – одного разу я набрався стільки вірусів, що довелося перевстановлювати Windows.

Знову викликали майстра і в цей раз він поставив безкоштовну Авиру. Чомусь у пам’яті відклався логотип – червоний парасолька на білому фоні (чи навпаки?). Іконки інших антивірусів взагалі не пам’ятаю, а от Avira запам’ятав. Мабуть, це хороший приклад того, як треба правильно робити логотипи.

Як захистити ПК від вірусів: 3 практичних ради

Чесно кажучи, у порівнянні з NOD32 Авір мені зовсім не сподобалася. Постійно що-то там перевіряла, навантажувала ПК, дратувала нескінченними спливаючими вікнами. Відразу видно, що безкоштовний антивірус. Можливо, все це регулювали в параметрах, але оскільки тоді я був «зеленим» користувачем, то в настройках нічого не чіпав.

Довго Avira не простояла – на зміну їй прийшов Касперський. Тоді я ще не задумувався про те, який антивірус краще встановити на комп’ютер – просто попросив поради у одного. І він приніс мені установник Касперського.

Вітчизняний антивірус сподобався приємним дизайном зеленого кольору. І зручним інтерфейсом. Я швидко розібрався з налаштуваннями оновлення, запланованими перевірками та іншими нюансами.

Як захистити ПК від вірусів: 3 практичних ради

Правда, Касперський теж підвів. Весь час був включений, але одного разу після перевірки виявив 16 тисяч вірусів.

Чесно кажучи, я трохи отетерів від такої кількості. Добре, що віруси раніше були більш «доброзичливими» – адже я про них навіть не знав. А зараз то рекламні банери в браузері, то майнеры, навантажують процесор на 100% – одне краще іншого. Загалом, 16000 вірусів – це мій рекорд. Більше у мене не було.

Зрозуміло, що після такого знову довелося перевстановлювати Windows на комп’ютері. І тут я зрозумів, що пора щось міняти. Дійсно, скільки можна? У середньому Windows XP стояла близько року – потім з-за вірусів доводилося ставити нову.

Читайте також – У браузері з’явилася реклама: як прибрати вірус?

Повний захист ПК від вірусів: чи це можливо?

На даний момент в мене стоїть Касперський. Якщо точніше, то Kaspersky Internet Security 2014. Так, версія стара, але тепер це не важливо. І ось чому.

Як захистити ПК від вірусів: 3 практичних ради

Справа в тому, що я зрозумів одну просту річ: самий кращий антивірус – це той, хто сидить по той бік монітора. Тобто, користувач. Достатньо розібратися з основами безпеки в інтернеті – і антивірус вам практично не знадобиться. Хоча особисто до мене досвід просто прийшов з часом. Вчився на власних помилках, так сказати.

Новачкам (та і всім іншим користувачам) для захисту від вірусів можу порадити наступне:

  • Завантажуйте файли тільки з перевірених джерел. Особисто у мене є 4-5 сайтів, адреси яких я знаю на пам’ять. І якщо потрібно щось завантажити – заходжу тільки на них.
  • Дивіться, що завантажуєте. Якщо ви шукаєте вподобану музику, а тут вам пропонують завантажити exe-файл – закрити цей сайт і біжіть звідти. Серйозно. Саме в exe-файлах найчастіше ховаються віруси. Так і особисто мені якось лінь ставити непотрібну програму для того, щоб зберегти одну-єдину пісню. Знайду інший спосіб.
  • Не заходьте на сумнівні ресурси. Якщо вам треба знайти драйвера на відеокарту – шукайте їх на офіційному сайті виробника. Якщо хочете оновити Adobe Flash Player – заходьте на сайт Адобе. Не шукайте їх на всяких сайтах по софту і подібних ресурсах. Навіть якщо там написано величезними літерами «Перевірено антивірусом – вірусів немає» – це нічого не говорить. Додати таку напис або кнопку зовсім нескладно. Зате на цьому дуже часто спекулюють, додаючи віруси та інші шкідливі програми.
  • Тепер у мене новий рекорд – 4 роки роботи Windows, і жодного вірусу. А раніше, якщо пам’ятаєте, ОС переустанавливалась кожен рік. Що стосується Касперського, то він служить в якості підстраховки. Перевіряє флешки, які я підключаю, і попереджає про заражених сайтах в інтернеті. Більшого від нього не вимагається.

    Як бачите, питання, який краще встановити антивірус на комп’ютер, не настільки актуальний, як вважають багато користувачів. Адже все залежить особисто від вас. Якщо будете бездумно завантажувати все підряд – жоден антивірус не допоможе. Думайте головою і уважно дивіться, що вам пропонують зберегти або встановити на ПК. Адже найкращий антивірус – це ви.