Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

Хочете перевстановити Віндовс, але не знаєте, як зберегти закладки в Опері? Чи потрібно просто скопіювати їх на інший комп’ютер? Це нескладно. Більше того – зберегти в закладки Opera можна кількома способами.

Перший – шляхом синхронізації. Це класна опція, що дозволяє не тільки перенести закладки Опери на інший комп’ютер, але і скопіювати інші важливі дані: паролі, експрес панель, історію.

А другий спосіб – класичний експорт і імпорт. Виконується вручну, але там нічого складного немає. Нижче розглянуті обидва способи, як зберегти закладки в Опері при перевстановлення системи, а який – вирішувати вам.

Як зберегти закладки в Опері при перевстановлення?

Отже, перший спосіб перенести всі потрібні дані при перевстановлення системи або браузера – це синхронізація. Суть даної функції полягає в тому, що до вашого аккаунту в Opera прив’яжеться все – вкладки, паролі, налаштування. І щоб зберегти закладки Опери при перевстановлення вінди, вам лише треба створити обліковий запис.

Для цього:

 • Запустіть браузер і виберіть в Меню пункт «Синхронізація».Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • Праворуч з’явиться невелике віконце – натисніть кнопку «Створити обліковий запис!».Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • Придумайте логін, пароль та натисніть «Створити».Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • Потім натисніть «Вибрати синхронізовані дані»Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • Саме тут можна синхронізувати закладки в Опері. За замовчуванням відзначені всі поля крім «Паролі», але можна вказати, що саме вам потрібно.
 • Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

  Готове. Після цього всі ваші дані і настройки прив’яжуться до особистого аккаунту. І більше зберігати закладки Opera не доведеться. Достатньо лише зайти під своїм обліковим записом – і вони автоматично завантажаться з вашого облікового запису.

  Завдяки синхронізації ви можете користуватися браузером Opera на будь-якому комп’ютері або ноутбуці. У тому числі після повторної Віндовс. Просто зайдіть у свій обліковий запис Opera – і ви отримаєте доступ до всіх закладках, закладок, історії відвідувань, паролів і налаштувань. Навіть якщо хтось випадково видалить браузер, або ваш комп’ютер зламається – всі дані залишаться на місці, адже вони прив’язані до облікового запису та зберігаються в хмарі.

  До речі, цей спосіб підходить і в тому випадку, якщо потрібно зберегти закладки експрес панелі в Опері. Після входу в особистий аккаунт вона відобразиться в тому ж вигляді, що й на домашньому ПК або ноутбуці. Аналогічним чином можна зберегти панель закладок в Опері.

  Саме тому цей спосіб є найбільш популярним. І ним користуються багато користувачів.

  Рекомендую прочитати: Як змінити стартову сторінку в Опері?

  Як експортувати закладки з Опери?

  Тепер розглянемо другий спосіб. Його суть полягає в тому, що вам потрібно вручну зробити копію закладок в Опері. Тобто, експортувати у вигляді невеликого html файлу. А потім, після перевстановлення браузера або системи Віндовс – імпортувати назад. Цей файл можна скопіювати на флешку, щоб потім перенести на інший ПК або ноутбук. Тобто, вам необхідно виконати дві прості процедури – експорт і імпорт. Почнемо з першої.

  Відразу зазначу, що імпорт та експорт закладок в Опері 43 налаштований трохи дивно. Спочатку в браузері такої можливості немає. Вона реалізована через розширення, яке потрібно додатково встановити.

  Для цього:

 • Зайдіть в «Керування плагінами», натиснувши Ctrl+Shift+E (або вибравши в Меню пункт Розширення).Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • Клацніть на пункт «Додати розширення».Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • Відкриється нова вкладка – введіть у поле пошуку слово «Export» і поставте розширення «Bookmarks Import&Export».
 • Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

  Після цього на панелі додасться невеликий значок. Клацніть на нього – відкриється нова вкладка. Щоб експортувати закладки з Опери, натисніть кнопку «Export».

  Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

  Після цього на ваш ПК завантажиться файл html.

  Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

  У порівнянні з аналогічною процедурою в інших браузерах у розширення є невеликий плюс – експорт закладок в Опері 43 виконується буквально в один клік.

  Цей файлик необхідно обов’язково зберегти. Особливо, якщо збираєтеся встановлювати заново Windows – адже в цьому випадку всі дані будуть видалені. Рекомендується скопіювати дані з Опери на флешку. А коли нова Віндовс буде встановлена, можна відновити з цього html файлу всі колишні дані.

  Корисно знати: Як очистити кеш браузера Opera?

  Як імпортувати закладки в Оперу?

  Імпорт закладок в Оперу теж виконується через це розширення. Для цього:

 • Натисніть на значок розширення.
 • Натисніть кнопку «Виберіть файл і вкажіть місце, де він лежить.
 • Клацніть «Import».
 • Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

  Ось так легко імпортувати закладки в Оперу. Після цього ви побачите повідомлення, що процедура пройшла успішно.

  Є ще й другий спосіб виконати імпорт закладок в Опері 43 – через сам браузер. Для цього:

 • Виберіть у Меню пункти Інші інструменти – Імпорт.Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • У полі «Звідки» вкажіть «HTML файл», потім виберіть «Виберіть файл і вкажіть, де він зберігається.Як зберегти закладки в Опері: 2 способи
 • Браузер повідомить, що вибрані дані, імпортовані натисніть «Готово», щоб закрити вікно.
 • Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

  Зверніть увагу: тут можна імпортувати закладки Opera з Firefox, Chrome, IE. Причому безпосередньо, без html-файлу. Для цього досить вибрати в списку відповідний пункт. Крім закладок переносяться також паролі, історія відвідувань, файли cookie. З Яндекса імпорт виконується тільки через html файл.

  Як зберегти закладки в Опері: 2 способи

  Дана функція є універсальною, тобто реалізовано точно так само, як і в інших браузерах. Тому, якщо вам раптом набридне Opera, можна зробити експорт закладок, а потім імпортувати їх у Хром, Яндекс або Mozilla.

  Це теж цікаво: Як увімкнути Opera Turbo?

  На цьому все. Тепер ви будете знати, як перевстановити Оперу із збереженням закладок, і легко зможете це зробити. Аналогічним чином можна зберегти їх при перевстановлення Віндовс, перенести на інший ПК або ноутбук.

  Рекомендується створити обліковий запис і синхронізувати закладки в Опері. Адже після цього можна забути про цю проблему назавжди. Але якщо вам зручніше, використовувати класичний метод – експорт та імпорт закладок вручну.