Як збільшити кеш пам’ять в браузер Гугл Хром

Привіт, друзі! Сьогоднішня стаття буде присвячена одному із самих популярних браузерів серед користувачів – Google Chrome. Ми коротко розглянемо, що таке кеш, збільшимо кеш пам’ять в Хромі і створимо ярлик для браузера на робочому столі.

Зміст:

  • 1 Кеш в браузері – що це таке
  • 2 Як збільшити кеш в браузері Google Chrome
  • 3 Як створити ярлик Гугл Хром на робочому столі

Кеш в браузері – що це таке

Як завжди перед практикою я вам дам кілька термінів. Адже, як же ми з вами будемо збільшувати щось, якщо ми не знаємо, що це таке.

Кеш – це проміжний буфер, в якому зберігається використовувана інформація. При перегляді в інтернеті сайтів, відео, прослуховування аудіо, завантажені браузером файли, для всього перерахованого, зберігаються в спеціальній папці на жорсткому диску – це і є папка з кешем.

Коли ви відвідуєте сайт в інтернеті перший раз, то для відображення його вмісту, браузер звертається до сервера, і завантажує звідти потрібну інформацію, яка потрапляє в кеш. Зайшовши на той же сайт вдруге, браузер візьме всі необхідні файли з кешу. Відповідно, це швидше завантажить сторінку і використовує менше трафіку.

Об’єм кешу в браузері обмежений. Тому, коли закінчується вільне місце, старі записи стираються, і записуються нові. Якщо ви помічаєте, що онлайн-ігри або відео почали уповільнюватися, можна спробувати збільшити кеш браузера.

Для того щоб звільнити місце на жорсткому диску, або якщо ви помітили, що в браузері з’явилися помилки, можна почистити кеш в браузері Chrome. Перегляньте детальну статтю, перейшовши за посиланням.

Як збільшити кеш в браузері Google Chrome

Знайдіть ярлик Хрому на робочому столі і клацніть по ньому правою кнопкою миші. Виберіть з контекстного меню пункт «Властивості».

Як збільшити кеш память в браузер Гугл Хром

У вікні властивостей на вкладці «Ярлик». В полі «Об’єкт» поставте курсив в кінці, натисніть пробіл і вставити: —disk-cache-dir=»c:с?гомесас?е», знову пробіл і: —disk-cache-size=1073741824. Натисніть «Застосувати» і «ОК».

Перед словом disk в обох випадках варто два дефіси. Число 1073741824 –це об’єм кешу в байтах. Встановіть потрібне значення. В даному випадку, 1073741824 байт – це 1 Гб.

Як збільшити кеш память в браузер Гугл Хром

Як створити ярлик Гугл Хром на робочому столі

Якщо за вищеописаною інструкції, ви не знайшли ярлик браузера, давайте розглянемо, як зробити ярлик Chrome на робочому столі.

Відкриваємо «Комп’ютер» і знаходимо папку, в якій встановлено Google Chrome. Якщо конкретніше, нам потрібен виконуваний файл браузера. Якщо при установці ви не обирали іншу папку, то, швидше за все, потрібно перейти по шляху: C:Program FilesGoogleChromeApplication.

Як збільшити кеш память в браузер Гугл Хром

Знаходимо тут потрібний файл. Щоб не було сумнівів, клікніть по ньому правою кнопкою миші і зайдіть в «Властивості». На вкладці «Загальні» у полі «Тип файлу» має стояти розширення .exe.

Як збільшити кеш память в браузер Гугл Хром

Знову натискаємо правою кнопкою миші по вибраному файлу і в контекстному меню вибираємо «Відправити» – «Робочий стіл (створити ярлик)». Тепер у вас на робочому столі є ярлик Хрому.

Як збільшити кеш память в браузер Гугл Хром

Тепер ви знаєте, що таке кеш, як можна збільшити кеш в Хромі і створити ярлик браузера на робочому столі.

А, може, і це буде Вам цікаво: