Здрастуйте, шановні читачі! Раді бачити вас на блозі inetfishki.ru. Дана стаття буде присвячена кешу в браузері Опера, а точніше – як збільшити кеш.

Зміст:

  • 1 Що таке кеш в браузері
  • 2 Збільшуємо кеш в старій версії Опери
  • 3 Як збільшити кеш в новій версії Опера

Що таке кеш в браузері

В кеш браузера завантажуються файли, які необхідні при перегляді сторінок, відтворення аудіо та відео в інтернеті. І коли ви знов заходите на раніше проглядається сайт, його завантаження відбувається швидше, оскільки інформація завантажується вже не з сервера, а береться з кешу. Таким чином, зменшується і час завантаження, і використовуваний інтернет-трафік.

Папка з кеша браузера зберігається на комп’ютері і обмежена в обсязі. Коли вільна виділена пам’ять закінчується, старі записи стираються, і замінюються новими. Якщо ви помічаєте, що онлайн-ігри, відео, завантаження сайтів, відбувається повільно, значить, є сенс збільшити кеш пам’ять у браузері.

Збільшуємо кеш в старій версії Опери

Враховуючи, що існують різні версії Опери, розглянемо більш ранньою і більш пізню.

У старій версії клікніть по логотипу Опери в лівому верхньому кутку, з контекстного меню виберіть «Налаштування», потім «Загальні налаштування». Дані дії можна замінити натисканням комбінації клавіш Ctrl+F12.

Відкриється вікно з настройками. У ньому перейдіть на вкладку «Розширені» та з лівої сторони виберіть розділ «Історія». У полі «Дисковий кеш» з випадаючого списку виберіть потрібне значення та натисніть кнопку «ОК». Максимальне значення, яке можна вибрати – 400 Мб.

В цьому ж вікні, і ви зможете очистити кеш в Опері. Перейшовши за посиланням, прочитайте статтю.

Якщо ви хочете збільшити об’єм кешу більше, ніж на 400 Мб, в адресний рядок браузера введіть: opera:config і натисніть «Enter». Далі відкрийте розділ «Disk Cache» і знайдіть поле «Size». Виберіть потрібний параметр і натисніть «Зберегти». Зверніть увагу, значення для кеша потрібно вказувати в Кб.

Як збільшити кеш в новій версії Опера

Збільшення кешу в тих версіях Опери, які зроблені на базі Chromium, відрізняються від описаних вище способів.

Для цього клікніть правою кнопкою миші по ярлику Опери на робочому столі і виберіть з випадаючого списку «Властивості».

Відкриється відповідне вікно на вкладці «Ярлик». В полі «Об’єкт» встановіть курсор після launcher.exe і натисніть пробіл. Потім вставити: —disk-сас?е-size=Обсяг. Попереду стоять два дефіси, там, де Обсяг, вкажіть потрібний розмір кеша в Кб. Якщо потрібно збільшити кеш до 1 Гб, напишіть значення 1073741824 Кб. Після цього натисніть кнопку «Застосувати» і «ОК».

Якщо вам потрібно дізнатися встановлену версію Опери, перейшовши за посиланням можна прочитати статтю на дану тему.

На цьому буду закінчувати. Тепер ви зможете збільшити кеш пам’ять в Opera, яка б версія браузера у вас не була встановлена на комп’ютері або ноутбуці.

А, може, і це буде Вам цікаво: