Якщо вам цікаво як зламати Wi-Fi або ви стурбовані безпекою своєї бездротової мережі, то дозвольте вас заспокоїти — здебільшого ваша мережа знаходиться в безпеці. У даній статті я розповім вам про кілька речей, які варто зробити ,щоб бути впевненим у своїй wi-fi мережі

Захищеність Wi-fi в останні роки досягла такого ступеня, що більшість сучасних роутерів спочатку добре захищені. Пройшли ті дні, коли людина з мінімальними комп’ютерними знаннями міг легко підключитися до вашої бездротової мережі, навіть не знаючи пароля. Зараз Wi-fi володіє стійкою захистом від злому. Виробники мережевого устаткування теж не стоять осторонь. Практично всі сучасні роутери мають вбудований міжмережевий екран, який захищає вашу мережу від шкідливих атак. Сьогодні ми дізнаємося як зламати Wi-fi і які заходи слід вжити, щоб максимально убезпечити свою домашню мережу.

Як зламати Wi-fi: простіше кажучи, ніяк

Правда в тому , що зламати Wi-fi без старанності і знань неможливо. Навіть професіоналу, у якого є досвід подібних дій, деколи потрібно досить багато часу для злому бездротової мережі. Крім того, навіть якщо зловмисник отримає пароль від вашої домашньої мережі, це не означає, що він зможе отримати доступ до ваших даних. Швидше за все, він зможе скористатися вашим інтернетом. Враховуючи вартість широкосмугового інтернету в Росії, зусилля, витрачені на взлом wi-fi мережі, навряд чи окупляться.

Так як ви ймовірно шукали як зламати wi-fi, ви напевно зустрічали шахрайські сайти, які пропонують вам чарівну програму, яка автоматично зламує будь-яку бездротову мережу. У переважній більшості випадків автори цих сайтів брешуть вам, щоб отримати гроші за програму або заразити ваш пристрій вірусами допомогою свого програмного забезпечення. Якщо ви справді маєте намір серйозно вивчити мережеву безпеку, то варто подивитися в бік Kali Linux.

Якщо ви дійсно вважаєте «хакерів», ви можете зробити кілька кроків, які зроблять злом вашої мережі вкрай виснажливим.

В першу чергу необхідно відключити WPS. Що таке WPS? WPS означає Wi-Fi Protected Setup. Дана технологія була створена для більш швидкого і простого підключення до wi-fi мережі. На жаль, якщо WPS включений, зламати ваш роутер набагато простіше. WPS використовує 8-значний PIN-код і деякі роутери з включеним WPS можуть бути зламані за пару хвилин або годин. По суті, хакер буде використовувати спеціальну програму, яка буде перебирати варіації PIN-коду, поки не підбере потрібний.

Найпростіший спосіб дізнатися, чи підтримує ваш роутер WPS, це подивитися наявність на його коробці вираженого логотипу WPS або фізичної кнопки на пристрої з маркуванням WPS. Також ви можете зайти в налаштування свого маршрутизатора і переконатися ,що WPS відключений або, при необхідності, відключити його.

Досить часто функція WPS включена виробником роутера за замовчуванням, тому, якщо ви не користуєтеся даною функцією, WPS краще відключити.

Як зламати Wi-fi: змініть пароль адміністратора

Ще однією важливою річчю, яка убезпечить вашу мережу, стане зміна пароля адміністратора роутера. Більшість роутерів поставляються зі стандартним логіном/паролем, який нескладно підібрати ,використовуючи інформацію у відкритому доступі. Тому, якщо при першому вході в адміністративну панель роутера вам пропонують змінити пароль — зробіть це. Також ви можете змінити пароль в будь-який час. Отримати доступ до вашого роутеру буде набагато складніше, якщо ви змінили стандартний пароль від веб-панелі на свій.

Яке шифрування Wi-fi необхідно використовувати?

Як ми вже говорили, більшість сучасних роутерів спочатку мають встановлений пароль бездротової мережі. Але крім пароля, в wi-fi існують різні типи шифрування. Метод шифрування, який використовується зараз у вашому роутері, можна подивитися в настройках вашого роутера або з допомогою спеціальних програм. Зараз ми поговоримо трохи про різні стандарти шифрування Wi-fi.

Найпоширенішими методами шифрування є WEP, WPA (TKIP) ,WPA (AES).

  • Wired Equivalent Privacy (WEP) був схвалений у 1997 році. В даний час дана шифрування вважається ненадійним. У 2003 році на зміну WEP прийшов стандарт WPA ( TKIP). Тому якщо в налаштуваннях безпеки Wi-fi вашого роутера обраний WEP, негайно поміняйте його на WPA (TKIP) або WPA2 (AES).
  • Temporal Key Integrity Protocol (TKIP) теж потроху йде, але все ще використовується в більшості сучасних роутерів.
  • Advanced Encryption Standard (AES) був представлений незабаром після TKIP, як новий і покращений WPA2. Так як це самий просунутий тип шифрування Wi-fi, його вам і варто використовувати у своєму роутері.

Це основні методи шифрування Wi-fi, які присутні практично у всіх домашніх маршрутизаторах. Існують і інші методи шифрування (наприклад, які застосовуються в корпоративному середовищі), але в споживчих пристроях ви швидше за все зустрінете ці. Тому, використовуйте WPA2 шифрування (AES), якщо можете. Майте на увазі, що деякі пристрої можуть не підтримувати даний тип шифрування (зазвичай, вкрай старі пристрої)

Стандарти Wi-fi: WEP, WPA, WPA2

Ми вже зрозуміли, що WPA є найбільш безпечним стандартом і ви повинні прагне використати його. На щастя, більшість провайдерів використовують даний стандарт за замовчуванням в своїх пристроях. Також багато провайдерів і виробники використовують комбінацію WPA2 і WPA, щоб забезпечити максимальну сумісність з широким діапазоном безпровідних пристроїв.

Також ви можете зустріти в налаштуваннях бездротової мережі напис ‘-PSK’. Що таке PSK? PSK або Pre-Shared-Key — це спрощена аутентифікація для домашніх користувачів. PSK дозволяє використовувати один пароль для доступу користувачів, підключення точок доступу і інших пристроїв.

У корпоративному середовищі використовується технологія WPA-Enterprise. Кожен користувач, який підключається до мережі, повинен володіти свідоцтвом (мандатом) для доступу до мережі. Підключення зазвичай контролює сервер RADIUS (Remote Authentication Dial-In User Service).

Якщо у вас є вибір, що використовувати WPA2-PSK (AES) або WPA2-PSK (TKIP), вибирайте WPA2-PSK (AES).

Якщо який-небудь пристрій не може підключитися до вашої домашньої мережі, спробуйте використовувати TKIP або виставити у своєму роутері комбінований режим WPA2-PSK (mixed). Деякі дуже старі пристрої можуть використовувати лише застарілий WEP.

Як зламати Wi-Fi: Чому мій інтернет працює повільно?

Може здатися дивним говорити про швидкості інтернету у статті ,присвяченій безпеці wi-fi, але ви будете здивовані, якщо довідаєтеся, що технологія WPA2 (TKIP) підтримує максимальну швидкість до 54 Mbps. Між тим, технологія WPA2 (AES) підтримує швидкість до 300 Mbps. Навіть необізнаній людини видна різниця у швидкості з’єднання. Тому, якщо ваш роутер «ріже» швидкість провайдера, то цілком можливо , що причина в налаштуваннях безпеки роутера.

Якщо ви відчуваєте проблеми з сумісністю ваших бездротових пристроїв і не можете постійно використовувати WPA2 (AES), то можете спробувати виставити в налаштуваннях змішаний режим, який називається WPA2-PSK (mixed mode) або WPA2-PSK (TKIP/AES). При роботі в даному режимі ваш роутер буде аналізувати пристрої, підключені до домашньої мережі, щоб максимально можливий час використання шифрування WPA2 (AES).

Чи можу я зламати мій власний маршрутизатор?

Виробники рідко включають в прошивки для своїх пристроїв розширений функціонал, щоб не плутати користувача і забезпечити продаж своїх пристроїв більш високого рівня.Якщо ви хочете використовувати можливості свого роутера по максимуму, то ви можете прошити його кастомний прошивку (майте на увазі — це призведе до втрати вашої гарантії). Що ж даєте кастомний прошивку? Зазвичай вона збільшує функціонал пристрою, робить його більш надійним і безпечним. Дана стаття не ставить за мету пояснення процесу прошивки роутерів, тому для пошуку альтернативних прошивок ви можете «погуглити» DD-WRT і Tomato Firmware.

Я сподіваюся, що ця стаття допомогла вам убезпечити свою домашню мережу і запобігти крадіжці вашого інтернету та даних.