Всім відомий формат файлів jpeg (або jpg). В основному такий тип файлів – це зображення. Ми дуже часто стикаємося з картинками, в плоть до того, що деякі веб-сайти, які складаються лише з зображень (ну або з невеликою кількістю вкрапленного тексту).
Загалом, заглиблюватися не будемо, а узагальнимо тим, що формат jpeg вважається загальноприйнятим і одним з найбільш популярних форматів зображень. Але трапляється так, що картинка з розширенням . jpeg (.jpg) займає дуже багато пам’яті, особливо якщо це стосується фотографій.
Якщо взяти сучасний комп’ютер, то обсяг пам’яті в його жорсткому диску коливається в межах від 200-1000 Гб. Цього цілком достатньо для зберігання «об’ємних зображень. Але в теж час, при виникненні бажання передати зображення по електронній пошті товаришам, у вас можуть виникнути проблеми. Так, сперечатися не буду – в основному швидкість передачі даних залежить від провайдера і тарифного плану, але все ж не всім доступний високошвидкісний інтернет.
Особливий випадок з веб-майстрами. Все знаю, що чим яскравіше сайт – тим довше він вантажиться (в більшості випадків). Так от, вебмайстру доводиться одночасно задовольняти потреби користувачів у якісних зображеннях і в теж час жертвувати пам’яттю хостингу. А чим більше він викладе фотографій на сторінці сайті, тим довше вона буде грузиться, так і місце на хостингу не гумове.
Всі ці проблеми можна вирішити шляхом зменшення розмірів файлів jpeg (jpg). Для цього нижче в статті я опишу дві програми, за допомогою яких вам вдасться швидко і легко змінити розміри картинок, а точніше скоротити обсяг пам’яті, який вони займають.

Riot

Riot – напевно сама популярна програма для цих цілей. За допомогою неї можна зменшити розміри файлів таких форматів: JPG, GIF і PNG. Працювати з цією програмою дуже легко, адже це основний і єдиний її функціонал.
Давайте перейдемо безпосередньо до зменшення розміру картинок. Для початку відкрийте (завантажити) фотографію за допомогою кнопки «Open».

Редаговане фото з’явиться в лівій частині екрана. А в правій – «змінений». Свого роду права частина виступає в ролі інструменту для попереднього перегляду змін.
Далі використовуючи повзунок «Quality» ви змінюєте якість зображення, тим самим зменшуючи розмір файлу. Тут головне витримати пропорції, щоб зовсім не зіпсувати фотографію.

Навпроти «Initial image» вказано первинний об’єм файлу, а навпаки «Optimized image» відповідно змінений. Тобто початковий показник і майбутній при збереженні.

Після проведених змін і отримання задовільного результату просто натисніть кнопку «Зберегти» для збереження фотографії вже в зменшеному розмірі.

Pain.net

Pain.net – це безкоштовний редактор фотографій. Він має «стандартний» набір інструментів для обробки зображень. Але найголовніше це те, що під час збереження (після натискання кнопки «Зберегти як» та зазначення місця збереження) ви можете вибрати параметри збереження, а саме якість.
Досить зрушити повзунок на кілька пунктів (наприклад, зі 100 на 97) і розмір файлу jpeg значно зменшиться, але якість ви практично не втратите.