Добрий день. Як-то зовсім мало у мене статей про операційну систему Android, але, якщо чесно, я не знаю, що можна писати по цій темі:) Для мене в ньому все дуже просто. Але сьогодні розповім про невеликої хитрості. У мене раніше стояла прошивка від команди ParanoidAnroid, це ще було на Android 4.3 і прошивка мала індекс 3.99. Так ось, там була просто неймовірно зручна функція за зміни параметра DPI на льоту. Ви могли змінити відображення екрану просто вибравши відповідний режим в налаштуваннях. Додайте до цього неймовірну стабільність у порівнянні з іншими кастомних прошивками і ви зрозумієте, чому всі користувачі цієї прошивки так її любили…

Порівняння показників DPI

Але з виходом Android 4.4 команда відмовилася від цієї ідеї і тепер прошивка Paranoid не має ніяких явних переваг, щодо того ж CyanogenMod. Але я до сих пір люблю змінити DPI для збільшення робочого простору на телефоні і зараз я поділюся як це можна зробити. Для порівняння, я наведу пару скріншотів, щоб ви зрозуміли про що йде мова.

Стандартний показник DPI для екрану мого Nexus 4 — 320 і робочий стіл при цьому виглядає ось так:

А ось так зі значенням 260 точок на дюйм. Прошивка думає що у телефону фізичний розмір екрану і більше і відображає все в меншому вигляді:

Зменшення DPI — покрокова інструкція

 • Отже, я буду показувати на прикладі X-Plore, але ви можете використовувати будь-який файл-менеджер, який вміє працювати під правами root. Перед початком рекомендую зробити бекап у вашому recovery. Відкриваємо корінь диска root і заходимо в папку System. У ньому нам потрібно знайти файл build.prop.
 • Відкриваємо його текстовим редактором.
 • Шукаємо рядок з параметром ro.sf.lcd_density.
 • І міняємо його значення на те, що нам потрібно. Якщо ви це робите вперше, рекомендую зменшити на 30 і потім вже зменшувати щонайменше по 10-20, поки не знайдете підходящу вам. Зберігаємо файл.
 • Залишилося тільки перезапустити пристрій, щоб система застосувала зміни.

  На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч або підписавшись на групу Вконтакті.

  Спасибі за увагу!

  Матеріал сайту Skesov.ru