Як змусити браузер Chrome видавати попередження перед закриттям

Багатьом користувачам не подобаються браузери, які при спробі закрити їх при безлічі відкритих вкладок видають діалогове вікно з попередженням. З іншого боку, ця функціональна можливість зупиняє закриття браузера при випадковому натисканні на кнопку, оскільки при повторному відкритті потрібно буде чекати завантаження всіх вкладок. На жаль, в найпопулярнішому на комп’ютерах браузері Chrome такого діалогового вікна немає навіть в розширених налаштуваннях.

Якщо ви хочете побачити це діалогове вікно перед закриттям браузера Chrome, рішення все ж існує. Це свого роду хак, але він працює.

Зайдіть на сайт Prevent Close від німецького розробника Майкла Армбрустера. Цей сайт використовує JavaScript для відображення діалогового вікна, яке питає, чи впевнені ви в бажанні покинути цей сайт.

Ідея полягає в тому, щоб завжди тримати в браузері Chrome вкладку з цим сайтом. Коли ви натискаєте на кнопку X закриття браузера, цей сайт відображає діалогове вікно з питанням про те, чи впевнені ви в бажанні покинути цю сторінку. Якщо ви натискаєте «Залишитися», браузер не закривається, якщо вибираєте «Закрити», Chrome закривається з усіма вкладками. Цей трюк протягом багатьох років використовують безліч сумнівних сайтів. На цей раз метод буде застосований на благо.

Як змусити браузер Chrome видавати попередження перед закриттям

Для зручності рекомендується закріпити сайт у браузері та прибрати вкладку з дороги. Запустіть сайт Prevent Close та натисніть вкладку правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт «Закріпити вкладку».

Розмір закріпленої вкладки буде зменшено порівняно з іншими відкритими вкладками. Далі візьміть вкладки за допомогою миші і перетягніть на ліву сторону лінійки вкладок. У цій позиції вона не буде заважати, а буде показуватися при кожному запуску браузера і не дозволяти випадково закривати його.

Підказка: функція закріплення вкладок Chrome є підступний. Закріплені вкладки з’являються тільки в одному вікні Chrome, а не в кожному відкритому вікні. Щоб закріплені вкладки залишалися на своєму місці, спочатку потрібно закривати інші вікна браузера Chrome, і тільки в останню чергу вікно з закріпленої вкладкою. Якщо цього не зробити, закріплена вкладка буде загублена.

Виникає питання про причини того, чому в Chrome в системі Windows не пропонується діалогове вікно. Найкращий відповідь можна знайти на форумі підтримки Google Chrome. Відсутність цієї функції виявилося філософським вибором розробників. Google намагається зробити Chrome максимально простим і швидким, що означає відсутність зайвий функціональності. Діалогове вікно при закритті браузера порахували як раз за таку зайву функцію. У Chrome є опція активація попередження перед відкриттям, але тільки на комп’ютерах Mac, з-за ярликів клавіатури для закриття вікон і вкладок на цій платформі. У користувачів Windows такого вибору немає.