Перед тими, хто розкрутив групу в соціальній мережі ВКонтакте з метою заробітку на рекламі, стає очевидним наступне питання: де знайти людей, які будуть готові платити гроші за розміщення своїх постів? Це питання дійсно актуальне, і ми спробуємо на нього відповісти.

Розглянемо деякі способи пошуку рекламодавців

  • Для початку важливо зробити так, щоб рекламодавці самостійно могли звертатися до вас з пропозиціями про співпрацю. Для створення таких умов необхідно повністю заповнити всі контакти групи. Причому необхідно зробити різноманітність контактів, щоб рекламодавець міг сам вибрати відповідний для себе спосіб зв’язку з вами. Наприклад, необхідно розмістити адресу електронної пошти, посилання на вашу сторінку ВКонтакте, і можливо телефон і скайп.

Крім того, в розділі «посаду» призначте одного з адміністраторів, менеджером по рекламі. Наприклад, позначте його посаду, підписавши так: «з питань реклами». В документах можна розмістити детальну інформацію про умови розміщення реклами, з цінами, а також з середньою статистикою групи. Також таку інформацію можна включити в одну з тем обговорення в групі або на закріпленій пості.

Ну і звичайно необхідно зробити групу привабливою з точки зору маркетингу. Якщо вона неактивна, то навіть якщо в ній 100 000 учасників, рекламодавці будуть вкладати гроші в рекламу. Важливо подивитися на свою групу з боку рекламодавця. Уявіть себе на його місці і оцініть стали б ви замовляти рекламу в даному співтоваристві. Звичайно, ціна також повинна бути розумною і відповідати статистики відвідуваності і кількості аудиторії.

  • Ще один варіант відшукати рекламодавців для групи – це знайти посередника. ВКонтакте є внутрішня біржа, де, власне, і збираються рекламодавці. Найчастіше саме тут люди вибирають групу для свого просування. Але для того щоб ваша група змогла потрапити на цю біржі необхідно, що охоплення активності вашої аудиторії був не менше 20 000 в день. Щоб досягти такого результату середня кількість аудиторії вашої групи має становити не менш 70 000 чоловік. Таких результатів досягти складно, тому даний варіант не для всіх.

Однак існують біржі та поза сайту ВКонтакте. Наприклад, біржі webartex.ru, plibber.ru або sociate.ru. Тут пропонуються більш скромні вимоги для розміщення своєї групи. Мінімальна кількість учасників, яке необхідно тут становить 1000 осіб. Однак ціни на розміщення реклами в даних біржах набагато нижче, ніж ВКонтакте. Для того, щоб постійно мати заробіток на рекламі, буде ефективно зареєструватися в кожній з них, а потім вибирати найбільш вигідні для вас пропозиції.

  • Ще один метод – це самостійний пошук рекламодавців. Для цього необхідно проаналізувати, кому буде цікава ваша група, а в якій сфері бізнесу або товарів підходить ваш контент і аудиторія. Знаходячи такі варіанти, пропонуйте самі умови, і постарайтеся зацікавити рекламодавця в розміщенні рекламних постів саме у вашому співтоваристві. Де шукати такі варіанти? Знову ж таки це можуть бути інші групи в соціальній мережі. Наприклад, ваша аудиторія складається переважно з жінок. Ваша мета-заробити на рекламі. В іншій групі мета просувати товар, наприклад, косметику або салон краси, то цей варіант самий підходящий, так як у вас є те, що зацікавить дану групу. Зверніться до адміністрації групи і запропонуйте прорекламувати їх послуги або товар за оплату.

Однак, використовуючи даний метод холодних продажів, налаштуйтеся на те, що більшість кому ви запропонуєте свої послуги, відмовлять вам. Це нормально. Тут важливо дійсно зацікавити своєю пропозицією, і чим більше буде пропозицій, тим більше шансів знайти клієнтів.

Наприклад, перша співпраця може бути безкоштовним. Нехай власник іншої групи оцінить результат в перший раз, для того щоб у другий раз він був готовий платити, або запропонуйте знижку. Крім того, шукати рекламодавців можна і поза сайту Вконтакте, відвідуючи комерційні сайти, і також зв’язуючись з адміністрацією, не боятися робити свої пропозиції.

Отже, ми розглянули основні методи пошуку людей, які будуть готові платити гроші за розміщення реклами у вашій групі. Щоб отримати максимальну вигоду зі своєї групи важливо використовувати всі три ради.