Як знайти схожі картинки з фото

У мережі Інтернет існує кілька сервісів, які дозволяють знайти схожі картинки по вашому фото. Це не просто пошук по опису зображення або по синоніму його назви. Розробники створюють дивовижні технології, які сканують розташування кольорів, стиль, предмети на зображенні і шукають відповідні примірники у мережі. Кожен сервіс підходить до пошуку по-своєму. У цій статті я опишу найбільш популярні сервіси і способи пошуку по фотографії.

Як знайти схожі картинки з фото

Зміст статті:

 • TinEye — зручна пошукова система по знаходженню схожих картинок по фотографії
 • Знайти подібне зображення на картинці в Яндекс Картинки
 • Пошук картинок Google
 • Google Goggles — потужний інструмент для мобільних телефонів, здатний розпізнавати знімки
 • FindFace – пошук осіб з фото

TinEye — зручна пошукова система по знаходженню схожих картинок по фотографії

TinEye – це канадський сервіс пошуку схожих зображень, який надає додаткові можливості по пошуку. Сайт вважається одним з перших пошуковиків, який надав таку можливість. Створений сервіс в 2008 році. Для пошуку картинок йому необхідно надати будь-яке зображення, підійде навіть мініатюра знімка з низькою якістю. Розробники обіцяють в майбутньому надати можливість підписуватися на картинки, копії яких будуть з’являтися в мережі.

Система дозволяє знайти картинки по всьому ресурсів в Інтернеті. Для всіх популярних браузерів є спеціальний плагін, який дозволить шукати зображення прямо з панелі інструментів браузера. Сервіс TinEye дозволив встановити особу невідомого солдата по зображенню, яке було зроблено в Нормандії. Після цього на одному з американських сайтів знайшли список зображених на фото людей.

Сервісом TinEye досить просто користуватися, незважаючи на те, що він англійською.

Для пошуку схожою картинки з фото потрібно:

 • Перейти по ссылке https://www.tineye.com/.
 • Натиснути кнопку завантаження зображення для пошуку.
  Як знайти схожі картинки з фотоКнопка завантаження зображення на TinEye

  Вона знаходиться зліва від рядка тестового пошуку. Вкажіть розташування фото, по якому потрібно знайти зображення на своєму комп’ютері.

 • І вже через кілька секунд ви отримаєте результат у вигляді списку знайдених фото нижче прикладу на іншій сторінці.
 • Біля шуканого зображення ви побачите кількість знайдених результатів і час, за який вони були знайдені.
 • Як знайти схожі картинки з фотоСкачайте результат пошуку TinEye

  Відразу під вашим зображенням є пункт «Best match». Тут можна вибрати які зображення будуть показані в результатах – самі великі/маленькі, найстаріші за датою додавання і т. д.

  Знайти подібне зображення на картинці в Яндекс Картинки

  Найпопулярніша пошукова система в Росії – Яндекс, яка теж пропонує всім бажаючим знайти будь-яке зображення на фотографії. Щоб шукати будь-яку картинку, відвідайте розділ «Картинки» за адресою — https://yandex.ua/images/?rdrnd=753106&redircnt=1518009530.1 і далі слідуйте інструкції:

 • Натисніть на піктограму фотоапарата в пошуковому рядку пошукача.

  Як знайти схожі картинки з фотоЗавантажте зображення на Яндекс сервіс за допомогою спеціальної кнопки

 • Виберіть один з варіантів завантаження зображення з вашого комп’ютера або за посиланням з Інтернету.

  Як знайти схожі картинки з фотоСпособи завантаження зображення на Яндекс

 • Після завантаження фото пошукова система Яндекс автоматично підбере схожі картинки і видасть вам всі можливі результати.

  Як знайти схожі картинки з фотоРезультати пошуку по картинці на Яндекс

 • Біля фото прикладу знаходяться посилання у вигляді розмірів зображення. З ним ви можете відкрити це ж фото, але вже іншого розміру. Під вашою картинкою знаходяться інші її варіанти. Під блоком із варіантами знаходиться список сайтів, на яких зустрічається ваше зображення.
 • Читайте також: Пошук по картинці з телефону Яндекс і Гугл.

  Пошук картинок Google

  Пошукова система Google теж має спеціальний сервіс, який дозволить вам знайти потрібний знімок в Інтернеті по наявному у вас фото. Для пошуку ви можете використовувати будь-який браузер. Розробники самого пошукача радять нам шукати популярні об’єкти і персони. Тільки так ми маємо достатньо шансів на успіх, навіть якщо у нас дуже погана якість зображення, за яким потрібно шукати. Для цього спочатку:

 • Перейдіть по посиланню https://images.google.ru/?gws_rd=ssl.
 • Тепер тисніть по іконці фотоапарата в пошуковому рядку.

  Як знайти схожі картинки з фотоКнопка завантаження фото на Google

 • Відкриється вікно, в якому вам потрібно вибрати спосіб завантаження графічного файлу.

  Як знайти схожі картинки з фотоВиберіть спосіб завантаження фотографії на сервіс

 • У новому вікні ви побачите кількість результатів, припущення пошукової системи, що саме знаходиться на зображенні та іншу інформацію по даному фото.

  Як знайти схожі картинки з фотоПриклад пошуку зображення губка боб в Google

 • Ви можете настроїти видачу результатів за допомогою кнопок посередині «Налаштування» і «Інструменти». Натиснувши «Інструменти» можна змінити вид пошуку, замість пошуку по картинці система буде шукати інші розміри з цим же змістом.
 • Google Goggles — потужний інструмент для мобільних телефонів, здатний розпізнавати знімки

  Мобільний додаток Google Goggles створено у 2009 році для мобільних пристроїв під управління операційної системи Android. Це додаток було спеціально розроблено для візуального пошуку картинок, зображень і деяких інших функцій. Працює додаток тільки з серверами компанії Google, на яких бере не текстову інформацію, а зображення для видачі результатів пошуку.

  Як знайти схожі картинки з фотоПошук зображень через додаток Google Goggles

  Принцип роботи цього додатка дуже простий. Пошук здійснюється за допомогою наявної фото/відеокамери на пристрої. Раніше для пошуку необхідно було зробити знімок об’єкта, який потрібно знайти в Інтернеті. Пізні версії Goggles дозволяють визначати предмети простим наведенням камери. Після цього на ваш пристрій надійдуть результати, що відповідають вашим запитам.

  Якщо вам потрібно знайти схожі зображення з відомими об’єктами, наприклад, з Пізанської вежею, то для цього необхідно лише навести об’єктив камери, і ви отримаєте фото різних розмірів і видів вежі. Для того, щоб скористатися цією програмою, перейдіть зі свого пристрою на Play Market знайдіть його в пошуку.

  Особливості програми:

  • Google Goggles вміє визначати різні об’єкти навіть при русі. Ви можете включити не фото камеру, а відео. Але є невелике обмеження. Ваше пристрій повинен підтримувати електронний компас, автофокус, супутникову систему навігації.
  • Деякі знаменитості внесені в особливу базу. Їх особи є для програми недоторканними, тому результатів за ним ви не отримаєте.
  • У 2010 році розробниками була додана функція пошуку по зображеннях, які збережені в пам’яті пристрою.

  FindFace – пошук осіб з фото

  FindFace – це особливий сервіс, який спеціалізується на пошуку осіб людей в соціальних мережах. Ви, напевно, зможете пригадати випадки, коли вам в кафе сподобалася дівчина/хлопець, але ви не знаєте про них нічого. З додатком FindFace ви зможете знайти людину по фотографії, навіть якщо ви її самі зробили кілька хвилин тому. Пошук заснований на спеціальній розробці, в якій застосовувалися нейронні мережі. Таким чином, пошук можна здійснювати навіть з фото, в якому людина зображений особою у 3/4, тобто сидячи в півоберт.

  Як знайти схожі картинки з фотоІнтерфейс сервісу FindFace

  Штучний інтелект з часом розвивається самостійно завдяки нейронних мереж. З кожним разом результати пошуку стають точніше. Для пошуку по різних баз даних додаток FindFace витрачає менше секунди, перебираючи до 310 млн зображень за цей час. Такий обсяг роботи відбувається завдяки спеціальним алгоритмом, які перетворюють фото в спеціальний код, що істотно полегшує роботу пошуку.

  Додаток працює з соціальною мережею ВКонтакте, яка надає свою базу зображень для пошуку схожих картинок з фото.

  Спробувати знайти будь-якої людини в Вконтакте можна наступним чином:

 • Відкрийте сторінку https://findface.ru/.
 • Натисніть кнопку «Знайди однакові».
 • В середині вікна натисніть кнопку «Завантажити фото».
 • Після появи вашого зображення вкажіть особа, що необхідно шукати в соцмережі.
 • У наступному вікні вам будуть надані результати пошуку, які ви можете коректувати для звуження кола і більш підходящих людей.