Здрастуйте, дорогі читачі мого блогу! У сьогоднішній статті я хотів би вам показати, як можна налаштувати стартову сторінку в браузері Opera. Однак перш ніж переходити до практики давайте дамо цій сторінці невелике визначення.

Багато користувачів Інтернету плутають всі ці поняття. Стартова сторінка, домашня сторінка, а також сторінка швидкого доступу. Все це начебто одне і те ж, але є невеликі відмінності, які потрібно враховувати.

Стартова сторінка, яка відкривається відразу після запуску браузера. Деякі називають її домашньою сторінкою, проте для мене домашньої є сторінка, яка відкривається при натисканні на іконку «будиночка» (В Хромі, наприклад, така сторіночка називається сторінка швидкого доступу.)

У даній статті ми розглянемо налаштування стартової сторінки, як у старій версії браузера, так і в нових. В якості прикладу будемо робити Яндекс стартовою сторінкою в Опері.

Зміст:

  • 1 Як зробити стартову сторінку у новій версії Opera
  • 2 Робимо стартову сторінку старої версії Опера

Як зробити стартову сторінку у новій версії Opera

Тиснемо на кнопку меню в лівому верхньому куті браузера і натискаємо на пункт «Налаштування»:

Переходимо в розділ «Основні».

Якщо ви хочете зробити Експрес-панель стартовою сторінкою, то ставите біля «При запуску» перемикач в положення «Відкрити початкову сторінку». Експрес-панель – це набір візуальних закладок у вигляді найбільш відвідуваних вами сайтів.

Якщо хочете зробити стартовою якусь певну сторінку (в нашому прикладі – це Яндекс) виставляєте для параметра «При запуску» значення «Відкрити певну сторінку або декілька сторінок» і прямо там же натискаєте на посилання «Задати сторінки». Дивимося на скріншот:

У віконці, вводимо адресу пошукової системи Яндекс або будь-якого іншого сайту, який ви хочете бачити відразу після запуску браузера.

Стартових сторінок може бути кілька. Якщо ви хочете, щоб у вас на початку роботи відкрилося дві вкладки, то можете ввести адресу ще одного сайту, наприклад пошукової системи Google.

Якщо ви окрім стартової сторінки захочете поставити Яндекс ще й пошуковою системою за замовчуванням, то перейдіть в розділ «Браузер». Далі шукаємо пункт «Пошук» та там, де нас просять поставити пошукову систему для комбінованої адресному рядку, вибираємо Яндекс з випадаючого списку.

Робимо стартову сторінку старої версії Опера

Тут справи йдуть ще простіше. Натискаємо на кнопочку «Меню» і вибираємо «налаштування – Загальні Налаштування»

У нас відкривається віконце, в якому відразу у вкладці «Основні» вибираємо при запуску «Почати з домашньої сторінки». В якості домашньої для нашого прикладу обираємо Яндекс.

Якщо хочете, щоб у вас замість домашньої відкривалася Експрес-панель, тоді необхідно вибрати «При запуску – Відкрити Експрес-панель».

На цьому, в принципі всі ми розібралися зі стартовими сторінками в основних версіях браузера Опера.

А, може, і це буде Вам цікаво: