У малюванні часто доводиться використовувати однакові мальовані елементи, постійно малювати які не раціонально і вимагають великих витрат часу. Крім цього, також, часто з’являється потреба в спеціальних кисточках нестандартної форми для малювання тих чи інших речей. Adobe Photoshop передбачена функція створення нових кистей. Для збереження власної кисті нам знадобиться створити полотно будь-якого розміру (посилання на урок по створенню полотна), але варто враховувати, чим більше його розмір, тим краще якість кисті при її збільшенні.

Для прикладу, я зроблю кисть з вже існуючого зображення.


Для коректного відображення відтінків тиснемо «Зображення> Корекція> Знебарвити».


Білий колір у створенні кисті, Photoshop розпізнає як прозорий, а градації сірого кольору, чим темніше, тим сильніше натиск і вибраний колір, в кінцевому підсумку, стає видимим.

Далі нам потрібно застосувати дане зображення як пензель, а для цього нам необхідно натиснути у верхній панелі вкладку «Правка ->Визначити пензель…». Після чого вам запропонують найменувати кисть і додати її до списку вже існуючих. Для роботи з створеної вами пензлем потрібно відкрити меню налаштування кисті і вибрати її середовище існуючих.