Я вже не раз писав, що почав переходити на portable версії деяких програм. Відповідно, я так само використовую ці версії, для того щоб мати потрібний софт завжди під рукою, тобто на флешці:) Але, найчастіше, папка з програмою виглядає як звичайна звалище файлів і кожен раз шукати в ній файл .exe для запуску програми не дуже зручно. Тому я почав шукати можливість, як би створити ярлики, які можна розмістити в корінь флеш-карти, які будуть запускати необхідні програми і головне на будь-якому комп’ютері, куди б я не вставив цю флешку. Ясна річ, що звичайні ярлики з абсолютними посиланнями в даному випадку нам не підходять, тому я став шукати можливість створення ярлика з відносною посиланням (тобто з посиланням на файл, щодо ярлика). І, на щастя, я знайшов спосіб це зробити.

1) Для початку роз’ясню, що у мене де знаходиться. Приміром, я хочу створити посилання на файл X-ApacheOpenOffice.exe, який знаходиться в папці «флеш-карта:SoftOpenOffice«. Ярлик мені потрібен докорінно флеш-карти. Хоча я так само опишу, як можна створити ярлик в окремій папці з ярликами на тій самій флешці.

2) Так що повертаємося в корінь флешки. Тиснемо правою кнопкою на порожньому місцю і вибираємо «Створити» — «Ярлик».

3) Вказуємо шлях в наступному вигляді:

%windir%system32cmd.exe /C start /B /D *шлях до папки з програмою* *шлях до папки з програмою**назва файла.ехе*

При вказівці шляху потрібно писати зворотний слеш ««. У мене це буде виглядати ось так:

%windir%system32cmd.exe /C start /B /D SoftOpenOffice SoftOpenOfficeX-ApacheOpenOffice.exe

Тепер невелике пояснення: якщо ви хочете розмістити ярлики в окремій папці (наприклад, в корені створили додаткову папку), то вам потрібно вказати в командному рядку, що вона повинна повернутися на папку тому. Для цього перед першим слешом в дорозі ставимо крапку «.«. Тобто, у моєму випадку це виглядало б вже ось так:

%windir%system32cmd.exe /C start /B /D .SoftOpenOffice .SoftOpenOfficeX-ApacheOpenOffice.exe

4) Тиснемо Далі і вводимо ім’я для нового ярлика. Натискаємо «Готово».

5) Відкриваємо властивості нового ярлика, переходимо на вкладку «Ярлик«. І видаляємо вміст поля «Робоча папка«.

6) Для того, щоб при запуску не відображалося вікно командного рядка (півсекунди, але деяких дратує), в полі «Вікно» вибираємо «Згорнуте в значок«:

7) На цій же вкладці тиснемо кнопку «Змінити значок» внизу вікна і у вікні, відкриваємо виконуючий файл програми, на яку створюємо ярлик. Вибираємо ярлик і тиснемо Ок. На вікні властивостей так само тиснемо ОК.

8) Ярлик змінить значок, і тепер можна запускати нашу програму прямо з кореня. Папку з програмою і ярликом можна перенести в будь-яке місце і вони будуть працювати і, головне, зберігати відносний шлях від ярлика до виконуючого файлу.

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу

Матеріал сайту Skesov.ru