Поколінь форматів запису відео на диски змінилося дуже багато. Про деякі з них ви дізнаєтеся в цій статті.

Ще в далекому 1976 році компанією JVC був розроблений формат VHS (в перекладі з англ. Video Home System) – класичний аналоговий формат відеозапису. Цей формат дозволив людям дивитися фільми в домашніх умовах. Це була епоха відеомагнітофонів.

З появою DVD (у перекладі з англ. Digital Video Disc – цифровий відеодиск, або Digital Versatile Disc – цифровий багатоцільовий диск) VHS касети почали використовувати набагато рідше. Останній VHS фільм був випущений в 2006 році, а вже в 2008 році формат офіційно припинив своє існування. Перехід з касет на диски пройшов досить швидко і безболісно. Люди із задоволенням полюбили їх, оскільки на відміну від касет, диски були компактні, якість зображень більш чіткіше і краще, а прокрутка в плеєрах до необхідного фрагмента фільму або ролика проводилася набагато швидше.


Але еволюція форматів запису відео на носії не зупинилася, і на зміну DVD з’явився новий формат – HD DVD (у перекладі з англ. High-Density DVD – DVD високої ємності). Його розробку почали з кінця 2000 року, а перші фільми в цьому форматі з’явилися в 2002 році.


Одночасно з HD DVD на ринок форматів запису фільмів вийшов безпосередній конкурент – формат Blu-ray. Війна між ними була запеклою. Розробники кожного з них усіма можливими способами переманювали представників кінострічок, що виходять в прокат. «Битви» завершилися капітуляцій HD DVD – у лютому 2008 року був припинений випуск відеоплеєрів, які б відтворювали фільми цього формату. До речі створенням таких відеоплеєрів займалася компанія Toshiba.


Відео формату Blu-ray (в перекладі з англ. Blue-ray– блакитний промінь) зчитується за допомогою «синього» лазера, за допомогою якого проводиться не тільки читання, але і запис. Диски Blu-ray (Blu-ray Disc) покриті особливою захисною плівкою, яка захищає їх від подряпин, а також не залишає відбитків пальців. Про надійність зберігання інформації на них думаю згадувати, взагалі не варто.


Напевно ви запитаєте, чому у найменуванні цього формату відсутня буква «e»? При реєстрації торговельних марок у їх назви забороняється «вставляти» часто вживані фрази. Тому-то розробники вирішили просто прибрати одну букву їх назви.