Питанням про те, який краще всього підходить до ігор, став з’являтися з тих пір, коли ігри стали випускати на ПК. Сьогодні це питання актуальне як ніколи.

Тому ми допоможемо Вам розібратися в тому, на які характеристики процесора потрібно звертати увагу для кращої продуктивності ігор на ПК, і які моделі є кращими на момент 2016 року.

Слід розуміти, що ми не будемо вибирати певну модель процесора, у якій ціна вище за всіх і всі характеристики максимально можливі. Ми підберемо саме ту модель, яка неодмінно «потягне» всі існуючі в даний момент, ігри.
А причина проста: дуже високих характеристик для процесора поки особливо не потрібні, і ті процесори, які володіють дуже високими параметрами ніщо інше як піар-хід компанії.

На сьогоднішній день, на момент майже завершення 2016 року, кращим процесором є Intel Core i7-5960X, але сенсу в його купівлі зовсім немає. Адже потужність, яку видає i7 не потрібно ні для однієї гри, програми і іншого.

В потужності Intel Core i7 переважає над AMD A4-4000 майже в 10 разів, а дорожче він у 43 рази ($1300). Його покупка – це ніщо інше як спортивний інтерес, не більше. І ось підтвердження того, про що ми вели мову – процесор безсумнівно потужний, але кому він зараз потрібен?

Саме тому краще всього підібрати процесор, який ідеально вписався і підійшов геймеру як за ціною, так і по продуктивності.

1. Кількість ядер процесора

Ядро процесора – це та частина, де і відбуваються основні обчислення. З технічної точки зору поняття як «кількість ядер процесора» неправильне.

Якщо чотириядерний процесор, він являє собою 4 окремих процесора на одній платі. Але завдання, які надходять на них, поділяються на 4 напрямки.

Тут все логічно – більше «ядер», швидше робота пристрою. І це вже підтверджений факт. Потужність процесора, в основному в іграх, залежить саме від кількості його ядер. Тест проводився на ГТА 5. Гру включали на 8, 6, 4, 2 ядерних процесорах.
Нижче надані графіки з FPS (кількістю кадром в секунду).

А тут показаний тест вже на іншій грі – «Відьмак 3: Дике полювання». Тут максимальна кількість FPS фіксувався на 6 і 4 ядрах.

Всі ці дослідження призводять до того, що фахівці сходяться в одній думці – всі сучасні ігри добре себе почувають на 4-х ядрах.

В майбутньому, звичайно ж, будуть виходити ще більш «потужні» і «важкі» ігри, але брати процесор на 6 ядер все-ще сенсу немає. Адже для тієї ж ГТА 5 достатньо навіть 2-х ядер. Це ж якою повинні бути ігри, щоб 4 ядра для неї виявилося мало?

Ядра: Мінімальна кількість необхідних ядер – 4.

2. Частота процесора

Ця характеристика визначає кількість виконуваних операцій в секунду. Тут будь-кому зрозуміло, що чим вище частота, тим краще процесор. Тут також проводилися випробування на грі «Metro: Last Light» при різному значенні частоти, але з одним і тим же процесором.

Знову ж вимірювався FPS, при різних дозволах екрану. Підсумок тесту можна переглянути нижче:

Судячи з тестів, на момент 2016 року, сенсу купувати процесор з частотою нижче 2,3-2,4 ГГц немає.
А все тому що процесори з меншою частотою вже не здатні нормально обробляти інформацію з програм і ігор, котрі вимагають і «жеруть» ресурси.

Сьогодні, самі важкі ігри не вимагають більше ніж 2,5 ГГц. Але варто подивитися в майбутнє, адже сенсу міняти нам процесор кожен рік-два немає теж. З часом на ПК зберігається все більше інформації, що впливає на роботу процесора і на можливість і швидкодії обробки інформації.

Відбувається це тому, що частота, а також потужність, зменшуються із-за підвищеного навантаження. І саме тому сьогодні, я б порадив купити процесор на 4 ГГц.

Швидше за все процесор з такою частотою буде в «тренді» ще через п’ять років, і буде тим самим сучасним процесором на 2,5 ГГц, якого вистачає на будь ігровий клієнт або програму.

Частота: Мінімальна частота процесора – 4 ГГц.

Рейтинг продуктивності процесорів на момент 30 березня 2016 року:

На першому місці взагалі процесор з 2,3 ГГц.

3. Архітектура процесора

На сьогоднішній день у Intel, кращими архітектурами є: Broadwell, Skylake, Haswell. Коли в AMD – Steamroller. Випущені вони були в 2013 році і по цей день лідирують у списку симпатій глядачів та спеціалістів.

Більша кількість хороших відгуків здобули саме вони. Якщо говорити про те, яка з них краща, то як зазвичай це показав ще одне дослідження. Тестувалися процесори з різними архітектурами. Випробування проходило на ПК з однаковими відеокартами. В ГТА 5 замірявся ФПС.

Результати:

Показники не особливо відрізняються, лідирують у цьому списку Broadwell з Skylake. Але Haswell, lvy Brigde і Sandy Bridge помітно відстають, хоча ними користується переважна частина геймерів.

Архітектура: Краща архітектура – для Intel Skylake, Broadwell. Для AMD – Steamroller.

4. Intel і AMD процесори. Порівняння.

Тепер питання, що цікавить багатьох – АМД Інтел або? Це питання ставиться ще з тих пір, як з’явилися в один час дві моделі процесорів від обох компаній.

Відповісти на нього можна за допомогою того ж тіста або порівняння, яке вже було проведено. Беруться два різних процесора з однією і тією ж частотою і кількістю ядер. Запускаємо вимогливу гру, ту ж ГТА 5, і дивимося де FPS більше. Результати нижче.

На графіку чітко відстежується більший FPS саме на процесорах Intel, з досить великим відривом.

AMD або INTEL: Виробник процесорів – Intel.

5. Підсумки

Виходячи з того, про що ми говорили вище, нам необхідний: процесор Intel з архітектурою Skylake або Broadwell, з чотирма ядрами і частотою мінімум у 4 ГГц.

Такий процесор: Intel Core i7 Skylake. Така модель, на сьогоднішній день, обійдеться користувачеві в $450.

Інші характеристики Intel Core i7 Skylake: об’єм кешу L3 8192 рівня. Цей параметр не грав ролі у відборі, адже судячи з досліджень, він не грає особливої ролі.

На деяких моделях з запропонованої архітектурою, може виявитися маленький кеш для нормальної роботи. Варто звернути увагу на значення пропускання пам’яті.

На Intel Core i7 Skylake вона дорівнює 34,1 ГБ/с. А це означає, що за одну секунду Ваш процесор здатний обробити 34 + гігабайт інформації. Неймовірний показник.

6.Поєднання процесора і вінчестера (жорсткого диска)

Так, наданий процесор кращий ігор. Але поєднання вінчестера і процесора може значно збільшити продуктивність всього ПК.

Для досягнення краще продуктивності, ми радимо купувати SSD диски, замість HDD. Наприклад, процесор з 2-ма ядрами з досить швидким SSD жорстким диском дасть приблизно той же результат, що і процесор Intel Core i7 Skylake з звичайним HDD диском.

Порада: Для ще більше потужності комп’ютера слід купувати до хорошого процесору швидкий жорсткий диск.