Який поставити антивірус на Windows 10?

Раніше я писав про 7 кращих безкоштовних антивірусах, які можна встановлювати на будь-якій операційній системі Windows. А в цій статті наведено ті антивіруси, які підходять для Віндовс 10.

Список сформований на основі результатів тестів, проведених лабораторією AV-Test.

Спочатку будуть приведені 3 кращих платних антивірусів для Windows 10, а потім ще 3 безкоштовних. Який з них поставити на свій ПК або ноутбук – вирішувати тільки вам.

Платний антивірус Dr. Web відсутня в цьому переліку, оскільки він у тестуванні не брав. Компанія не надає незалежним лабораторіям свій продукт і, відповідно, в сучасних рейтингах його немає.

Зміст статті

 • 1 Кращі платні антивіруси для Windows 10
  • 1.1 Avira Antivirus Pro 2017
  • 1.2 Kaspersky Internet Security 2017
  • 1.3 Norton Security
 • 2 Кращі безкоштовні антивіруси для Windows 10
  • 2.1 Kaspersky Free
  • 2.2 Bitdefender Free Edition
  • 2.3 Avira Free Antivirus
 • 3 Замість висновку

Кращі платні антивіруси для Windows 10

Згідно з результатами тестів краща трійка платних антивірусів виглядає наступним чином:

 • Avira.
 • Kaspersky.
 • Norton.
 • Всі вони отримали максимальні оцінки за 3 критеріями: захист, продуктивність і зручність. Функціонал цих платних антивірусних рішень досить схожий. Плюс всі вони повністю рос. мовою. Втім, розглянемо кожен з них детальніше.

  Avira Antivirus Pro 2017

  Платний антивірус Авір завжди має 2 характерні особливості: простий інтерфейс і швидкодію. І, як показали результати тесту, з захистом теж повний порядок.

  Який поставити антивірус на Windows 10?

  Крім стандартної задачі (перевірка на віруси) Avira Pro має наступні фішки:

  • захист інтернет-серфінгу;
  • firewall;
  • захист від шкідливих утиліт ніби Adware і Malware (може налаштовуватися);
  • створення загрузочн. диска для лікування ПК від вірусів (у разі, якщо він не включається);
  • дод. модулі (наприклад, Speed Up для прискорення роботи Windows 10).

  Купити платний антивірус Avira Pro можна тут.

  Корисно знати: Як очистити браузер від реклами і вірусів?

  Kaspersky Internet Security 2017

  Судячи з відгуків простих користувачів ПК думки про платний антивірусі Касперського досить суперечливі. Втім, для сучасного інтернету словесні баталії – зазвичай справа. А якщо судити по тестів незалежних лабораторій, то Kaspersky Internet Security 2017 є одним з кращих продуктів і стабільно займає перші позиції в рейтингах. Плюс його активно використовують не тільки в РФ, але і за кордоном.

  Який поставити антивірус на Windows 10?

  Основні переваги:

  • батьківський контроль;
  • захист онлайн-банкінгу;
  • простий і зрозумілий інтерфейс російською мовою.

  KIS 2017 відмінно працює на Windows 10, тому можна встановлювати його на будь-який комп’ютер або ноутбук, який працює на базі цієї ОС.

  Окремо варто відзначити чуйну службу підтримки. Співробітники «Касперського» допомагають навіть розшифровувати віруси-шифрувальники, що інші компанії навряд чи роблять. А це говорить про багато що.

  Придбати Kaspersky або спробувати 30-денну версію можна тут.

  Norton Security

  Ще один відмінний платний антивірус для Windows 10 – Norton Security. Це досить популярний продукт, інтерфейс якого з кожним роком стає все простіше і зручніше. Згідно з результатами тестів він не навантажує ПК або ноутбук і при цьому надійно захищає Windows 10 від шкідливих вірусів.

  Який поставити антивірус на Windows 10?

  Крім цього даний антивірус також:

  • має інтегрований firewall;
  • захищає від спаму;
  • прискорює роботу Віндовс 10 (за рахунок оптимізації диска, видалення непотрібних файлів, налаштування автозапуску програм);
  • захищає ваші платіжні та інші персональні дані.

  Придбати Norton Security або завантажити пробну версію можна тут.

  Кращі безкоштовні антивіруси для Windows 10

  Платні антивірусні рішення розглянули, тепер перейдемо до безкоштовним. Як правило, перші рядки в рейтингах займають ті ж антивіруси, але тільки free версії. Вони мають обмежений функціонал, хоча в плані захисту від вірусів показують ефективність нітрохи не гірше. Розглянемо докладніше трійку кращих безкоштовних антивірусів для Віндовс 10.

  Kaspersky Free

  Якщо ви обмежені в засобах або з інших причин не хочете купувати платні антивірусні рішення, можете встановити Kaspersky Free (посилання). Це один з кращих безкоштовних антивірусів на сьогоднішній день.

  Який поставити антивірус на Windows 10?

  Інтерфейс у нього повністю ідентичний з платним продуктом, налаштування – теж. В даному випадку відсутній батьківський контроль, «Безпечні платежі» та ще кілька функцій.

  Термін дії Kaspersky Free становить 1 рік. Досить солідний період, чи не так? І не потрібно морочитися з ключами або нескінченним продовженням пробної версії.

  Bitdefender Free Edition

  З 2016 року один з кращих антивірусів став підтримувати Віндовс 10. Тому відтепер його можна встановлювати на ПК або ноутбук, який працює на цій ОС. Головний мінус – немає російської мови.

  Який поставити антивірус на Windows 10?

  Але в іншому це відмінний варіант: швидкий, ефективний, з простим інтерфейсом і мінімумом зайвих налаштувань.

  Посилання на сайт розробників BitDefender.

  Читайте також: Як перевірити ПК на віруси онлайн?

  Avira Free Antivirus

  І ще одне відмінне безкоштовне антивірусне рішення – Avira Free. Як і попередні 2 варіанта має обмежений функціонал, але відмінно справляється із захистом Віндовс 10 від вірусів і різних шкідливих програм.

  Який поставити антивірус на Windows 10?

  Основні переваги:

  • висока продуктивність;
  • інтегрований фаєрволл;
  • мінімальна кількість незадоволених відгуків (порівняно з іншими продуктами).

  Замість висновку

  Зрозуміло, це далеко не повний список антивірусів для Windows 10. Наприклад, серед безкоштовних рішень також можна відзначити Panda і Avast. Але про них детальніше ви можете прочитати за посиланням, наведеною в самому початку статті.

  Також існує начебто непоганий безкоштовний 360 Total Security. Чому «начебто»? Проблема в тому, що він був виключений з існуючих рейтингів за використання стороннього движка від Bitdefender. Плюс користувачі відзначають, що він любить видаляти без попиту файли, вважаючи їх зараженими. Хоча більшість відгуків про нього – позитивні.

  Що стосується шкідливих програм, то досить часто їх пропускають будь-які антивіруси (оскільки зазвичай вірусами вони не є). Тому для цієї задачі рекомендується використовувати утиліти для видалення шкідливих програм.

  Власне, на цьому все. Це був приведений ТОП кращих антивірусів для Windows 10.

  Ви повинні розуміти, що найкращого антивірусу для Windows 10 не існує. Адже кожен з них має свої плюси і мінуси. Плюс на Віндовс 10 вже є вбудований антивірус («Захисник»), у зв’язку з чим деякі користувачі і зовсім не бачать необхідності встановлювати додатковий софт. Власне із-за цих розбіжностей і не вщухають нескінченні суперечки про те, який антивірус краще для Windows 10, і чи потрібен він взагалі.

  Тому, що стосується того, який вибрати антивірусний продукт – вирішувати тільки вам.