Доброго часу доби. Як можна було здогадатися з назви, сьогодні ми розглянемо досить просту, але дієвий захист від порнографічних і шахрайських сайтів. Чому саме DNS? Тому що це дуже просто, а якщо у вас встановлений роутер, можна поширити його дію відразу на всю домашню мережу. Але спочатку розберемося, що це за звір і як він працює.

Отже, DNS, це каталог IP адрес інтернету, коли ви вводите адресу в браузер він спочатку відправляє запит на DNS-сервер, а той його вже перенаправляє на потрібний IP-адресу (наприклад сайт skesov.ru (і його брати skesov.com) живуть на адресу 109.120.150.142). Грубо кажучи, це телефонна книга інтернету. Яндекс.DNS — це сервіс нашої, російської, інтернет-компанії. За заявою компанії, у них 80 серверів, розкиданих по всій країні і завдяки використанню цих серверів можна дещо прискорити швидкість відкриття сторінок. Але Яндекс пішов далі і створив на основі своїх серверів три ступені захисту. Перша «базова» завдяки близького розташування серверів трохи прискорити завантаження інтернет-сторінок. Друга «безпечна» працює як перша і блокує доступ до сайтів поширюють заражений софт і сайтів шахраїв. І третя «сімейна», включає в себе перші дві сходинки, а також забороняє доступ до порносайтів, що при наявності дітей шкільного віку буде зовсім не погано:) Звичайно ж все це можна обійти при належному навику, але краще вже так, ніж нічого.

Покрокова інструкція з налаштування роутера

Тепер розглянемо як налаштувати своє обладнання для роботи через Яндекс.DNS. Краще всього, звичайно ж, це налаштовувати роутер. Для власників оновлених Zyxel це дуже просто, так як в їх прошивки вже вшита окрема сторінка з налаштуваннями Яндекс.DNS, досить вибрати потрібний профіль роботи. Всім іншим потрібно знайти в ручну, на TP-Link DNS налаштовується в налаштуваннях DHCP.

 • Знаходимо потрібний пункт меню і прописуємо наступні адреси, залежно від обраного профілю роботи:

  Базовий:
  77.88.8.8
  77.88.8.1

  Безпечний:
  77.88.8.88
  77.88.8.2

  Сімейний:
  77.88.8.7
  77.88.8.3

 • Я буду показувати приклад на базовому профілі, але більшості користувачів рекомендую використовувати «Безпечний», а при наявності в будинку дітей «Сімейний».Якщо ж ви хочете настроїти тільки один комп’ютер або у вас ще немає роутера і домашньої локальної мережі, тоді підемо іншим шляхом. В треї тиснемо по значку «Мережа» правою кнопкою і вибираємо «Центр управління мережами і загальним доступом».
 • Клікаємо по основному мережевому адаптеру, це відкриє сторінку поточного стану і статистики.
 • Відкриваємо властивості.
 • Шукаємо в нижньому списку «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)» вибираємо його і відкриваємо властивості.
 • Перемикаємо на «Використовувати такі адреси DNS-серверів» і вводимо необхідні сервера, обраного нами профілю роботи. Тиснемо ОК, а потім закрити. Дайте мережевому підключенню десять секунд на оновлення параметрів і все, можете користуватися. Ви зробили ще один крок у бік безпеки вашого комп’ютера.
 • На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч або підписавшись на групу Вконтакті.

  Спасибі за увагу!

  Матеріал сайту Skesov.ru