Японія планує побудувати новий супер комп’ютер

Японія створює супер комп’ютер, щоб підвищити в країні промисловість і заради наукових досліджень.

Японія планує побудувати новий супер компютер

Японія хоче озброїти свої науково-дослідні установи та галузі найшвидшим у світі супер комп’ютером, щоб допомогти розвивати і вдосконалювати роботів, безпілотні автомобілі і медичну діагностику. Міністерство економіки, торгівлі і промисловості буде готові витратити 19,5 млрд ієн (173 мільйони доларів) для досягнення цієї мети. Японський уряд сподівається, що проект буде хороший для японської технологічної галузі та поверне частину домінування, яка була втрачена в результаті жорсткої конкуренції з боку Китаю і Південної Кореї.

Комп’ютер, який може бути завершений вже в наступному році, буде здатний на 130 квадрильйон обчислень в секунду. Це виведе Японію на передній план в супер обчислювальної грі, вперед китайського супер комп’ютера, який використовується для прогнозування погоди, фармацевтичних досліджень, промислового дизайну та іншого.

Японія планує побудувати новий супер компютер

Японія прагне використовувати свій супер комп’ютер, щоб домогтися прогресу в області штучного інтелекту, використовуючи ультра-швидкі обчислення для прискорення технологій, таких як «глибоке навчання». Глибоке навчання — це система алгоритмів, яка допомагає комп’ютеру імітувати людські нервові закінчення і включити комп’ютер, щоб виконати нові завдання та аналізувати дані. Google зробила вже останні досягнення в цій області, з програмою DeepMind. Ще одна мета — поліпшити автоматизацію на заводах, і допомогти навчити машини, аналізувати величезні обсяги даних візуального руху.

DeepMind компанії Google нещодавно виграла чемпіона Південної Кореї в настільну гру.

Після завершення робіт, японської корпорації буде дозволено отримати доступ до обчислювальної потужності комп’ютера для комісії.

Супер комп’ютери.

Позиція Виробник Комп’ютер Де встановлений Країна Рік Кількість процесорів 1 IBM ASCI White Ливерморская національна лабораторія США 2000 8192 2 Compaq AlphaServer SC Пітсбургський суперкомпьютерный центр США 2001 3024 3 IBM SP Power3 Інститут досліджень в галузі енергетики NERSC США 2001 3328 4 Intel ASCI Red Національна лабораторія Sandia США 1999 9632 5 IBM ASCI Blue Pacific Ливерморская національна лабораторія США 1999 5808 6 Compaq AlphaServer SC Лос-Аламосская національна лабораторія США 2001 1536 7 Hitachi SR8000/MPP Токійський університет Японія 2001 1152 8 SGI ASCI Blue Mountain Лос-Аламосская національна лабораторія США 1998 6144 9 IBM SP Power3 Океанографи-історичний центр NAVOCEANO США 2000 1336 10 IBM SP Power3 Німецька служба погоди Німеччина 2001 1280

Кількість супер комп’ютерів у країнах світу.

Країна Кількість США 254 Китай 66 Японія 35 Великобританія 25 Франція 22 Німеччина 20 Канада 10 Італія 8 Австралія 6 Росія 5 Індія 5 Польща 5 Іспанія 4 Швеція 4 Південна Корея 3 Бразилія 3 Тайвань 3 Ізраїль 3 Саудівська Аравія 3 Ірландія 3 Норвегія 3 Бельгія 2 ОАЕ 1 Швейцарія 1 Данія 1 Сінгапур 1 Австрія 1 Словаччина 1 Фінляндія 1 ПАР 1

З таблиці видно, що більше половини суперкомп’ютерів рейтингу США. В таблиці не просуммирована загальна тактова частота та інша корисна інформація, але особливо таблиця від цього не зміниться. У той же час російський «Ломоносов» від T-Platforms варто декількох супер комп’ютерів з «підвалу» рейтингу. Також слід зазначити, що велика кількість супер комп’ютерів належить ІТ-провайдерів, Інтернет-сервісів, веб-компаніям, фінансовим установам, університетам та науковим лабораторіям. Напевно половина китайських супер комп’ютерів значиться, як «Internet service» і «Web Content Provider». У США з десяток супер комп’ютерів зайняті обробкою геоінформації, а також добрий десяток позначений, як «Defence».

Ну і у кожної поважаючої себе країни є супер комп’ютери позначені, як «Goverment». А наші всі айфони з твіттера використовують..:)

Також 28 супер комп’ютерів позначені, як ІТ сервіс-провайдери, що означає досить глибокий догляд західних користувачів у хмарні технології.