З чого складається комп’ютер?

З чого складається компютер?
Багато комп’ютерні користувачі, особливо початківці, хочуть дізнатися, з чого складається комп’ютер. На нашому сайті більш ніж достатньо описів тих чи інших частин комп’ютера, як працює комп’ютер і так далі. Але, як ми помітили, користувачам цікаво дізнатися про комп’ютер і більше в одній статті.

Сьогодні ми розповімо Вам з яких основних частин складається комп’ютер.

З чого складається компютер?
І так, що ж ми бачимо, коли дивимося на комп’ютер? Очевидно, що якщо це персональний комп’ютер, то він складається з монітора, системного блоку, клавіатури та миші. До нього можуть бути приєднані периферійні пристрої. А ось що ми побачимо, коли заглянемо всередину системного блоку? І так, про все по порядку.

Системний блок або корпус

Фізично, корпус нагадує невелику коробку, якщо так можна висловитися, в яку вбудовано апаратне забезпечення.

З чого складається компютер?
Процесор

Сама, мабуть, головна деталь комп’ютера – це процесор. Це мозок комп’ютера, що робить усі обчислення і обробляє інформацію. На даний момент найбільш поширені процесори фірми Intel і AMD. Їх розрізняють за двома головними характеристиками моделлю) і тактовою частотою.

З чого складається компютер?
Перегрів процесора: причини і усунення несправностей
Материнська плата

Материнська плата відіграє основну роль після процесора. В неї встановлюються всі елементи і механізми. А саме: процесор, кулер, відеокарта, оперативна пам’ять, жорсткий диск

З чого складається компютер?
Як дізнатися, яка у мене материнська плата в комп’ютері?
Кулер для процесора

Кулер для процесора, як і інші кулери, що служить для охолодження. В даному випадку, кулер розглядається процесорний, який безпосередньо охолоджує процесор. У нього трохи інша збірка і вигляд, порівняно з іншими.

З чого складається компютер?
Відеокарта

Відеокарта потрібна для того, щоб видавати зображення на монітор. Вона бере на себе обчислення по обробці і передачі зображення на екран комп’ютера. До складу самої відеокарти входить своя оперативна пам’ять, кулер і процесор. В залежності від конфігурації відеокарти зображення на екрані може бути, як і високої якості, так і низького.

З чого складається компютер?
Як вибрати відеокарту для комп’ютера?
Оперативна пам’ять

Оперативна пам’ять є дуже важливим елементом комп’ютера. Сама назва говорить саме за себе. Вона оперативно працює і, тому, процесор не перевантажується. Відповідно комп’ютер працює набагато швидше.

З чого складається компютер?
Як вибрати оперативну пам’ять?
Жорсткий диск

Вінчестер або жорсткий диск, виконує роль складу. На ньому зберігається вся інформація операційної системи. Ігри, музика, програми, фільми і так далі – все в ньому. Відрізняються вони один від одного об’ємом пам’яті.
IDE, SATA, USB – це швидкість роботи диска і його тип підключення до материнської плати.

З чого складається компютер?
Як перевірити стан жорсткого диска, щоб уникнути втрати даних?
Блок живлення

Блок живлення – це те, без чого вище перераховані елементи працювати не будуть. Він живить всі деталі всередині комп’ютера. Основним параметром блоку живлення є його потужність – чим вона більше, тим більше елементів можна підключити.

З чого складається компютер?