За рік Сатья Наделла перетворив Microsoft в нову компанію

За рік з того моменту, як Сатья Наделла очолив Microsoft, компанія зробила кроки, які дозволили здригнутися і не стати динозавром на мінливому ринку. Microsoft потрібно шукати своє місце в мобільному світі, в якому правлять компанії на зразок Google і Apple.

Microsoft більше не може покладатися на домінування операційної системи Windows на персональних комп’ютерах, так що їй доводиться випускати програми для конкуруючих платформ, начебто Office для Android і планшетів iPad.

За рік Сатья Наделла перетворив Microsoft в нову компанію

Також Наделла зміг здивувати користувачів нещодавно анонсованим пристроєм HoloLens, яке створює голограми і займає проміжне положення між шоломами віртуальної реальності і окулярами Google Glass.

«Наделла не вирішив всіх проблем, однак він рухається в правильному напрямку», говорить один з аналітиків компанії Forrester Research.

Хоча багато з анонсованих новинок розроблялися не один рік, Наделла наче вдихнув в компанію нові сили. Оглядачі вважають правильним рішенням висновок додатків Word, Excel і PowerPoint на пристрої Android і Apple, оскільки Windows ніяк не завоює гідного становища у світі мобільних пристроїв.

«Коли у вас є програмне забезпечення, потрібно просувати його там, де є користувачі, а не використовувати його як зброю в боротьбі операційних систем».

З прицілом на молодіжну аудиторію у вересні Microsoft придбала розробника популярної гри Minecraft за $2,5 млрд. Ця гра доступна на ПК, ігрових приставок і мобільних пристроях, що значно зміцнить позиції ігрового підрозділу Microsoft.

«Microsoft зараз інша компанія, яка не робить дурних помилок», каже Тріп Чаудрі з Global Equities Research. «2014 був роком зміни стратегії, 2015 буде роком просування своїх ініціатив на мобільному і хмарному ринках».

Наделла небезгрешен і зробив також ряд невірних кроків, особливо всі оглядачі люблять згадувати його відповідь щодо підвищення зарплат співробітникам-жінкам, за який йому довелося вибачатися. Під керівництвом Наделла сталася найбільша реорганізація в історії Microsoft: було звільнено 18 тисяч співробітників (14% персоналу) в цілях спрощення корпоративної структури та інтеграції Nokia мобільний підрозділ.

Фінансові аналітики задоволені новим керівником, за перші 8 місяців його правління вартість акцій компанії виросла на 36%, хоча на початку 2015 року відбулося невелике падіння. З моменту вступу на посаду Наделла просуває мобільні і хмарні технології, досягнувши певного прогресу в таких областях, як хмарна корпоративна платформа Azure.

Тепер перед Microsoft стоїть складне випробовування у вигляді Windows 10, яка повинна догодити користувачам ПК, смартфонів і планшетів одночасно. Приблизно 1,5 млрд. чоловік користуються комп’ютерами на Windows, Microsoft хоче довести її цінність в епоху мобільних пристроїв. Для того, щоб адекватно відповісти на виклики часу, компанія робить нетрадиційні для себе кроки, запустивши програму Windows Insider, в якій ранні версії операційної системи тестують мільйони простих користувачів.

Microsoft доведеться міняти бізнес-модель, засновану на одноразовій продажу ліцензій на використання Windows, на звичні для мобільного світу підходи. Колін Гілліс з BGC Partners вважає, що план Microsoft поки працює правильно.

«Ми позитивно дивимося на зусилля Microsoft за своїм трансформації та переходу на модель отримання прибутку на основі передплати». При цьому аналітики очікують періоду нестабільності із-за переходу від високодохідних продажу ліцензій на підписку з більш низькою прибутковістю.

Windows 10 стане критично важливою точкою для Microsoft, яка сподівається залучити сторонніх розробників для створення додатків на ПК і мобільних пристроях. При вдалому розкладі Windows 10 дозволить компанії зайняти помітне місце на ринку мобільних пристроїв.