Як відомо, частиною багатьох відеоуроків є екранне відео. Також, такі ролики створюються та з іншою метою, наприклад, ви хочете записати гру або зібралися показати свій робочий стіл одному. В залежності від того, як часто ви знімаєте подібне відео, ви і будете визначати наскільки серйозний софт вам необхідний. Якщо ви прийшли до переконання, що вам потрібна якісна, багатофункціональна програма то, швидше за все, є сенс звернути увагу на програму для запису відео з екрану комп’ютера — Camtasia Studio.

Програма має досить значний для деяких розмір: 244 Мб і високі системні вимоги. Якщо ж ваш ПК не дуже потужний, то в Інтернеті можна знайти і цілком функціональні старі версії.

Головними перевагами програми є наступні пункти:

  • користувач вільний у виборі формату запису відео (FLV, AVI, MOV, SWF, WMV, RM, GIF, CAMV) та якості;
  • йому доступні інструменти для редагування, з допомогою яких можна легко вирізати невдалий фрагмент;
  • можливо змінити швидкість відтворення;
  • накласти водяний знак;
  • підключити додаткове аудіо;
  • з’єднати два відео в одне;
  • додати текстові коментарі і т. д.

Програма дозволяє малювати і додавати різні ефекти прямо в процесі відеозйомки з монітора. При створенні запису допустимо використання оригінального звуку, так і додавання запису, отриманої з мікрофону або з окремого файлу. Передбачена в програмі і функція регулювання гучності аудіо. Як і при роботі з відеофайлами будь невдалий момент звукового запису можна просто вирізати. Крім того, підтримується і монтування аудіодоріжки з декількох фрагментів, а для усунення сторонніх звуків (телефонного дзвінка, голосів) є корисна функція накладення тиші.

Але повернемося до запису відео. Екранне відео дещо відрізняється від звичайного відеоролика і має свою специфіку. Досить часто в ході запису необхідно зробити помітки, додати коментарі субтитри. Camtasia Studio володіє цілим арсеналом засобів для текстового коментування, відбувається на екрані, користувачеві потрібно тільки вибрати найбільш прийнятний варіант. Також при зйомці такого відео дуже часто виникає необхідність у створенні меню. Програма дозволяє створити меню двох типів: звичайна і флеш. Flash — розроблено для флеш-роликів, призначених для розміщення в Інтернеті.

Серед корисних інструментів для зйомки монітора ПК варто окремо виділити і шаблони. Завдяки їм будь-який новачок зможе створити відео, яке буде виглядати по-справжньому професійно. Шаблони припускають використання меню та інших елементів, таких як субтитри, замітки і т. д. Також для стиснення відео в програмі передбачений спеціальний кодек TSCC, з допомогою якого відео добре відтворюється навіть на слабких машинах і зберігає високу якість. Програма дозволяє налаштувати основні параметри відео, такі як частота кадрів, якість, бітрейт в ручному режимі або використовувати автоматичний режим. Також при налаштуванні параметрів майбутнього відео користувач може вказати, яку область екрану необхідно захопити в процесі зйомки і потрібно залишати курсор мишки видимим або його необхідно приховати.

Незважаючи на велику кількість програм, призначених для зняття екранного відео, Camtasia Studio по праву вважається однією з кращих, оскільки дозволяє не просто зняти якісне екранне відео, але і за допомогою інструментів редагування зробити так, щоб ваше відео відповідали найвищим вимогам. Підтвердженням цього твердження є велика кількість навчальних відеороликів, знятих саме завдяки програмі запису з екрана — Camtasia Studio.