Захищає комп’ютер від вірусів і шпигунських програм

Існує велика кількість способів захисту вашого комп’ютера від вірусних атак і запобігання проникненню в систему шкідливих і шпигунських програм. Ми вирішили виділити найголовніші з них, які максимально ефективно убезпечать ваші дані.

Антивіруси

Захищає компютер від вірусів і шпигунських програм
Інформації про антивірусах дуже і дуже багато в Інтернеті. Різні огляди, керівництва по використанню, рейтинги і т. д. до Речі, на нашому сайті ви також можете знайти і прочитати рейтинг кращих антивірусів.

Найголовніше в антивірусі — частота оновлення бази. Якщо ви використовуєте ліцензійну версію (з купленим ключем), то турбуватися не варто. Ваш комп’ютер буде захищений від вірусів і шпигунських програм 24/7 . Головне, перед покупкою антивіруса, ознайомтеся з наданим спектром захисту, тобто з переліком його функціональних можливостей.

Найкращий захист до вірусів комп’ютера від вірусів забезпечує антивірус Касперський. Але ціна на ключ може здатися вам трохи дорогувато, хоча ці гроші ви дійсно платите за якість.

Електронна пошта

Захищає компютер від вірусів і шпигунських програм
Особливу увагу варто приділити цьому аспекту обміну повідомлень і файлів між користувачами в Інтернеті. Намагайтеся виключити скачування файлів і переходи за посиланнями, які можуть надсилати невідомі вам люди на електронну скриньку.

Для обміну файлами з друзями або близькими краще всього використовувати «хмари». Файли, які знаходяться в хмарі постійно перевіряються антивірусною програмою, яку в свою чергу безкоштовно надає власник хмарного сервісу. Це необхідно для безпеки його серверів. А що безпечно, то безпечно і вашому комп’ютеру.

Деякі поштові сервіси також перевіряють листи, перед відправкою на місткість в них вірусів і шпигунських програм. Але таких сервісів не так вже й багато, та й ця перевірка не так ретельна, як в «хмарі».

Браузери

Захищає компютер від вірусів і шпигунських програм
Напевно найголовніша захист від вірусів в Інтернеті — це вибір правильного браузера. Якщо перейшовши за якийсь посиланням ви скачаєте шкідливий файл на ваш комп’ютер, то відразу з ним почне боротьбу антивірус. А якщо антивірус не правиться з ним? Або у вас взагалі він відсутній на комп’ютері?

Щоб уникнути таких конфузів необхідно вибрати хороший браузер. На сайті ми вже публікували статтю про найкращий браузер для Windows 7, а також приводили рейтинг взагалі кращих браузерів для доступу до Інтернету. Всі браузери, описані в цих статтях зможуть забезпечити максимальний захист вашого комп’ютера від проникнення в систему вірусів і шпигунських програм.

Якщо ви бажаєте ще більш серйозно захистити ваші дані, то добре було б встановити додаткові плагіни (розширення) до вашого браузеру, блокуючі рекламу і спливаючі різні спливаючі вікна на сторінках web-сайтів. Про те, як це зробити і який плагін краще всього вибрати ви можете прочитати тут.

Оновлення операційної системи

Захищає компютер від вірусів і шпигунських програм
Намагайтеся не ігнорувати оновлення Windows. Встановлюйте їх при першій же появі вікна, яке інформує про їх появу. Зараз цей пункт мало актуальне, оскільки всі чекають появи повноцінного Windows 10, а оновлення для Windows 7 вже давно не з’являються, але все ж залишається Windows 8, яку Microsoft продовжує підтримувати.

Не забувайте також і про брандмауер Windows. Він то якраз і вдосконалюється завдяки оновленням, а якщо у вас буде стоять не його оновлена версія, то і повідомлень про активність нових вірусів і шкідливих програм ви не отримаєте. З оновленням брандмауера оновлюється і його база знань про віруси і їх поведінці.

Знімні накопичувачі

Захищає компютер від вірусів і шпигунських програм
Уважно стежте за тим, яку флешку, диск або портативний жорсткий диск ви приєднуєте або вставляєте в комп’ютер. Багато користувачі можуть навіть не здогадуватися, що їх пристрої для передачі та зберігання даних сховався вірус.

Вірус може потрапити на комп’ютер навіть при автозапуску флешки, тому рекомендується прибирати цю функцію. Зробити це можна за допомогою спеціальної утиліти, про яку ви можете прочитати тут.

Уважність

Захищає компютер від вірусів і шпигунських програм
Напевно це самий головний фактор захисту вашого комп’ютера від вірусів і шкідливих програм. Слідкуйте за посиланнями на які ви переходите; помітили щось підозріле в них — краще не клацайте по ним. Слідкуйте за сайтами, з яких качаєте файли, краще вибрати найбільш якісні сайти і використовуйте їх регулярно, а не качайте з різних джерел.

Будьте уважними з рекламними блоками, намагайтеся мінімізувати кліки по ним. І менше ведіться на «халяву», особливо це стосується скачки файлів або реєстрацій з відправкою листа на пошту. В цьому листі ви отримаєте посилання для підтвердження реєстрації. Будьте пильний перед кліком по цьому посиланню. Тричі подумайте, чи потрібна вам ця реєстрація.

У цій статті ви ознайомилися з основними способами захисту вашого комп’ютера від вірусів і шпигунських програм. Інші ж способи ми не описували, тому що їх можна віднести до розряду другорядних (допоміжних). Захист — це насамперед всього запобігання, а все інше — позбавлення від наслідків.