Добрий день! Напевно багато з вас стикалися з тим, що на вашому комп’ютері з’являються програми і доповнення, які ви не встановлювали. Найчастіше подібні небажані програми встановлюються разом з тими, які ви завантажуєте з інтернету для своїх потреб. В процесі установки ви можете відмовитися від установки додаткових програм, але найчастіше неуважний користувач звично натискає «далі-далі-далі» і в результаті отримує на своєму комп’ютері безліч небажаних програм, які можуть змінювати стартову сторінку браузера, пошук за замовчуванням і робити безліч інших дратівливих дій. Так як формально вірусами дане ПО не є, то антивірус зазвичай мовчить і спокійно спостерігає, як відбувається це неподобство. Деколи установка нової програми може бути іншою мовою або навмисно заплутаною, щоб ввести користувача в оману. Невелика утиліта Unchecky, про яку піде мова сьогодні, покликана попередити вас від небажаного ПЗ. Також вона вміє самостійно відмовлятися від установки додаткових програм в процесі установки основний, знімаючи дозволяють галочки у вікні установки.

Як встановити і використовувати Unchecky

В установці і використанні утиліти Unchecky немає нічого складного. Заходимо на офіційний сайт програми http://unchecky.com/, при необхідності змінюємо мову на російську (у правому верхньому кутку)

Далі завантажуємо саму програму Unchecky і запускаємо установку.

Всі налаштування можна залишити за замовчуванням.

Після установки Unchecky запускає службу, яка в реальному часі контролює всі програми, які ви намагаєтеся поставити і автоматично відсіває небажані елементи. Природно, краще не допустити встановлення тулбаров, рекламних програм і «нібито корисних утиліт», ніж потім болісно намагатися позбутися від них. Подивитись результати роботи програми можна у будь-який час, натиснувши на піктограму програми на робочому столі.

Налаштування програми дуже мінімалістичні, за фактом їх краще чіпати. Все працює найбільш ефективно за замовчуванням.

Чи корисна Unchecky?

Безсумнівно, так. Особливо Unchecky корисна для початківця і неуважного користувача, значно скорочуючи кількість небажаних і потенційно небезпечних програм. Адже часто причиною гальм ОС є велика кількість подібних програм в автозавантаженні і запущених процесах. При цьому, яким би прекрасним не був ваш антивірус, швидше за все він промовчить.

До речі, як вибрати антивірус, можна почитати в статті «Кращі антивіруси 2015»