Соціальні мережі давно вже стали невід’ємною частиною життя сучасної людини. Люди в них відпочивають, спілкуються, заводять стосунки і навіть заробляють. Все перераховане вище перетворює ці сайти в справжні скарбниці особистої інформації, а особиста інформація, як ми знаємо, завжди була об’єктом інтересу шахраїв і аферистів. Акаунти людей в соціальних мережах зламують, крадуть, використовують у своїх цілях. Не стала винятком і популярна російськомовна мережа ВКонтакте.

Зміст

  • 1 Як саме зловмисники зламують сторінки Вконтакті?
  • 2 Як захиститися від злому сторінки Вконтакті?
  • 3 Про платний злом сторінок

Як саме зловмисники зламують сторінки Вконтакті?

  • Фішинг. Це один з найпоширеніших методів злому. Зловмисники створюють сайт або окрему сторінку, яка зовні нагадує офіційний сайт ВКонтакте. Неуважний користувач вводить на тій сторінці свої персональні дані (логін і пароль), в результаті чого вони потрапляють до рук шахраїв.
  • Шкідливі програми. Троянський софт обманним шляхом проникає на комп’ютер користувача і збирає з нього інформацію. Наприклад, деякі програми фіксують всі натиснуті власником ПК символи і потім відправляють їх зловмисникам. Інші досліджують тимчасові файли браузера, вишукуючи там збережені логіни і паролі. Інші варіанти – їх дуже багато. Підсумок, як ви можете здогадатися, завжди один – дані потрапляють в чужі руки.
  • Підбір (брут). Більшість акаунтів виявляються зламаними внаслідок звичайного добору пароля. Зрозуміло, зловмисники не сидять цілодобово за введенням комбінацій літер і цифр, а доручають це справа комп’ютерним програмам. Вони вже мають бази найбільш часто зустрічаються слів і словосполучень, на підставі яких і робиться підбір.
    Ось такі способи злому ваших сторінок існують. Тепер, коли ви їх знаєте, не важко придумати просту і ефективну стратегію захисту.

Як захиститися від злому сторінки Вконтакті?

Турбота про безпеку своїх особистих даних повинна починатися з самого моменту реєстрації. Придумайте дійсно складний і надійний пароль, уникаючи вживання простих фраз. Краще всього комбінувати цифри і букви у випадковому порядку. Так, вам буде важче його запам’ятати, але і зловмисникам буде ой як непросто його підібрати.

Електронну пошту, на яку ви плануєте реєструвати аккаунт у соціальній мережі, варто створити нову і намагатися не використовувати її де-небудь ще. Чим частіше ви використовуєте свою електронну адресу в мережі, наприклад, залишаючи як контактну інформацію на дошках оголошень, тим вище шанс, що вона потрапить у базу зловмисників.

Крім того, на вашому комп’ютері повинен завжди стояти якісний антивірус, який зможе ефективно протистояти проникаючому з інтернету шкідливого ПО. Хоча і наявність його не гарантує 100% захист. Рекомендується час від часу перевіряти комп’ютер додатково, використовуючи портативні утиліти, такі як CureIt від Doctor Web. Ця програма не залишає слідів в системі і не конфліктує зі штатними антивірусними програмами.

І останнє, але найголовніше – будьте уважні. Перш ніж вводити куди-небудь свої персональні дані, переконайтеся, що перед вами дійсно офіційна сторінка в соціальній мережі ВКонтакте. Доменні імена помилкових сторінок бувають дуже схожі на оригінал, тому сплутати буває дуже легко, особливо коли сильно поспішайте. Якщо раптом виявилося, що ви ввели логін і пароль не туди, швидше міняйте їх.

Про платний злом сторінок

Інтернет зараз повниться різного роду оголошеннями від нібито “програмістів”, які пропонують за певну грошову винагороду зламати вказану вами сторінку. Не вірте їм! У соціальній мережі ВКонтакте (та й в інших великих проектах) працюють далеко не дурні – технічна частина там виконана на вищому рівні, який знаходиться за межею компетенції “фахівців” з форумів. Якщо б хтось дійсно мав можливість зламувати сторінки, то він би не просив за це по 300 рублів, а знайшов би своїм знанням більш вигідне застосування. А все те, що ви бачите на сайтах і форумах, є не більш ніж черговий спосіб видурювання грошей.

Загалом, якщо не хочете опинитися зламаними, дотримуйтеся елементарних правил безпеки і не намагайтеся зламати інших. Це не складно.