Збереження закладок Opera

Вітаю Вас, дорогі друзі в черговій статті, яка присвячена браузера Опера. Сьогодні я хотів би розповісти вам про закладках, а точніше про те, як їх зберегти в Опері.

Збереження закладок може знадобитися вам в декількох випадках:

1. Ви перевстановлюєте операційну систему Windows і, природно, не хочете втрачати всі ваші закладки, які зникнуть відразу ж після форматування жорсткого диска.

2. Ви хочете встановити оперу на іншому комп’ютері і, природно, не будете заново додавати в закладки всі улюблені сайти. Простіше імпортувати збережений файл з закладками і все.

3. Ваш браузер пробрався вірус, і ви видалили всі його налаштування, в тому числі і закладки. Після того, як проблема вирішилася закладки необхідно повертати.

Ось чому так важливо мати в запасі збережену копію закладок вашого браузера.

Ну а тепер від теорії перейдемо до практики. Доки версія у нашого улюбленого браузера багато розвелося, я вирішив показати, як зберегти закладки в останніх версіях, на момент написання статті – це Opera 34, 35, 36, 37…

Зміст:

  • 1 Синхронізація закладок Opera
  • 2 Зберігаємо закладки за допомогою розширення Bookmarks Import & Export

Синхронізація закладок Opera

Найпростіший і вірний спосіб зберегти всі свої закладки та мати до них доступ з будь-якого вашого пристрою, на якому встановлена Опера – це синхронізація. Тут мається на увазі, що ви створюєте обліковий запис, під якою можете заходити з будь-якого пристрою, і вам відразу ж будуть подгружаться налаштування вашого браузера, в тому числі і закладки.

Натискаємо на кнопку «Меню» і вибираємо пункт «Синхронізація»:

Збереження закладок Opera

У нас в правому верхньому кутку з’явилася іконка з чоловічком і підказка. Натискаємо на кнопку «Створити обліковий запис».

Збереження закладок Opera

Вам запропонують ввести адресу своєї електронної пошти і придумати пароль. На цьому реєстрація буде закінчена. Як логін для доступу до облікового запису Опера ви тепер будете використовувати вашу поштову адресу.

Якщо тепер натиснути на «Меню — Синхронізація», то у нас з’явиться кнопка «Увійти». Скористайтеся їй.

Збереження закладок Opera

Тепер, якщо ви захочете відобразити ваші закладки на інший пристрій, достатньо буде в цьому ж віконці свій логін та пароль та закладки у вас довантажити автоматично.

Для того щоб синхронізувати закладки з Оперою, яка у вас встановлена на мобільному телефоні або планшеті на Андроїд знайдіть значок синхронізації і натисніть на нього. Зверніть увагу на скріншот, в моєму випадку значок синхронізації знаходиться в лівому верхньому куті браузера:

Збереження закладок Opera

Зберігаємо закладки за допомогою розширення Bookmarks Import & Export

В останніх версіях опери управління імпортом і експортом закладок чомусь вирішили зробити через окреме розширення. Ну да ладно, не проблема.

Натискаємо «Меню – Розширення – Управління розширеннями»

Збереження закладок Opera

У лівому меню натискаємо на кнопочку «Додати розширення». Після пошуку шукаємо і встановлюємо додаток Bookmarks Import & Export.

Після установки воно у нас з’явиться в списку встановлених розширень з правого боку. Дивимося на скріншот:

Збереження закладок Opera

Також значок даного розширення з’явиться праворуч у верхньому куті браузера:

Збереження закладок Opera

Якщо натиснути на цей значок, то можна побачити перед собою наступну картинку (див. скріншот). Для того щоб зберегти закладки натискаємо на кнопку «EXPORT».

Збереження закладок Opera

Закладки збережуться в Html-файлі будуть поміщені в стандартну папку завантажень браузера Опера.

Збереження закладок Opera

Природно, якщо ви потім можете імпортувати цей файл з закладками. Просто скористайтесь кнопкою «IMPORT» вищезазначеного розширення.

Ось ми з вами розібралися, як зберігати і синхронізувати закладки в браузері Опера.

А, може, і це буде Вам цікаво: