Збільшення кешу в браузері Яндекс

Доброго часу доби, друзі! У сьогоднішній статті хотілося б вам розповісти, що таке кеш браузера і для чого він потрібен, а так само, як збільшити розмір кешу в браузері Yandex і перемістити папку з ним в інше місце.

Зміст:

  • 1 Кеш браузера – що це?
  • 2 Як збільшити кеш пам’ять в Яндекс браузері
  • 3 Як змінити місце зберігання папки кеш

Кеш браузера – що це?

На сайті вже є стаття, як очистити кеш в браузері Яндекс. В ній дано визначення для цього терміна. Там також написано, у якій папці на комп’ютері знаходиться папка з кешем.

Збільшення кешу в браузері Яндекс

Кешування інформації передбачено у всіх сучасних браузерах. Завдяки кешу користувач може грати в онлайн-ігри, дивитися фільми, а також економити витрачається інтернет трафік.

Коли ви заходите на сайт, то копія сторінки зберігається в кеші на локальному диску комп’ютера. Припустимо, ви пішли з даного сайту, перейшовши за гіперпосиланням, а потім знову повернулися до нього. У цьому випадку, його завантаження буде швидше, оскільки браузер візьме потрібні файли з кешу, а не буде звертатися до сервера.

При перегляді фільму або відео ви напевно помічали, якщо поставити на паузу, в рядку відтворення буде продовжувати бігти сіра смужка. Це і означає, що фільм завантажується на комп’ютер в кеш. Після повного завантаження його навіть можна буде завантажити звідти.

Збільшення кешу в браузері Яндекс

Файл кешу на комп’ютері має певний розмір. І, коли вільне місце закінчується, старі записи видаляються і записуються нові.

Зменшити розмір кеша можна, якщо вам не вистачає вільного місця на комп’ютері. Якщо ви хочете завантажити, наприклад, фільм в кеш, а потім зберегти його звідти, чи потрібно заощадити інтернет трафік, тоді кеш пам’ять краще збільшити.

Як збільшити кеш пам’ять в Яндекс браузері

В самому браузері зробити це не вийде, оскільки така функція відсутня. Щоб збільшити об’єм кешу, знайдіть на робочому столі ярлик Яндекс браузера і клацніть по ньому правою кнопкою миші. Потім виберіть з контекстного меню «Властивості».

Якщо ярлика у вас немає, тоді зайдіть в меню «Пуск», або в папку «Program Files» на диску С: і в ній знайдіть файл .exe.

Збільшення кешу в браузері Яндекс

Відкриється віконце з властивостями на вкладці «Ярлик». Тут нам потрібно полі «Об’єкт». Поставте курсор в кінець рядка, натисніть пробіл і введіть: —disk-cache-size=Обсяг. Попереду два маленьких дефіса без пробілу. Замість «Обсяг» вкажіть необхідне значення в байтах. Наприклад, 1 Гб = 1073741824 байти. Будьте обережні, не видалите зміст самого рядка, інакше, потрібно буде створити новий ярлик.

Не забудьте натиснути «Застосувати», потім «ОК».

Збільшення кешу в браузері Яндекс

Як змінити місце зберігання папки кеш

При установці Яндекс браузера, у користувача немає можливості вказати, в якій директорії на комп’ютері зберігати папку з кешем. Відповідно, все буде зберігатися на системному диску. Якщо на системному диску у вас не надто багато місця, можна перенести папку з кешем на інший розділ диска, або взагалі на інший жорсткий диск (якщо їх установлено).

Знову відкрийте властивості ярлика, як було описано вище, і в полі «Об’єкт» впишіть: —disk-cache-dir=»D: Cache_Yandex».

Попереду два маленьких дефіса. В лапках вкажіть місце на комп’ютері, куди ви бажаєте перемістити папку з кешем.

Після даного рядка, що можете поставити пробіл і ввести команду, описану вище, яка збільшить об’єм кешу. Натисніть «Застосувати» і «ОК».

Збільшення кешу в браузері Яндекс

На цьому все. Думаю вам зрозуміло, що таке кеш, як збільшити кеш пам’ять Яндекса і перемістити папку в інше місце.

А, може, і це буде Вам цікаво: