Доброго часу доби, друзі! У сьогоднішній статті хотілося б вам розповісти, що таке кеш браузера і для чого він потрібен, а так само, як збільшити розмір кешу в браузері Yandex і перемістити папку з ним в інше місце.

Зміст:

  • 1 Кеш браузера – що це?
  • 2 Як збільшити кеш пам’ять в Яндекс браузері
  • 3 Як змінити місце зберігання папки кеш

Кеш браузера – що це?

На сайті вже є стаття, як очистити кеш в браузері Яндекс. В ній дано визначення для цього терміна. Там також написано, у якій папці на комп’ютері знаходиться папка з кешем.

Кешування інформації передбачено у всіх сучасних браузерах. Завдяки кешу користувач може грати в онлайн-ігри, дивитися фільми, а також економити витрачається інтернет трафік.

Коли ви заходите на сайт, то копія сторінки зберігається в кеші на локальному диску комп’ютера. Припустимо, ви пішли з даного сайту, перейшовши за гіперпосиланням, а потім знову повернулися до нього. У цьому випадку, його завантаження буде швидше, оскільки браузер візьме потрібні файли з кешу, а не буде звертатися до сервера.

При перегляді фільму або відео ви напевно помічали, якщо поставити на паузу, в рядку відтворення буде продовжувати бігти сіра смужка. Це і означає, що фільм завантажується на комп’ютер в кеш. Після повного завантаження його навіть можна буде завантажити звідти.

Файл кешу на комп’ютері має певний розмір. І, коли вільне місце закінчується, старі записи видаляються і записуються нові.

Зменшити розмір кеша можна, якщо вам не вистачає вільного місця на комп’ютері. Якщо ви хочете завантажити, наприклад, фільм в кеш, а потім зберегти його звідти, чи потрібно заощадити інтернет трафік, тоді кеш пам’ять краще збільшити.

Як збільшити кеш пам’ять в Яндекс браузері

В самому браузері зробити це не вийде, оскільки така функція відсутня. Щоб збільшити об’єм кешу, знайдіть на робочому столі ярлик Яндекс браузера і клацніть по ньому правою кнопкою миші. Потім виберіть з контекстного меню «Властивості».

Якщо ярлика у вас немає, тоді зайдіть в меню «Пуск», або в папку «Program Files» на диску С: і в ній знайдіть файл .exe.

Відкриється віконце з властивостями на вкладці «Ярлик». Тут нам потрібно полі «Об’єкт». Поставте курсор в кінець рядка, натисніть пробіл і введіть: —disk-cache-size=Обсяг. Попереду два маленьких дефіса без пробілу. Замість «Обсяг» вкажіть необхідне значення в байтах. Наприклад, 1 Гб = 1073741824 байти. Будьте обережні, не видалите зміст самого рядка, інакше, потрібно буде створити новий ярлик.

Не забудьте натиснути «Застосувати», потім «ОК».

Як змінити місце зберігання папки кеш

При установці Яндекс браузера, у користувача немає можливості вказати, в якій директорії на комп’ютері зберігати папку з кешем. Відповідно, все буде зберігатися на системному диску. Якщо на системному диску у вас не надто багато місця, можна перенести папку з кешем на інший розділ диска, або взагалі на інший жорсткий диск (якщо їх установлено).

Знову відкрийте властивості ярлика, як було описано вище, і в полі «Об’єкт» впишіть: —disk-cache-dir=»D: Cache_Yandex».

Попереду два маленьких дефіса. В лапках вкажіть місце на комп’ютері, куди ви бажаєте перемістити папку з кешем.

Після даного рядка, що можете поставити пробіл і ввести команду, описану вище, яка збільшить об’єм кешу. Натисніть «Застосувати» і «ОК».

На цьому все. Думаю вам зрозуміло, що таке кеш, як збільшити кеш пам’ять Яндекса і перемістити папку в інше місце.

А, може, і це буде Вам цікаво: