Згладжування шрифтів в Windows 7

Згладжування шрифтів в Windows 7
Якщо ви вперше встановили Windows 7 на ваш комп’ютер або перевстановили вашу операційну систему, то першими діями, які необхідно здійснити, є зміна дозвіл екрану і згладжування шрифтів. Про першої операції ми вже писали раніше, а от як зробити згладжування шрифтів в Windows 7 зараз докладно розглянемо.

Для здійснення згладжування існує спеціальний інструмент, який іменується не інакше як ClearType. Для початку нам необхідно запустити його. Для цього заходимо в меню «Пуск». Далі запускаємо командний рядок «Виконати».

Згладжування шрифтів в Windows 7
Потім у вікні, у рядку «Відкрити» вводимо «cttune» і натискаємо кнопку «ОК».

Згладжування шрифтів в Windows 7
Відкриється вікно «Засіб оптимізації тексту ClearType». Не прибирайте галочку, яка встановлена навпроти «Увімкнути ClearType», а просто натисніть кнопку «Далі».

Згладжування шрифтів в Windows 7
Далі з’явиться нове повідомлення від Windows, в якому буде повідомлятися про те, що ваша операційна система виставила базове дозвіл дисплея. Тут також просто тиснемо кнопку «Далі».

Згладжування шрифтів в Windows 7
У наступному пункті Windows запропонує вибрати одну з комірок, текст в яких, на вашу думку, виглядає більш читабельним. Клацніть лівою кнопкою миші на вибраній комірці і натисніть кнопку «Далі».

Згладжування шрифтів в Windows 7
І знову вам будуть запропоновані клітинки на вибір, з текстовим наповненням. Тільки тепер їх не два, а шість. Повторюємо попередні дії.

Згладжування шрифтів в Windows 7
У двох наступних етапах налаштування згладжування шрифтів ClearType запропонує провести аналогічні операції з вибором більш читабельних текстів. Це необхідно для того, щоб провести більш точну настройку параметрів, адже якщо шрифти будуть обрані не правильно – вам стане складніше читати текст на екрані і ваші очі будуть швидше втомлюватися при роботі за комп’ютером.

Після цього з’явиться віконце, яке повідомить вам, що налаштування відображення тексту на моніторі завершена. Вам необхідно просто натиснути кнопку «Готово» і вікно закриється самостійно, а всі вибрані вами параметри застосовуватися автоматично.

Згладжування шрифтів в Windows 7
Можливо якихось особливих змін ви не відчуєте», але повірте – ця операція згладжування шрифтів з часом дасть свої плоди. Просто приділіть декілька хвилин часу для проведення всіх вищеописаних операцій і ви продовжите час вашої роботи за комп’ютером на 30-60 хвилин.

Що стосується відключення цього згладжування шрифтів в Windows 7, то це зробити неможливо. При першому ж запуску комп’ютера операційна система автоматично здійснює цей процес, а ви можете тільки провести невелику калібрування.