Кожна людина повинна в першу чергу зрозуміти, що собою являє така комп’ютерна деталь, як жорсткий диск. У народі його часто називають вінчестером, але головне визначення цієї деталі – це пристрій, здатне зберігати накопичені людиною дані. Насправді, саме на жорсткому диску зберігається вся інформація, яка тільки є на комп’ютері. Вінчестер в собі може містити операційну систему, програмне забезпечення та багато системних файлів, потрібних для роботи.

З цієї причини, коли пристрій не може знайти потрібний йому драйвер, вискакує повідомлення про помилку, і людина відразу намагається збагнути, що потрібно встановити, щоб усунути навислу проблему.

Проведення діагностичних заходів.

Виявилося, що якщо не був виявлений системою жорсткий диск, то не потрібно відразу засмучуватися і опускати руки, досить вивчити, в чому проблема. Це може бути помилка системи або взагалі несправність самого пристрою. Щоб швидко здійснити перевірку, треба зняти жорсткий диск і підключити його до іншого комп’ютера. Якщо він справний, то система швидко його розпізнає, і не потрібно буде віддавати його в майстерню, за умови, якщо жорсткий диск не виявляється на іншому комп’ютері, потрібно розуміти, що швидше за все доведеться звертатися в ремонтну майстерню.

Деякі люди самотужки намагаються виправити проблему несправності жорсткого диска, і роблять тільки гірше, адже в майстернях сидять досвідчені фахівці, які знають толк у цій справі.

Корисні поради
– Щоб потрапити в налаштування BIOS, досить натиснути на кнопку Delete, або F2.
– Слід добре звертати увагу на те, з яких виходів ви витягуєте SATA-кабель.
– Коли ви з системного блоку витягли ваш вінчестер, то краще коректно загорнути його в «Антистатик».
– Частина пристрою, розташована внизу, також знаходиться на «Антистатик».

Способи виправлення основних проблем.

Мається цілий ряд проблем, які можна вирішити самостійно, не звертаючись до допомоги професійних працівників.

Перша проблема криється у відхідних контактах.

Це сама банальна проблема, адже буває таке, що не подається на жорсткий диск харчування. Виправити проблему легко, потрібно зняти кришку системного блоку, і заново підключити всі кабелі до жорсткого диска.

Друга проблема ховається в неправильних налаштуваннях BIOS.

Якщо у вас встановлена у налаштуваннях неправильна системна дата, це може свідчити про наявність якоїсь проблеми. І виявилося, що ці налаштування можна легко скинути. Виявилося, що виконати цю нескладну маніпуляцію, можна шляхом вилучення батарейки BIOS, після того, як вона була знята, потрібно почекати тридцять хвилин, а потім виконати зворотну дію – зробити її установку на колишнє місце. Після цих дій, ваш вінчестер повинен буде визначитися в якості пристрою.

Третя проблема – недостатньо живлення для пристрою.

Якщо ви почали помічати цікаву картину, що ваш пристрій, що підключається, і знову вимикається, то потрібно задуматися про те, що йому недостатньо харчування. Вам потрібно буде розібрати системний блок, і потім відключити якийсь пристрій, яке менш важливо, ніж жорсткий диск.

Четверта проблема стосується конфліктів серед підключених пристроїв.

Якщо на вашому комп’ютері встановлено два жорстких диска, і кожен з них однієї марки, то ймовірно, виникла конфліктність пристроїв, і вам потрібно буде від них відмовитися.

П’ята проблема – версія встановленої шини.

В цьому випадку, вам досить буде змінити операційну систему, адже вона більше не підходить для ваших потреб, крім переустановлення, потрібно не забути про інтеграцію драйверів для всіх інтерфейсів SATA.

Шоста і остання проблема – некоректна працездатність Windows.

Помітивши, що в налаштуваннях BIOS жорсткий диск відображається коректно, а система не бачить його, потрібно вдатися до виконання нескладних дій.
– Відкриваємо на комп’ютері таке меню «Панель управління».
– Натискаємо два рази на пункт «Адміністрування».

– Коли відкрилося потрібне вікно, необхідно вибрати пункт «Керування комп’ютером».

– Ліворуч розташовується пункт з цікавим назву «Управління дисками».

Саме в центральній частині цього віконця будуть розташовуватися всі підключені диски до комп’ютера. Якщо ви клацнете правою кнопкою миші на який-небудь з них, то зможете викликати автоматичне налаштування диска, і створити в ньому дані, які згодом будуть необхідні. Виявилося, що необхідно змінити назву жорсткого диска, після цього виконати перезавантаження нашого пристрою.
Якщо ви провели всі дії, і зрозуміли, що не один з них не допомагає реанімувати пацієнта, тоді слід розуміти, що допомога спеціалістів по комп’ютерам вам просто необхідна.