Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?

В uTorrent дуже часто вискакує помилка – диск перевантажений 100%. У результаті або торрент повільно качає, або завантаження файлів припиняється зовсім. І це дратує.

Що значить, якщо у торренте диск перевантажений на 100%? Найчастіше це відбувається з 2 причин. Перша – HDD-диск не справляється з обробкою даних. А друга причина – неправильне налаштування програми uTorrent. В останньому випадку існує кілька способів вирішення цієї проблеми.

До речі, помилка «диск перевантажений 100%» з’являється як на звичайних HDD, так і на зовнішніх жорстких дисках. Хоча на останніх вона зустрічається набагато частіше. Тому нижче наведені універсальні поради щодо вирішення проблеми «диск перевантажений 100%» в uTorrent і для стаціонарних, так і для зовнішніх HDD-накопичувачів.

Диск перевантажений 100%: що робити?

Насправді рішення проблеми «диск перевантажений на 100%» дуже просте. І ви зараз самі в цьому переконаєтеся. Все, що потрібно – запустити програму uTorrent і змінити деякі настройки. Щоб відкрити їх, натисніть сполучення клавіш Ctrl+P.

Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?

Саме тут виставляються основні параметри цієї програми. А потім, щоб позбутися помилки диск перевантажений 100%, виконайте наступну інструкцію.

Це теж цікаво: Як зробити дефрагментацію жорсткого диска?

 • Налаштування кешування.
 • Для початку виберіть вкладку «Додатково», а потім – «Кешування». Тут вам потрібно поставити галочку в пункті «Замість автовибору використовувати…». За замовчуванням він відключений, оскільки програма повинна сама виставляти оптимальні параметри. У вашому випадку uTorrent не справляється, тому відбувається перевантаження дискового кешу 100%.

  Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?

  Щоб вирішити цю проблему, поставте галочку, а розмір кешу залиште стандартним (128 Мб). Якщо після перезавантаження програми помилка не зникла, збільшіть значення ще на 128 Мб, тобто пропишіть число 256. Якщо знову не допомогло збільшити ще на 128 Мб.

  Так можна поступово збільшувати кеш. Але пам’ятайте, що максимальне його значення повинно дорівнювати половині встановленої оперативної пам’яті. Не більше! Інакше комп’ютер або ноутбук почне сильно гальмувати.

  Тут же зніміть галочки в пунктах 2 – «Записувати незаймані блоки» та «Записувати завершені частини». Це знизить навантаження на HDD-накопичувач і виключить ймовірність перевантаження дискового кешу на 100%.

  Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?

 • Обмеження швидкості прийому і віддачі.
 • Ще одне рішення проблеми «Диск перевантажений 100%» полягає в обмеженні швидкості завантаження і роздачі файлів. Якщо вона занадто велика, то ваш комп’ютер або ноутбук може сильно гальмувати.

  В першу чергу обмеження прийому і віддачі файлів рекомендується встановити тим, у кого в квартирі використовується кілька ноутбуків і один інтернет-канал (наприклад, Wi-Fi роутер).

  Щоб це зробити відкрийте вкладку «Швидкість» і встановіть потрібні значення. Які саме? Тут все залежить від швидкості інтернету і продуктивності ПК. Наприклад, якщо у вас інтернет-канал на 100 Мбіт/с, то в uTorrent можна виставити 2500 і 5000 Кб/с відповідно. Якщо помилка диск перевантажений 100% все одно залишиться, тоді поставте менші значення.

  Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?

  Читайте також: Як відновити вилучені торрент файли?

 • Налаштування черговості.
 • Дуже часто стаціонарний або зовнішній жорсткий диск не справляються зі своїм завданням-за того, щоб в uTorrent одночасно завантажується або лунає багато файлів. Щоб знизити навантаження на HDD, перейдіть на вкладку «Черговість» і зверніть увагу на перші 2 пункти.

  Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?

  За замовчуванням тут стоять цифри 8 і 5. Якщо у вас використовується зовнішній жорсткий диск або ноутбук сильно гальмує зменшіть ці значення в 2 рази. Тобто, 4 і 2 відповідно. Чи можете поставити навіть цифри 2 і 1.

  Що значить «максимум активних торрентів»? Це сумарна кількість завантажень і отдач в один час. З другої налаштуванням, думаю, все зрозуміло.

 • Розподіл файлів.
 • Перейдіть на вкладку «Загальні» і поставте галочку в пункті «Розподіляти файли».

  Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?

  Завдяки цій опції ви, не чекаючи повного завантаження торрента, зможете відразу побачити, скільки місця зайнято на HDD.

  Це теж интернесно: Чому гальмує жорсткий диск?

  Налаштування uTorrent з допомогою утиліти BEncode Editor

  Це були стандартні параметри. Якщо uTorrent, як і раніше, пише, що диск перевантажений 100%, тоді можна спробувати просунуту налаштування. В даному випадку знадобиться утиліта BEncode Editor.

  З її допомогою можна налаштувати uTorrent таким чином, щоб він завантажував файли одного торрента по черзі, а не всі відразу (наприклад, серії в серіалах). Це допоможе знизити навантаження на жорсткий диск і прибрати повідомлення HDD перевантажений 100%.

  Щоб це зробити:

 • Вийдіть з uTorrent.
 • Запустіть BEncode Editor.
 • Перейдіть по шляху: C:UsersИмя_ПользователяAppDataRoaminguTorrent папка AppData прихована, тому зробіть її видимої).
 • Знайдіть файлик settings.dat і перетягніть його у вікно програми BEncode Editor.Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?
 • Виділіть першу сходинку (ROOT) натисніть на зелений плюсик і у вікні пропишіть наступні налаштування: Name — bt.sequential_download, Type – Integral, Value = 1. Натисніть «ОК».Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?
 • Виберіть другу сходинку (fileguard) і видаліть її. Це потрібно для того, щоб програма uTorrent не створила новий файл з попередніми налаштуваннями, коли ви перезавантажте.
 • Жорсткий диск перевантажений 100% в uTorrent: що робити?Після цього можете запускати Торрент і завантажувати будь-які фільми, ігри, музику. Помилки диск перевантажений 100% більше бути не повинно.

  Читайте також: Як відновити видалені файли з жорсткого диска?

  Замість висновку

  На цьому все. Тепер ви знаєте, що робити, якщо диск перевантажений 100% і як виправити цю помилку. Описана вище інструкція є універсальною, тому підходить для стаціонарних і зовнішніх жорстких дисків, а також для всіх ОС – Windows 10, 8 і 7.

  Що робити, якщо нічого не допомогло, все одно спостерігається перевантаження дискового кешу? Можливо, у вас занадто старий комп’ютер і ноутбук. В даному випадку рекомендується збільшити об’єм оперативної пам’яті (ОЗУ) або купити додатковий HDD-накопичувач (зовнішній).