У минулому уроці ми поетапно розібрали, як змінити розмір зображення GIMP, а сьогодні поговоримо про такому інструменті, як пензель.

Напевно всім користувачам відомо, що ж таке кисть і навіщо вона потрібна, бо сенсу розписувати це не бачу. А ось на те, як змінити її розмір у програмі GIMP варто звернути увагу. Адже інтерфейс цього графічного редактора трохи відрізняється від звичних для всіх аналогових програм, бо з першого разу можна і не знайти настройки розмірів кисті.

Для початку вам необхідно безпосередньо натиснути на саму кнопку «Кисть». Вона знаходиться на Панелі інструментів» або ж її можна активувати за допомогою англійської клавіші «P».


Далі трохи нижче «Панелі інструментів» знаходимо «Параметри інструменту». Конкретно в нашому випадки там представлені всі можливі настройки інструменту «Кисть», а саме режим, рівень прозорості, візуальний вигляд кисті, кут, співвідношення сторін динаміка малювання і багато інших. Також на цій панелі ви знайдете саме те, що нам необхідно – настройка розміру кисті, а іменується цей параметр відповідно «Розмір» (або «Розмір кисті»).


Тепер перетягуючи повзунок або ввівши числове значення – розмір кисті буде зміняться. Підібравши оптимальний для вас ви можете приступати безпосередньо до малювання.