Спеціально для таких випадків, коли необхідно терміново і безкоштовно зробити фото на документи, надані безкоштовні програми дадуть можливість зробити це безкоштовно. Тобто ви зможете значно заощадити час, який знадобився б для того, щоб з’їздити і знайти найближчих фотосалон і не витрачати зайвих грошей на фото.

Чому ж саме спеціальне краще? Відповідь проста – не завжди, більшою мірою це залежить саме від використовуваної програми для вашого ПК або смартфона.

1. Онлайн сервіси для створення фото для документів

Photo Docs
Цей сайт дасть можливість дуже швидко і максимально якісно зробити спеціальне фото для документа.
Прямо на сайті користувачеві доступні декілька видів документів, список складається з 35 самих різних видів, серед яких: паспорта, візи, інші посвідчення.

Кнопка «обробити» відповідає за вікно редактора в цьому сервісі. Ви власноруч зможете вибрати і відрегулювати встановлену рамку для фото. На сайті праворуч ви знайдете невеликі поради і деякі вимогу для створення знімків певного формату.

Doc Photo
Черговий сервіс, створений на безкоштовній основі, який досить продуманий і зручний в плані інтерфейсу і бази документів. За допомогою цього сервісу можна з легкістю створити фото.

Спочатку ви вибираєте країну, з якої створюваний документ пов’язаний. Після вже вибираєте тип паспорта, візи або іншого посвідчення. А сервіс Doc Photo, вже самостійно визначить необхідні розміри знімка і т. п. Для виконання цієї дії виберіть три точки на фото: на маківці, центрі підборіддя і перенісся.

Idphoto4you
Такий же простий сайт, який дозволяє максимально спростити створення фотографій для документів. Сервіс, як і два інших, безкоштовні.
На головній сторінці розташована спеціальна інструкція, яка дозволяє переглядати принцип роботи на сервісі.

У вікні редагування користувач може:
1. Змінити розташування фото;
2. Змінити контрастність або яскравість фото;
3. Вибрати оптимальний розмір для друку;
4. Підібрати країну і тип документа.

2. Програми для Windows

Фото на документи експрес
Дане ПЗ – це професійна безкоштовна утиліта для того, щоб створити знімки у вузькому напрямку.
У загальній версії трохи урізана функціональність, а інтерфейс значно спрощений, але це не завадить користувачеві зробити нормальне зображення потрібного розміру.

У звичайної (безкоштовної) версії можна змінити розмір фото, змінювати розмітку, змінювати колір і працювати з особою.

В ПРО (платній) версії можлива робота з фоном і вирівнюванням самого фото.

Adobe Photoshop
Це вже відома і максимально функціональна програма, яка пропонує користувачеві створити знімок для документа професійно. Для роботи саме з фото на документи нам знадобиться photoshop cs 4 і вище.

Програма сама по собі платна, але може бути використана протягом 30-ти днів безкоштовно, чого цілком вистачить для роботи з фото на документи.
Якщо ви ще не працювали з подібною програмою, то перед початком обробки і роботи з фото, найкраще переглянути пару-трійку уроків і відео-інструкцій.

3. Програми для Mac OS

Passport Photo Studio Mac OS
Це спеціалізована програма, яка дозволить робити різні формати фотографій для документів прямо вдома.
Розробники програми стверджують, що кожен з вас залишиться задоволений отриманим результатом, адже користувачеві майже нічого не потрібно робити самостійно.
Програм виявляється різні нерівності і похибки текстур, робить обличчя однотонним і виставляє потрібні його розмір. Також фон може бути прибраний.

PrtaiMatic Mac OS
Доступна в двох варіантах – платна і безкоштовна версія. Якщо у Вас немає потреби в регулярному створенні фотографій на документи, можна скористатися безкоштовною версією.

4. Створити фото для документів на Android

На ОС Андроїд доступні дуже багато додатків, які могли б створити набір фотографій для документів безкоштовно. Серед них ми вирішили виділити два додатки.

Фото на документи Free
Цей додаток орієнтовано саме на користувача з СНД. Тобто за допомогою цієї програми Ви зможете створити майже моментально фото для необхідних документів, які могли б знадобитися в країнах СНД.
Вихідне фото береться з галереї або з самої камери в реальному часі. Вам слід вибрати тип потрібного документа і обрізати його як потрібно. Потім збережіть всі і друкуйте.

Passport ID Photo Maker Studio
Повністю безкоштовний додаток для смартфона, з допомогою нього Ви зможете створити власний знімок для будь-якого типу документів: паспорт, віза і т. п.
Програма, як і маса інших, має платним контентом, але не дорогим. Загалом нас влаштовує і безкоштовна версія утиліти. Програма автоматично визначить обриси силуету на фото, а також «зріже» непотрібний фон.

5. Створити фото для документів на iOS

Фото на паспорт
Повна версія даної утиліти обійдеться в 170 рублів, але будь користувачеві отримує можливість використовувати звичайну, тридцятиденну тріал-версію і використовувати для необхідних цілей.
Додаток дає можливість максимально швидко редагувати знімки з необхідним стандартам документів: паспортів, прав, віз і т. п.
Фото, які вийшли в результаті, можуть бути відіслані на принтер за допомогою Bluetooth, або збережено у файлі для подальшого відкриття на ПК.
Дотримуючись всіх рекомендацій на екрані смартфона, можна зробити кращу фотографію для документів.

Моє Фото Про
Не менш популярний додаток для користувачів «Яблучних» продуктів, що дасть можливість створювати власні фото для посвідчення або паспорту.
За допомогою даних утиліт у Вас є можливість значно покращити якість фотографії покращимо її дозвіл.

6. Створити фото для документів на Windows Phone

Фото на паспорт
З її допомогою вибравши зі списку знімків потрібний, можна «підвести» його під потрібні розміри або встановити потрібні.
Шаблони утиліти дозволяють створити знімки для різного типу документів, у тому числі і паспортів для більш 100 країн. Програма може бути використана на Win Phone, а також на ПК з Windows 10.

Завдяки достатньо широкому спектру програм, можна власноруч створювати фотографії для паспорта, візи та інших документів за кілька хвилин.
Отриманий результат можна роздрукувати на спеціальному фотопапері і використовувати знімки за призначенням.