Зробити креслення онлайн

У багатьох користувачів може виникнути необхідність креслити онлайн. Це може ескіз, схема, план або технічна ілюстрація, які необхідно створити на ПК за допомогою відповідного інструментарію. При цьому на комп’ютері може не виявитися необхідних для цього програм, що спонукає користувача шукати в мережі онлайн ресурси, здатних допомогти у створенні потрібного користувачеві проекту. В даному матеріалі я розповім, як зробити креслення онлайн, і які сервіси нам в цьому допоможуть.

Зробити креслення онлайнВивчаємо онлайн-ресурси для виконання креслення онлайн

Зміст статті

 • 1 Кращі онлайн сервіси для креслення
  • 1.1 Онлайн-редактор GLIFFY
  • 1.2 Сервіс draw.io
  • 1.3 Сервіс drawisland.com
  • 1.4 Сервіс knin.com.ua
  • 1.5 Сервіс sketch.io
 • 2 Програми для креслення
 • 3 Висновок

Кращі онлайн сервіси для креслення

Перейдемо до безпосереднього опису мережевих сервісів онлайн. Зауважу, що зазначені сервіси для створення креслень мають досить стислим порівняно з професійними програмами функціоналом, чого, втім, може бути достатньо для вирішення безлічі базових завдань.

Онлайн-редактор GLIFFY

Даний візуальний редактор GLIFFY володіє досить широким інструментарієм для створення креслень і схематичних зображень, включаючи безліч шаблонів і схем для архітектурних проектів, блок-схем, мережевих діаграм і інших відповідних цілей.

Для роботи з даними редактором перейдіть на сайт cameralabs.org при необхідності авторизуйтеся (доступна також авторизація через соціальну мережу). Після цього вам стане доступний екран редагування, де ви зможете створити ваш креслення.

Зробити креслення онлайнРобочий екран редактора «GLIFFY»

Зліва розташовані вкладки різних шаблонів ви можете розкрити вкладку, клікнувши на ній), зверху – панель інструментів, а праворуч буде розміщуватися безпосереднє поле для створення креслення.

Зробити креслення онлайнВкладки із шаблонами фігур зліва, які можна розкрити клікнувши по ним

Для збереження вашої роботи потрібно буде натиснути угорі на «File» — «Зберегти» (або «Експорт»).

Сервіс draw.io

Англомовний сервіс draw.io допоможе створити креслення в режимі онлайн, написавши різні графіки, схеми і діаграми.

Для роботи з цим сервісом перейдіть на сайт draw.io. Ресурс запитає, куди зберігати створені вами роботи (виберіть «Device» для збереження на жорсткий диск).

Натисніть на «Create New Diagram» (створення нової діаграми, клацніть її ім’я, а також відповідний шаблон для створення ліворуч.

Зробити креслення онлайнНатисніть на «Create New Diagram» для створення нового креслення

Виберіть пустий початкову діаграму (Blanc Diagramm) або який-небудь з вже наявних шаблонів діаграм (charts), інженерних схем (Engineering), блок-схем (Flowcharts), розмітки (layout), карт (maps) та інших видів шаблонів

Після того, як ви вибрали шаблон, натисніть кнопку «Create» (Створити).

Далі ви перейдете в екран редагування. Зліва представлені різні шаблони креслення, зверху панель допоміжних інструментів, праворуч – різні налаштування відображення документів.

Зробити креслення онлайнЛіва і центральна частина екрана редагування сервісу «draw.io»

Для збереження створеного креслення натисніть на «File» — «Save as».

Сервіс drawisland.com

Сервіс drawisland.com – простий англомовний сервіс для креслення в Інтернеті. Після переходу на нього вас чекає екран для створення креслення з досить обмеженим набором інструментів. Зліва розташована панель інструментів, зверху ви можете вибрати розміри малюнка і повернути його на 90 або 180 градусів, а праворуч доступ вибір діаметр інструменту для малювання, а також перемикатися між шарами.

Зробити креслення онлайнРобоче вікно «drawisland.com»

Для збереження створеного вами малюнка на диск натисніть на кнопку «Save» зліва.

Сервіс knin.com.ua

Даний сервіс призначений для створення технічного плану будівельного об’єкта, який можна буде пізніше зберегти до себе на ПК. Як і більшість аналогічних сервісів, даний сервіс має набір вбудованих графічних шаблонів, які роблять процес створення технічного плану приміщення практичним і зручним, дозволяючи легко намалювати креслення онлайн.

 • Для початку роботи з цим сервісом перейдіть на сайт knin.com.ua.
 • Вкажіть праворуч зверху розміри приміщення, а потім натисніть на кнопку «Створити».
 • Якщо буде необхідно додати ще приміщення, тоді знову вкажіть розміри і натисніть «Створити».
 • Після того, як всі потрібні приміщення будуть створені, натисніть «Продовжити».
 • Після цього вам праворуч стануть доступні різні графічні об’єкти – вікна, стіни, предмети інтер’єру і так далі, які ви зможете розміщувати на ваш об’єкт.
 • Далі, як план об’єкта буде створено, ви зможете зберегти його на диск, натиснувши на кнопку «Зберегти» внизу.
 • Зробити креслення онлайнРобоче вікно сервісу «knin.com.ua»

  Сервіс sketch.io

  «Sketch.io» — ще один простий англомовний ресурс для побудови простих креслень, створення графічних нарисів і замальовок. Функціонал сервісу досить простий, і підійде, в першу чергу новачкам у справі створення креслень.

 • Для роботи з сервісом перейдіть на сайт sketch.io.
 • Праворуч розміщена панель інструментів, з допомогою якої можна виконувати всі необхідні операції.
 • Після того, як малюнок буде створений, натисніть на кнопку «Export» (дискетка зверху), потім на «Save» — «Download».
 • Зробити креслення онлайнПанель інструментів сервісу sketch.io

  Програми для креслення

  Також при описі онлайн сервісів для створення ескізу проекту, не можна обійти стороною і ряд популярних програм, створених спеціально для таких цілей. При цьому більшість з них володіє платним характером, так як для вирішення професійних завдань функціоналу безкоштовних програм може бути недостатньо.

  • «Autodesk AutoCAD» — одна з найбільш відомих систем автоматизованого проектування (САПР), призначених для створення різних видів креслень, схем, графіків. Дозволяє створювати 2Д і 3Д креслення на високопрофесійному рівні, володіє багатим функціоналом, відмінно справляється з рендерингом 3Д-об’єктів, вміє працювати з 3D-принтером. Підтримується робота з кресленнями у форматі DVG, DWF, DXF;
  • «Аскон Компас» — це цілий комплекс програмних рішень для здійснення креслення і діаграми, досить популярних на території РФ. Дані рішення підтримують безліч форматів електронних креслень, володіють великою базою приєднуваних бібліотек, при цьому досить прості і зручні в роботі;
  • «nanoCAD» — безкоштовна програма для початківців, що включає необхідний набір базових інструментів для здійснення проектування та створення креслень. Програма напряму на створення переважно 2Д-креслень, підтримує роботу з DWG і DXF кресленнями, перевагою програми є швидке виведення об’єктів, роботи з DirectX і так далі.

  Висновок

  В даному матеріалі мною були розглянуті кілька популярних сервісів, що дозволяють реалізувати креслення онлайн. Всі вони мають досить різним функціоналом, в цілому поступаючись своїм професійним стаціонарним конкурентів (наприклад, «Autodesk AutoCAD»). Якщо ж ви тільки пробуєте свої сили в кресленні, то рекомендую скористатися як перерахованими мною онлайн-сервісами, так і згаданої безкоштовною програмою «nanoCAD» — описані інструменти чудово підійдуть для отримання базових навичок при створенні потрібних вам креслень.