Абрикосове вино

Зміст

 • Які плоди підходять для напою
 • Необхідні інгредієнти
 • Технологія виготовлення
 • Поширені рецепти

Легке домашнє вино з абрикос має червонуватий або жовтий відтінок, залежно від сорту. Плоди добре підходять для приготування столових міцних або солодких вин. Що стосується легких сортів вин, то з абрикосів краще такі напої не робити. Для домашнього виноробства підходять як дикі, так і садові плоди. З дикорослих абрикосів робити менш солодке вино, садові сорти придатні для виготовлення пряних, але не дуже стійких вин.

Які плоди підходять для напою

Для того, щоб приготувати відмінний абрикосове вино, необхідно зібрати абсолютно цілі, не зіпсовані плоди. Також не слід піднімати абрикоси з землі. При використанні впали або зіпсованих плодів, згодом присмак у напою буде з земляним відтінком.

Зібрані для вина абрикоси слід звільнити від кісточок, які містять шкідливу синильну кислоту. Крім того, якщо їх не видалити, то вино придбає присмак мигдалю і стане Абрикосове винонадто гірким.

Ще однією умовою для приготування відмінного вина є те, що абрикоси не можна мити. На їх поверхні розташовуються дикі дріжджі, які обов’язкові для приготування напою.

Необхідні інгредієнти

Щоб виготовити вино з абрикосів, немає необхідності в якихось рідкісних і вишуканих складових. Спочатку, для напою необхідно мати:

 • Абрикоси без кісточок у кількості 3 кг;
 • Цукор – 3 кг;
 • Вода – 10 л

Технологія виготовлення

Абрикосове вино, приготоване самостійно, буде приємним, якщо правильно дотримувати всю послідовність його виготовлення:

 • З плодів слід витягти кісточки, протерти кожен сухою ганчірочкою. При цьому всі гнилі абрикоси повинні бути вилучені. Шкірку видаляти не рекомендується. Вона додасть колір майбутньому провину.
 • Приготовлені плоди слід розім’яти руками, поки не утвориться кашка. Отримане пюре перекласти в каструлю або таз.
 • Підігріта до 25-30 градусів вода, додається в абрикосове пюре. Склад ретельно перемішується.
 • Підготовлену таким чином масу накривають марлевою ганчірочкою і ставлять в тепле темне місце на 4-5 днів. Щоб запобігти скисання сусла, його перемішують дерев’яною ложкою або Абрикосове виноруками 3 рази за добу. Приблизно через 24 години повинні з’явитися первинні ознаки бродіння. На поверхні маси образуетс піна і чується легке шипіння. Якщо бродіння не почалося, а це може статися в тому випадку, якщо поверхня плоду містить недостатньо натуральних дріжджів, то слід додати закваску з родзинок. Вона посилить процес бродіння, але не зашкодить майбутньому провину.
 • Після необхідного часу, сік, що бродить, слід злити з осаду. Осад, тобто м’якоть або мезгу, необхідно помістити в марлю, віджати і рідина перемішати з соком. Додати необхідний цукровий пісок.
 • Майбутнє вино з абрикосів перелити у велику сулію так, щоб 1/3 обсягу бутлі залишалася вільною від соку. У цьому просторі буде накопичуватися вуглекислий газ. На шийку бутля надівається латексна рукавичка з дірочкою в пальці чи гідрозатвор.
 • Приготовлена таким чином бутель ставиться в темне місце, при температурі 18-25 градусів, приблизно на 20-25 днів.
 • Коли гідрозатвор на пляшці перестає булькати або рукавичка опадає, сусло стає світлим, це означає, що процес бродіння закінчений. Тепер нове вино з абрикосів слід обережно, через трубочку, перелити в інший бутель або ємність.
 • Для того, щоб молоде вино набуло смак і настоялося, ємність прибирають в місце, де прохолодно, і тримають там 3-3,5 місяця. Після закінчення цього часу, напій розливається по пляшках, а можна утримувати його у первинній ємності.
 • Поширені рецепти

  Кожна господиня намагається привнести в плодове вино щось своє. Можна застосувати низку інших рецептів, але технологія виготовлення вина з абрикосових плодів залишиться незмінною.

  Спосіб №1

  Абрикосове виноДля вина знадобиться 5 кг плодів абрикоса з віддаленими кісточками, 5 л води, 3 кг цукру, 1 л білого столового вина, 1 велика ложка подрібненого мускатного горіха.

  У зіжмакані до стану пюре абрикоси влити киплячу воду, вино, додати мускатний горіх. З цукру зварити сироп з додаванням води. Охолоджений сироп змішати з винної масою разом з закваскою. Отриману заготівлю залишити в темному місці 7 днів для процесу бродіння. Далі слід злити сік, а мезгу віджати, і, отриману в результаті віджиму рідина, влити в сік. Все залишити у спокої, поки не відстоїться. Після того, як осад випаде на дно, вино слід злити, профільтрувати його і розлити по маленьких пляшках.

  Спосіб №2

  Для напою потрібні абрикосові плоди і цукор. Цукру необхідно 200 гр на 1 л соку.

  Як зазвичай, з плодів виймають кісточки, мнуть і віджимають сік. Вичавки заливають водою до повного їх покриття і залишають на 24 години. Через добу цю суміш віджимають, рідина з’єднують з соком, додають цукровий пісок і залишають для бродіння. Після припинення бродіння, склад перемішують і залишають ще на 3 дні. Потім рідину проціджують і переливають в бутель. Закриту ємність залишають в темному і прохолодному місці на півроку. Далі молоде вино розливають у пляшки, закупорюють і відправляють в темне місце. Через 3 місяці домашнє вино можна пити.

  Виготовити вино з плодів абрикоса не складе труднощів, але важлива витримка і дотримання технології. Тоді ваше вино буде мати неповторний аромат і прозорий колір.