Аквавіт горілка, алкоголь, напій Норвегія Скандинавія Швеція рецепт

Аквавіт горілка, алкоголь, напій Норвегія Скандинавія Швеція рецепт«Жива вода»- ось як перекладається назва відомого у всьому світі скандинавського алкогольного напою. Саме перша згадка пов’язано з Норвегією, де в 16 столітті і почалося його виробництво. Спочатку його виготовляли із зерна, але з погіршенням економіки в хід пішов самий звичайний картопля.

Короткий історичний екскурс

Аквавіт горілка, алкоголь, напій Норвегія Скандинавія Швеція рецептПодальша історія повертає нас у 19 століття, коли «вода життя», будучи вже дуже популярною в Скандинавії, почала завойовувати сусідні країни, ну а далі і весь світ.

На сьогоднішній день відомо близько 20 сортів горілки. У 2002 році, за результатами Міжнародного конкурсу IWSC, Аквавіт став кращим у своєму секторі.

Також рекомендуємо прочитати:

Дізнавшись про Аквавите, у нас виникає ряд питань:

 • Як і з чого його виготовляють в 21 столітті
 • Колір і особливості смаку
 • Які ще види Аквавіта відомі
 • Можна виготовити горілку в домашніх умовах

На даний момент Аквавіт виготовляють у Данії. Колір горілки залежить від деяких факторів, одним з яких є технічний процес. Наприклад, колір може бути прозорим, світло-жовтим, жовтим і навіть коричневим. Також не варто забувати і про травах, на яких напій настоюється. В основному використовують кардамон, аніс, кмин, кріп (зерна) і бузину вони також можуть надати колір і смак горілки. Цікавий і той факт, що напій можна подати у чистому вигляді або ж добре дати настоятися в дубі.

Читайте також: Напій Бейліз: з чим п’ють і види популярних коктейлів з нього

Відомо досить велика кількість різновидів цієї горілки, але поділяють їх в основному на 2 види алкогольних напоїв. Датський і Норвезький Аквавіт. У чому ж відмінності? У Данії робиться акцент на прозорий напій, в якому переважають нотки кмину. Норвезька ж називають «морським», він має відтінок бурштину.

Аквавіт вважається цілющим напоєм, адже спочатку його використовували як ліки, обумовлений цей факт тим, що його наполягали на травах, ну а концентрація спирту давала свою «перчинку». «Жива вода» повинна була зцілювати датчан від алкоголізму, але, зіткнувся з низкою проблем, ця практика була припинена. Рятуючи пенсіонерів від алкоголізму, молоді люди, перекупав Аквавіт, самі ставали на доріжку алкоголізму.

Незважаючи на те, що «горілка Скандинавія», норвезька горілка, «вода життя» відома у всьому світі, її споживачі — це певні люди. Навряд чи ви зустрінете в ресторані англійця, американця чи німця, замовляє цей напій. Важко сказати чим це зумовлено, але це так.

Особливості виготовлення Аквавіта

Аквавіт горілка, алкоголь, напій Норвегія Скандинавія Швеція рецептПочнемо з традиційною приготування алкогольного напою. Зазвичай його готують в 4 етапи, кожен з яких дуже важливий.

Етап перший. Обробка картоплі (проварка), отримання крохмалю, який далі додають солод. Після даних маніпуляцій алкогольний напій бродить протягом 20 днів.

Читайте також: Рецепти приготування настоянки з калини в домашніх умовах

Етап другий. Після бродіння отриману брагу слід перегнати двічі. Градус отриманого спирту від 60 до 90 градусів.

Етап третій. Додавання трав і спецій в одержаний розчин картоплі, який розводиться з водою в потрібній пропорції. Горілка Аквавіт настоюється на кориандре, кмин, або аніс.

Етап четвертий. Ми плавно підійшли до витримки. В основному для витримки використовують дубові або ж вишневі бочки і як раніше було сказано, витримка впливає на насиченість кольору і смакові якості напою.

Ну а тепер приступимо до домашнього виготовлення горілки. Напій Аквавіт реально виготовити за рецептами, яких дуже багато в інтернеті, адже достеменно справжній рецепт Аквавіта невідомий, його тримають у найсуворішому секреті. Хочете відчути себе у Швеції, Данії, Норвегії або ж в іншій скандинавській країні, скуштувати пряний смак горілки, при цьому не витрачаючи велику кількість грошей, тоді спробуйте домашній рецепт напою.

Домашній рецепт

Аквавіт горілка, алкоголь, напій Норвегія Скандинавія Швеція рецептДля виготовлення нам знадобляться наступні інгредієнти:

 • цедра апельсинів і лимонів (по 2 з кожного)
 • кмин — чотири чайної ложки
 • фенхель — чотири чайної ложки
 • кардамон — чотири стручки
 • гвоздика — чотири штуки
 • кориця — дві палички
 • аніс — чотири чайної ложки
 • цукор — 3 їдальні ложки
 • горілка — півтора літра
 • Читайте також: Мамахуана: корисні властивості і приготування в домашніх умовах

  Інвентар йду приготувати заздалегідь в основному це качалка, сковорідка, скляний посуд до двох літрів, дерев’яна дошка.

  З допомогою качалки слід подрібнити корицю з кардамоном і змішати з цедрою і іншими травами. Протягом 3 хвилин, потрібно обсмажити інгрідієнти, до того моменту, коли ви чітко почнете чути запах прянощів. Гарячі трави пересипаємо в інший посуд, давши «надихатися» протягом 5 хвилин.

  Далі, прянощі заливаємо горілкою, додаючи і розмішуючи при цьому цукор. Закривши кришкою скляний посуд, кладемо її в заздалегідь приготовану нами темне місце, де напій буде настоюватися протягом двох тижнів. Головні умови температура, яка повинна бути кімнатної та щоденне збовтування настоянки. По закінченні двох тижнів, можна профільтрувати наш напій, який можна буде спробувати після 2-3 днів.

  Приготувавши напій за рецептом потрібно пам’ятати, що, крім цього, нам слід знати, як його правильно пити. По-перше, подавати його варто, охолодивши до мінус 16 — 19 градусів. Шведську горілку варто пити без перерв, тобто залпом і обов’язково з чарок. Ну а для закуски краще вибрати м’ясо чи морепродукти, вони будуть прекрасним доповненням до напою, які відтіняють його пряний смак.