Апарат для перегонки самогону

Зміст

 • Типи пристроїв
 • Пристрій вироби
 • Призначення комплектуючих частин
 • Перегонка вина в самогон

Самогонні апарати, які є пристроями для виготовлення міцних алкогольних напоїв, відомі давно. Такі пристрої, що працюють на самому різноманітному спиртосодержащем матеріалі, брагу або вини, відкритому вогні або на різних типах плит, газових або електричних, експлуатуються практично на всіх континентах.

Існують різні варіанти виконання самогонних апаратів, з відмінним конструкторських підходом у їх створенні, але принцип роботи виробів один:

 • відокремити пари спирту від рідини з високим його вмістом за допомогою нагрівання;
 • конденсувати спирт за допомогою спеціальної холодильної установки;
 • зібрати отриманий продукт, очистити і облагородити, перетворивши на якісний міцний алкогольний напій.
 • Типи пристроїв

  Самогонні апарати можуть виконуватися з різних матеріалів і мати в залежності від застосовуваних Апарат для перегонки самогонуджерел тепла – відкритого вогню йди різних конструкцій плит, різне інженерне рішення. По своїй класифікації, пристрої діляться на два типи: пристосування, що не мають змійовика та пристрої, в яких ця деталь є.

  Самогонні апарати без змійовика, змонтовані пірамідою, є найбільш древніми за принципом роботи обладнанням. Такі пристосування, в основному застосовуються в сільській глибинці, в умовах застосування простої печі. Алкогольний напій, який одержується при використанні подібних пристроїв, буде низької якості.

  Пристрої, які в своїй роботі використовують змійовик, є більш сучасними, працюють на кухонних плитах різних модифікацій і їх конструкції періодично модернізуються. Такі пристосування, виготовляються з різних нержавіючих матеріалів, що можуть мати відрізняють за конструкторської думки холодильники, дефлегматоры і вбудовані в корпус термометри.

  Пристрій вироби

  При всьому розмаїтті конструкторських рішень, пристрій самогонного апарату, що має змійовик і отримує теплову енергію для процесу перегонки від газової або електричної плити, досить просте. Такий варіант, який вже став класичним, складається з перегінного куба, змійовика, холодильної установки і шлангів. Крім того, все більшого поширення набуває спеціальна ємність для збору сторонніх домішок – дефлегматор.

  Призначення комплектуючих частин

  Куб для перегонки

  Перегінним кубом називають ємність, куди поміщається призначене для процесу перегонки Апарат для перегонки самогонуспиртосодержащее сировину. Як правило, для такої відповідальної деталі в самогонному апараті, використовуються металеві бідони або скороварки, вага яких може витримати побутова кухонна плита. Такий посуд повинна щільно і герметично закриватися – адже вона буде перебувати під тиском киплячої рідини.

  Нагрівання перегінного куба в сучасних умовах здійснюється в основному на кухонній плиті, але є варіанти, коли для нагрівання рідини використовуються електричні нагрівальні елементи, вбудовані безпосередньо в ємність для перегонки.

  Існує практика, коли перегінний куб обладнується термометром, що дозволяє регулювати температуру протікання процесу під час виготовлення самогону – правильне дотримання температурного режиму дозволяє отримати якісний продукт з максимальним використанням браги.

  Холодильна установка і змійовик

  Охолоджуюча установка, так само як і перегінний куб, є обов’язковим комплектуючих в будь-якому пристрої, призначеному для виготовлення міцних алкогольних напоїв з браги або вина. Без застосування такого пристосування утворення конденсату спиртових парів здійснити буде неможливо. Завдяки холодильника, спирт, який у вигляді пари виходить з перегінного куба, стає рідиною і потрапляє в призначену для нього посуд.

  Існує два типи охолоджуючих пристроїв: пристрої, що працюють автономно і холодильники, для роботи яких необхідна проточна вода. В процесі самогоноваріння необхідно контролювати роботу охолоджувального пристрою. Температура води, яка в ньому знаходиться і використовується в якості охолоджувача, не повинна перевищувати +30 гр.

  Змійовик, є обов’язковим елементом конструкції будь-якого самогонного апарату. Саме в змійовику, завдяки різкого зниження температурного режиму і відбувається процес конденсації парів спирту, перетворення їх на алкогольну рідину – самогон. Як правило, змійовик являє собою трубку, виготовлену з нержавіючої сталі завдовжки близько двох метрів. Існують рекомендації, згідно з якими, змійовик повинен мати 5 – 7 витків кілець.

  Незважаючи на те, що найбільш поширеним матеріалом для змійовика є нержавіюча сталь, матеріал для виготовлення цього елемента самогонного апарату може бути різний, але кращим і Апарат для перегонки самогонунайбільш доступним, вважається мідь. Мідь, що є матеріалом для трубки змійовика, не тільки володіє властивостями хорошого теплопровідності. Такий матеріал, завдяки каталітичним властивостям, прискорює хімічні процеси.

  Для того щоб домогтися охолодження змійовика, що знаходиться в ємності холодильника, існує два способи:

  • застосування проточної системи;
  • застосування автономного охолодження.

  Насос для самогонного апарату

  Проточна система охолодження передбачає підключення ємності холодильника до крана водопроводу на прийом холодної води і проточний злив нагрілися надлишків в каналізаційний злив. Варто відзначити, що якщо у виробника самогону встановлений лічильник споживання води, такий метод значно вплине на кінцеву вартість продукту, зробивши його значно дорожче.

  Автономна система охолодження передбачає періодичну заміну води в ємності, що є холодильником самогонного апарату по мірі нагрівання рідини. Такий процес, завдяки народної кмітливості, значно знижує витрату води, перетворюючи процес в замкнутий цикл. Цей спосіб можливий завдяки застосуванню системи вільного стоку і зворотної подачі води за допомогою насоса помпової пристрої для акваріума. Суть процесу полягає в тому, що одне відро з водою стоїть на узвишші над іншими, що грає роль холодильника змійовика. Під дією сили тяжіння вода з відра, розташованого вище, стікає в холодильник і звідти подається в автоматичному режимі назад насосом.

  З’єднання елементів перегінного пристрою

  Апарат для перегонки самогонуПитання вибору шлангів і трубок, які призначаються для самогоноваріння, повинен бути ретельно продуманий. Такі комплектуючі, контактуючи з харчовими продуктами, що мають у своєму складі високий вміст спирту, такі сполучні трубки не повинні вступати з ним в реакцію і витримувати температурний режим на своїй ділянці процесу, що відбувається.

  Згідно з більшістю рекомендацій, оптимальним рішенням для з’єднання частин самогонного апарату, є мідні трубки. З урахуванням того, що такі трубки у вільному продажу знайти складно, досвідчені виробники міцного напою рекомендують використовувати шланги з не вступає в реакцію і не має запаху силікону.

  Відстійник

  Таке пристосування, як дефлегматор або відстійник, є допоміжним комплектуючих пристроєм. Це просте пристосування використовується для очищення продукту перегонки ще на етапі його виготовлення. Принцип роботи виробу полягає в тому, що супутні спирту речовини мають більш високу температуру закипання. При закипанні, перетворені в пар і прямуючи зі спиртом, ці сторонні домішки, що потрапляють у відстійник, де, не маючи необхідної температурної підтримки, залишаються, перетворившись на конденсат.

  Каплеуловлювач

  Одним з видів допоміжного обладнання для виробництва самогону є каплеуовитель. Це пристосування, так само як і відстійник, призначений для підвищення якості виготовляється міцного напою і схожий принцип дії. Але на відміну від дефлегматора, це пристосування повертає шкідливі речовини у вигляді пари тому, ємність перегінного куба.

  Пристрої, призначені для використання на індукційних плитах

  Самогонні апарати, що випускаються промисловістю для любителів міцних саморобних напоїв з вина і браги, є виробами, випуск яких йде в ногу з часом. До числа таких апаратів, належать і пристрої, призначені для роботи на індукційних плитах і мають рівне і товсте дно, виготовлене із спеціального сплаву. Перегінний куб цих заводських виробів, виконаний з феромагнітної, а змійовик з нержавіючої сталі. В комплект, крім скляного дефлегматора і необхідних шлангів з силікону, входить термометр, завдяки якому можна проводити якісний контроль якостей над протікають в кубі процесами виробництва алкоголю.

  Перегонка вина в самогон

  Для приготування самогону використовується не тільки брага, зроблена за улюбленим рецептом. В Апарат для перегонки самогонупевних випадках в якості сировини для міцного напою служить вино. Такий метод зміни характеристик алкогольної рідини застосовується при утилізації неякісного вина або при необхідності виробництва більш дорогого продукту, який буде витримуватися в дубових бочках. Процес виготовлення такого міцного напою дуже простий.

 • Зняте з осаду вино заливається в ємність перегінного куба і нагрівається на плиті.
 • При дистиляції вина, яке повинно йти з повільним процесом протікання, виконується відбір фракцій так само, як і при звичайному процесі самогоноваріння. Особливістю буде відбір першої фракції, вона становить 20 мл рідини на 1 літр сировини.
 • При падінні рівня міцності нижче 40 гр. відбір припиняється.
 • Продукт готовий, але, як правило, міцний напій, зроблений з вина, вимагає або очищення або повторної перегонки.