Білий росіянин: склад і рецепт, як приготувати в домашніх умовах

Білий росіянин: склад і рецепт, як приготувати в домашніх умовахКоктейль «Білий росіянин» – це алкогольний напій, який був названий в честь білих офіцерів, які емігрували до Європи після Громадянської війни, де їх назвали «White russian». Приблизно в цей же час і був придуманий цей напій став популярним спочатку серед діаспори, після чого полюбився і європейцям.

Трохи історії

Перша згадка про коктейль є в навчальних посібниках для барменів, випущене в середині 30-х років минулого сторіччя. Тоді напій з таким же складом називався «Білий ведмідь». Його готували з горілки, джина і какао-лікеру. З часом рецепт дещо змінився і напій отримав відомий сучасникам назву. У п’ятдесяті роки рецепт цього алкогольного коктейлю зайняв своє місце в міжнародному списку Об’єднання барменів.

Білий росіянин: склад і рецепт, як приготувати в домашніх умовахУ вісімдесяті роки «Білий росіянин» отримав широке розповсюдження серед молодих людей на вечірках, його часто замовляли на дискотеках і в нічних клубах.

Також рекомендуємо прочитати:

Особливу популярність серед дівчат він придбав після прем’єри фільму «Великий Лебовський», в якому головна героїня фільму була великою прихильницею цього напою.

Види коктейлю «Білий росіянин»

З часом рецепт цього алкогольного напою зазнав зміни. На його основі були створені нові коктейлі, що відрізняються своєрідним смаком. Якщо його готувати в домашніх умовах також можна замінювати інгредієнти, зберігаючи при цьому необхідні пропорції.

Читайте також: Рецепт приготування глінтвейну в домашніх умовах

Зробивши заміну деяких компонентів, можна отримати алкогольні напої з непоганими смаковими якостями.

Якщо рецепт замість горілки включити інші інгредієнти, вийдуть такі коктейлі:

 • «Білий кубинець» – з ромом;
 • «Біле сміття» – з віскі;
 • «Блідий російський» – з самогоном.
 • При заміні кавового лікеру на вишневий можна зробити коктейль «Блакитний російська».

  Якщо замінити вершки на какао – «Брудний російський», міняємо вершки і лікер какао на «Шерідан» — виходить «Прокол російської».

  Для приготування лікеру «Більшовик» слід вершки і лікер какао замінити лікером Бейліз.

  Назва «Жебрак російський» носить алкогольний напій, приготований з заміною вершків і лікеру на варене згущене молоко.

  Рецепт коктейлю «Білий росіянин»

  Білий росіянин: склад і рецепт, як приготувати в домашніх умовахРецепт алкогольного напою був розроблена не в Росії. Коктейль володіє легким м’яким вершковим смаком. Завдяки цьому він отримав велику популярність

  Алкогольний напій можна приготувати в домашніх умовах, якщо суворо дотримуватися пропорції.

  До складу коктейлю «Білий росіянин» входить:

  • Горілка без ароматизаторів і добавок – дві частини;
  • Лікер Калуа – одна частина;
  • Вершки – одна частина.

  Для приготування білого напою за класичним рецептом потрібно:

  • горілка – 50 мл;
  • кавовий лікер – 30 мл;
  • вершки – 30 мл;
  • кубики льоду.

  Білий напій простий у приготуванні, який не займає багато часу. Щоб зробити такий коктейль для друзів, необов’язково бути професіоналом.

  Читайте також: На чому настояти самогон для смаку і запаху, рецепти

  Як правильно приготувати коктейль

  Існує декілька варіантів подачі алкогольного коктейлю. Традиційно використовують келихи Old Fashioned, але у виняткових випадках можна використовувати звичайну чарку.

  Білий росіянин: склад і рецепт, як приготувати в домашніх умовахВін готується за технологією build. Компоненти додають у такій послідовності: кавовий лікер, горілка, збиті вершки. Подавати потрібно з кубиками льоду.

  Келихи слід наповнити 4-5 кубиками льоду, потім по черзі влити кавовий лікер, горілку і додати вершки. Коктейль «Білий росіянин» — це листковий напій, тому існує основне правило його приготування, яке не завжди дотримуються: коктейль не можна розмішувати. У деяких випадках його розмішують ложкою-білдів або з допомогою шейкера і подають із трубочкою.

  Вершки можна збити і укласти шапкою, що додає привабливий зовнішній вигляд або використовувати їх останнім шаром.

  Способи приготування

  Якщо напій приготований за технологією build, його п’ють невеликими ковтками, «степами», піднімаючи трубочку вгору, по верствам. Це дозволяє відчути всю смакову гаму коктейлю.

  Якщо приготований напій в шейкері з обов’язковим додаванням льоду, його смак буде більш однорідним. Його віддають перевагу ті, хто не любить різких переходів з одного смаку в інший.

  Для приготування варіанти напою «Фрозен» необхідно взяти:

  • подвійну порцію кубиків льоду (8 штук);
  • 50 мл горілки;
  • 25 мл лікеру;
  • 25 мл вершків.

  Читайте також: Бальзам: користь і шкода напою

  Келих попередньо охолоджують. Всі інгредієнти необхідно збити в шейкері або блендері з стану «пінки» і перекласти в келих. Цей коктейль, завдяки інтенсивному взбиванню, відрізняється ніжним вершковим смаком і легкою текстурою.

  Білий росіянин: склад і рецепт, як приготувати в домашніх умовахДля приготування «Білого російського – Екстремального» знадобиться 30 мл горілки без добавок, 15 мл кавового лікеру, чайна ложка збитих вершків. Для напою знадобиться стопка або чарка. Всі компоненти викладають шарами з допомогою чайної ложки. При такому способі подачі коктейль випивають одним ковтком або з використанням трубочки для коктейлю.

  Як правильно готувати і вживати «Білий росіянин»

  Варіант приготування вибирається виключно з особистих смакових уподобань. Інгредієнти розміщені шарами, то смак виходить більш міцний. Вважається, що «чоловічий» варіант коктейлю.

  При використанні шейкера компоненти змішуються, напій набуває однорідну структуру і стає більш м’яким і ніжним.

  Час збивання в шейкері не повинно перевищувати 10 секунд. Після цього «Білий росіянин» переливають в охолоджений келих або склянку.

  Якщо немає можливості скористатися шейкером або блендером, то коктейль може вийти неоднорідним, що позначиться на його якості. Щоб цього не сталося, в ємність для збивання слід в першу чергу влити горілку, лікер і вершки. Бажано всі компоненти охолодити. Якщо збільшити кількість горілки, напій втратить свою структуру і стане водянистим.