Рецепт для мультиварки Редмонд 4502 (Redmond)

Так вже сталося, що хліб на заводах стає все гірше і гірше з точки зору якості. На смак він хороший, але добавки в тісто кладуть вже далеко не ті, що раніше. Тому смак популярної випічки став не такий цікавий, як, наприклад, 20-30 років тому.

Згадую хліб цеглинка з ароматною хрусткою скоринкою, який купувався в два рази більше норми, тому що діти з магазину по дорозі додому з’їдали мінімум півбуханця. І зауважте, без масла і ковбаси. Проста скоринка свіжого хліба могла замінити нам найбажаніше ласощі.

Сьогодні наші діти такої радості майже позбавлені. Однак кожна мама може подарувати їм частинку свого дитинства і пекти смачний домашній хліб сама. Якщо все зробити так, як описано в цьому рецепті, ви зможете отримати незвичайний хліб, сильно нагадує за смаком і структурі хліб цеглинка з минулого століття.

Отже, якщо ви готові довірити своїй коханій мультиварці випічку хліба, тоді приступимо до замісу тіста. Для цього підберемо необхідні продукти.

Інгредієнти для страви «Білий хліб в мультиварці»:

  • – вода або молоко – 500 мл;
  • – дріжджі сухі (які кладуть прямо на борошно) – 1 столова ложка;
  • – цукор – 1,5 столових ложки;
  • – сіль – 1,5 чайних ложки;
  • – рослинна олія – 3-4 столових ложки;
  • – борошно пшеничне вищого сорту – 700-800 грам.

Як спекти хліб в мультиварці:

Беремо глибоку зручну для замісу тіста миску. Всипаємо в неї склянку або півтора борошна. Не забудьте просіяти борошно. Додаємо столову ложку дріжджів, цукор, сіль. Перемішуємо.

Наливаємо теплу воду і перемішуємо вміст миски.

Виходить рідка маса, яка називається опарою. Ми її накриваємо рушником і ставимо в тепле місце на 20 хвилин. За цей час опара підніметься.

Додаємо борошно і замішуємо тісто, вливаючи олію.

Замісили тісто, яке не липне до рук. Його ми накриваємо рушником і ставимо в тепло. Зверніть увагу, що при приготуванні домашнього хліба та інших виробів на дріжджах, слід закрити й кватирку на кухні, щоб не було протягів. Тісто можна залишити підходити на столі або поставити, наприклад, в вимкнену духовку або мікрохвильову піч. Там немає протягів і завжди тепло. Чекаємо на 40 хвилин.

Знімаємо рушник і бачимо, як підійшло наше тісто. Воно значно збільшилася в обсязі і стало пишним.

Викладаємо тісто на поверхню, посипану борошном, і починаємо ретельно обминати. Дріжджове тісто дуже любить людські руки. Тому місимо його як можна довше, щоб під руками воно пищало від лопаються бульбашок. Готове тісто кладемо в чашу мультиварки, змащену маслом. Змащуйте всю середину чаші до самого верху, тому що тісто сильно підійде. Піч я буду хліб в мультиварці Редмонд.

Включаємо режим підтримання тепла на 7-10 хвилин. Потім відключаємо. Через десять хвилин після охолодження знову включайте цей режим, тільки вже на три хвилини. Таким чином, ми підігріваємо чашу з тестом і воно підходить. Через 30-40 хвилин відкрийте кришку мультиварки і подивіться, як підійшло тісто. У мене воно виросло під самий верх чаші.

Закриваємо кришку і встановлюємо режим випічка 55 хвилин. Печемо хліб в мультиварці, поки не прозвучить сигнал. Ось так виглядає хліб після закінчення зазначеного часу.

Виймаємо хліб з чаші і акуратно перевертаємо на інший бік. Ось така вийшла нижня скоринка – рум’яна і красива. Ставимо випікатися на тому ж режимі ще 40 хвилин.

Після сигналу дістаємо готовий білий хліб з мультиварки. Викладаємо його на кошик для приготування на пару, щоб хліб охолов. При цьому накриємо його рушником.

Даємо виробу повністю охолонути і тільки потім дозволимо собі його нарізати. Ось така проста випічка хліба в мультиварці у нас вийшла. Хлібець видався дуже смачним з хрусткою скоринкою, неперевершеним ароматом. Він дуже схожий на той «цеглинка» з дитинства.

Рецепт “Білий хліб в мультиварці” підготувала Ольга Кикляр