Коли до мене приїжджає свекруха, вона картає мене за мою марнотратство, бачачи нові (на її думку) рушники у ванній і на кухні.

Вона не знає секрету тримати рушники постійно в ідеальному стані, тому впевнена, що я постійно купую купу нових рушників, викидаючи старі.

Зберігати чистоту кухонних рушників складно. На них вічно щось проливається, ставиться, про них щось витирається, вони постійно виконують брудну роботу.

Реклама плямовивідників обіцяє нам бездоганний результат, проте, саме в рекламі рушники підміняються новими, а в житті жирні і в’їдливі плями нікуди не діваються – як не старайся. Крім того, кухонні рушники з часом починають специфічно пахнути так, що викинути їх хочеться з-за одного тільки запаху.

Наші бабусі та прабабусі кип’ятили білизна, в т. ч. рушники. Відро з брудними речами ставилося на плиту, накрывалось кришкою і варилося. Причому вариво пахло зовсім не трояндами і обдавало квартиру неприємним ароматом. Інший варіант – купувати щоразу нові рушники. Але кому це по кишені?

Простий спосіб спеціальної прання

Насправді сильно забруднені рушники просто потрібно вміти прати певним чином. Вам знадобляться: самі брудні рушники і звичайне господарське мило.

Рушники добре просочити водою, потім віджати до вологого стану. Натерти рушники господарським милом, так погустіше, особливо в місцях жирних плям. Покласти намилені рушники в поліетиленовий пакет, зав’язати. Покласти в мікрохвильовку пакет на 1.5 хвилини, потім вийняти. Обережно: рушники гарячі! Щипцями або у спеціальних рукавицях дістати рушники з мішка і прополоскати в звичайній проточній воді. Плями зникнуть.

Спосіб підходить тільки для натуральних тканин або махрових рушників. Синтетичні рушники не витримають великої температури і поплавятся.

Рушники в будинку завжди ідеально чисті, а свекруха нехай продовжує мучитися в здогадках – повинна ж я в чомусь перевершувати її!