Зміст

 • Рецепт яблучної браги для самогону
 • Брага з яблучного соку
 • Як надати самогону яблучний аромат на етапі перегонки?
 • Як приготувати яблучний сидр для домашнього кальвадосу?

З яблук готують не тільки компоти, варення, сік, повидло, інші зимові заготовки, але і відмінні спиртовмісні напої. Брага з яблук – чудова основа для міцного самогону або домашнього кальвадосу.

Більш того, цей продукт сам по собі, без додаткової переробки придатний до вживання. Якщо яблучну брагу процідити і охолодити, вийде смачний ароматний напій, який цілком може скласти конкуренцію заводським слабоалкогольних коктейлів, енергетикам, пива. У спеку він добре втамовує спрагу, плюс, є абсолютно натуральним, екологічно чистим.

Рецепт яблучної браги для самогону

Сировиною для браги можуть бути не тільки зірвані з дерева, стиглі яблука, але і недозрілі плоди, падалиця, яблучні обрізки, макуха, що залишився після віджимання соку. При цьому, як і у всіх інших рецептах приготування фруктового самогону, використовувати для зброджування підгнилі, червиві, зіпсовані фрукти не можна.

Фахівці в області домашнього виноробства радять не мити яблука, якщо брага буде дозрівати на диких дріжджах, без додавання цукру, заквасок, пекарських дріжджів. Смак кінцевого продукту, як вважається, від цього не постраждає, а без дріжджів і цукру дистилят вдається зробити більш чистим. Але цей рецепт застосуємо тільки для дуже солодких сортів фруктів, у складі яких багато цукрів і фруктози.

В інших рецептах мити плоди рекомендується обов’язково. Крім того, слід видалити серцевину з кісточками, які надають самогону гіркуватий присмак.

Щоб зробити з яблук брагу, можна використовувати різні технології. З цілих плодів, наприклад, сусло готують так:

 • Готують 30 кг стиглих фруктів, 4 кг цукру, 100 г пресованих або 20 г сухих дріжджів, 20 л води.
 • Плоди миють, ріжуть на часточки, подрібнюють будь-яким із зручних способів (терка, блендер, м’ясорубка) до стану пюре.
 • Отриману масу разом з соком переливають в бутель для браги, заливають 18 л води.
 • У решти 2 л води розчиняють весь цукор. Сироп з’єднують з розведеним яблучним пюре. Перемішують.
 • Дріжджі розводять у невеликій кількості теплої води, з’єднують з рештою інгредієнтами в ємкості для бродіння.
 • Бутель закривають і переносять у тепле приміщення. Фруктове сусло для самогону дозріває протягом 10-12 днів.
 • Процес бродіння починається швидко – вже через добу верхній шар браги перетворюється в щільну пінисту шапку з мезги. За рецептом цю шапку треба зруйнувати, так як вона сповільнює хімічні реакції в суслі.

  Про готовність браги для яблучного самогону можна судити за наступними ознаками:

  • Маса перестає пінитися.
  • Мезга осіла на дно.
  • Сусло стало світлим.

  Якщо присутні всі ознаки, можна приступати до приготування самогону.

  Брага з яблучного соку

  Цей рецепт у виконанні набагато простіше описаного вище. Втім, якість самогону від цього гірше не стає. Для приготування браги необхідно підготувати:

  • 5 л яблучного соку.
  • 1 кг цукру.
  • 10 г сухих дріжджів.

  Технологія виготовлення:

 • Змішати всі компоненти в одній ємності.
 • Перелити в скляну пляшку. Горлечко закрити кришкою з гідрозатворів або надіти гумову рукавичку.
 • Перенести ємність в тепле темне місце. Залишити для бродіння сусло на місяць.
 • Коли брага буде готова, потрібно злити її з осаду і процідити. Після цього можна приступати до перегонці самогону.

  Як надати самогону яблучний аромат на етапі перегонки?

  Фруктові нотки в дистилляте будуть добре чути, якщо переганяти брагу разом з мезгою. Краще всього використовувати для цього парогенератор. Щоб зробити фруктовий самогон з приємним запахом можна застосувати і звичайний самогонний апарат, але при цьому потрібно стежити, щоб мезга не пригоріла.

  Оптимальний варіант для перегонки густого сусла – мідний, сталевий, алюмінієвий бідон. Ємність з бражкою спочатку ставлять на маленький вогонь, прогрівають і тільки потім полум’я збільшують.

  Дистилят обов’язково поділяють на фракції. Голови (перші 250-300 мл) збирають в окрему ємність, так як до вживання ця субстанція непридатна. Перегонку закінчують як тільки фортеця збирається рідини знизиться до 40%.

  Щоб зробити запах самогону приємніше, перед другим перегоном його настоюють 3-4 дні на сушених і свіжих яблуках (по жмені кожного компонента. Перед вторинною обробкою дистилят обов’язково сортують і фільтрують.

  На виході виходить якісний спиртний напій з м’яким фруктовим смаком і ароматом. Фортеця яблучного самогону подвійного перегону – 65-70 градусів. Якщо перед вживанням алкоголь планується розбавляти до 40?, потрібно дати йому відстоятися протягом 1-2 тижнів. Так аромат напою стане ще краще.

  Як приготувати яблучний сидр для домашнього кальвадосу?

  Благородні напої домашнього самогону виходять не гірше, ніж вироблені на заводі з ректификационного спирту. Наприклад, яблучний бренді або знаменитий кальвадос. По суті це напій, одержуваний шляхом перегонки яблучного сидру з наступною витримкою в дубових бочках.

  При бажанні кальвадос можна зробити в домашніх умовах з якісного фруктового самогону. Головна умова – правильно, приготувати сидр з яблук, не відхилятися від пропорцій, зазначених у рецепті, не порушувати технологію процесу.

  Яблука для сидру, який надалі буде перетворений в бренді, повинні бути солодкими. В ідеалі потрібно взяти кілька сортів. 70% з них повинні мати цукристість більше 7%, кислі сорти в загальній масі повинні становити 20%, гіркі – 10%. Підготовлені для переробки плоди складають у теплому приміщенні, даючи їм дозріти.

  У рецепті приготування класичного сидру для кальвадосу використовується яблучний сік. Зробити його в домашніх умовах найзручніше за допомогою відцентрової соковижималки.

  Макуха не викидають, а розбавляють водою, дають відстоятися 8-12 годин і віджимають ще раз. Для сидру сік першого і другого віджиму змішують в пропорції 80% і 20%. Макуху використовують у приготуванні браги для яблучного самогону.

  Справжній сидр готують без додавання цукру і пекарських дріжджів. Щоб сусло забродило, готують закваску з подрібнених немитих яблук, цукру і води. Як тільки закваска забродить, її можна вливати в сусло.

  Дозрівання сидру відбувається протягом 1-1,5 місяців при температурі 20?С. Якщо температура в приміщенні нижче, бродіння може тривати терміном до 3 місяців.

  Щоб зробити кальвадос, готовий сидр двічі переганяють. Фортеця дистиляту повинна становити не менше 70-80 градусів.

  По рецепту фруктовий самогон потрібно наполягати в дубових бочках. Але оскільки відповідна тара є далеко не у кожного винороба-любителя, перетворити дистилят в кальвадос методом настоювання його в скляних банках, заповнених дубовими кілочками.

  Бруски дерева завдовжки 10-15 см і товщиною 5-7 мм складають у банки, бутлі). Заливають в ємність розведений до фортеці 40-45 ? яблучний дистилят. Банки герметично укупоривают і залишають для дозрівання в прохолодному місці (підвал, погріб) мінімум на півроку. Чим довше триватиме витримка кальвадосу, тим смачніше він вийде.

  Готовий напій профільтровують через марлю, вату. Розливають у пляшки з щільними пробками. Можна приступати до дегустації.