Брага скільки градусів

Зміст

 • Від чого залежить градусність і якою повинна бути міцність у готової браги?
 • Технологія приготування браги
 • Як підвищити міцність браги?
 • Як визначити готовність браги?

Обов’язкові складові браги – це вода, цукор і дріжджі. І, звичайно, темне і тепле місце біля печі або батареї. А також важливими є знання про те, як правильно витримувати бражку, скільки часу це може зайняти і які ознаки, за якими визначають, що сировина готова до перегонці. Все це розглядається в даній статті.

Від чого залежить градусність і якою повинна бути міцність у готової браги?

Брага є джерелом процесу бродіння, де результатом переробки цукру дріжджами стає Брага скільки градусіветиловий спирт. При дотриманні оптимальних пропорцій води, цукру, дріжджів і необхідного температурного режиму заготівля здатна в середньому містити в собі фортецю 12%. Домогтися більшої міцності звичайним способом не вийде. Пов’язано це з тим, що дріжджі при збільшенні концентрації спирту починають його переробляти. Етил є отруйним продуктом, що сприяє загибелі мікроорганізмів дріжджів. Тому при досягненні певної концентрації алкоголю в бразі процес бродіння припиняється.

Якщо продукт має менший градус, але за всіма ознаками сировину вже готове до переробки, то причиною цього можуть бути дві речі:

 • було недостатньо цукру в сировині;
 • не дотримана температура.

Обидві причини легко виправити. Необхідно заново додати цукор і дріжджі в потрібній кількості, а ємність з бражкою поставити в більш тепле місце.

Технологія приготування браги

Для приготування якісної сировини для перегонки необхідно дотримуватися простих правил:

 • Правильний підбір сировини. Важлива складова для отримання на виході якісного самогону з приємними смаковими якостями – це вірно підібрані продукти. Наприклад, для класичного рецепту самогону на цукрі потрібні цукор, дріжджі і вода. З особливою увагою слід поставитися до всіх продуктів. Воду краще брати джерельну або бутильовану, а дріжджі спеціалізовані – для приготування спиртних напоїв або вин. Якщо виготовлення самогону буде вироблятися з інших продуктів вони також повинні бути максимально якісними.
 • Вибір ємності, в якій буде відбуватися зброджування. Перевагу краще віддавати скляній Брага скільки градусівпосуді, але якщо такої немає, то необхідно вибирати серед матеріалів, які не вступають в реакцію зі спиртом і підходять для роботи з харчовими продуктами. Також необхідно з обережністю поставитися до пластиковому посуді. Скільки б ринок пропонував якісну пластикову тару все одно знаходяться китайські небезпечні підробки.
 • Для високої якості сировини також необхідний гідрозатвор. Це пристрій відводить виробляється дріжджами вуглекислий газ, при цьому запобігає викид бражки і попадання в неї бактерій, сміття. Якщо під рукою немає відповідного гідрозатвори в народі застосовують гумові рукавички з діркою на одному з пальців. Також дане пристосування служить хорошим датчиком готовності сировини. Якщо рукавичка більше не надувається і опала, значить все готово.
 • Дуже важливо знати скільки готується брага. Зазвичай це період від 3 до 14 діб. Залежить все від продуктів, які ви використовуєте. Так, на цукрі зброджування відбувається приблизно за 7-10, а з іншими продуктами може займати до 20.
 • Важливою складовою є температура витримки продукту. Якщо вона буде нижчою або дорівнювати 18°С, то процес бродіння припиниться. Високою температурою вважається більш 40°С, при такому режимі бактерії дріжджів гинуть. Оптимальною діапазоном температур є 20-30°С.
 • Співвідношення продуктів – найважливіший момент при виготовленні заготовки. Якщо готувати бражку на цукрі, оптимальне співвідношення – 1 кг цукру, 100 г дріжджів, 3 л води. Існують, звичайно, різні точки зору і на це співвідношення. Від того, скільки в заготівлі цукру чи іншого продукту, що містить сахарозу або фруктозу, багато в чому залежить фортеця, якою буде володіти кінцевий результат.
 • Як підвищити міцність браги?

  Як вже згадувалося, оптимальна фортеця, якої може досягти брага без додаткових прийомів – 12 градусів. Щоб збільшити цю градусність багато винороби додають в бражку так звані «хвости» – це остання фракція, що отримується при перегонці сировини. Ця рідина зазвичай містить приблизно 20 оборотів, так як виходить на самих високих температурах дистиляції. Якщо влити «хвости», фортеця заготовки може досягти 22 градусів. Але цю процедуру необхідно відкласти до початку перегонки, тобто вливаємо вже готову сировину, інакше можна вбити дріжджі і зіпсувати весь Брага скільки градусівпродукт.

  Також, щоб збільшити градус бражки необхідно використовувати спеціалізовані спиртові або винні дріжджі. Цифри фортеці такої заготовки можуть піднятися до 18.

  Штучно збільшити градус бражки також можна додавши спочатку побільше цукру. Додати припустимо не 1 кг, а 1.2. Але цей метод не дає можливості збільшити фортеця більше ніж на 15 градусів, так як саме при таких показаннях кількості спирту в рідині дріжджі припиняють свою роботу і гинуть.

  Як визначити готовність браги?

  Для того щоб отримати самогон хорошої якості необхідно точно визначати готовність сировини і вчасно приступати до його переробки. Якщо почати рано перегонку, на виході буде занадто мало алкоголю, а цукор, що залишився вже буде непридатний. Однак і довгий термін зберігання бражки може негативно позначитися на смакових якостях самогону.

  Існує велика кількість способів, за якими можна визначити готовність браги. Багато фахівців рекомендують використовувати їх комплексно для більш точного прогнозу:

 • Щоб дізнатися готова брага чи ні необхідно орієнтуватися на час. Все залежить від багатьох факторів: якості сировини, температурного режиму. Зазвичай якщо використовується виноградна без дріжджів, то період дозрівання становить 21-28 днів. Сировина з крохмалю готується швидше 3-5 днів. Якщо використовується класична цукрова, то доводиться чекати в середньому від 7 до 10 днів.
 • Другим фактором є смак. Готова брага, як правило, горьковата. Якщо в сировині присутні солодкі нотки, то це свідчить про те, що процес бродіння не закінчений. Цей метод найбільш ефективний, завдяки йому можна контролювати готовність та якість.
  Найчастіше при недотриманні необхідної температури дріжджі гинуть, при цьому цукор в бразі не був вироблений до кінця. Для відновлення процесу рекомендують додати невелику кількість дріжджів і переставити ємність з сировиною в інше більш відповідне місце.
 • Готовність можна визначити і за зовнішнім виглядом. У готовому продукті зазвичай процесБрага скільки градусівз утворення піни припиняється, шипіння вже не чути. Поверхня заготовки освітлюється, а всі перероблені дріжджами продукти осідають на дно.
 • Процес бродіння обумовлюється активним процесом, при якому виділяється великий обсяг вуглекислого газу, що витісняє з рідини кисень. Це дозволяє використовувати для визначення готовності бражки запалений сірник. Якщо піднести полум’я до ємності, і воно почне затухати, то можна сміливо сказати, що процес бродіння не закінчено. Якщо сірник горітиме, то брага вважається готовою.
 • Наступний метод є професійним і вимагає наявності спеціального обладнання – ареометра. Він необхідний для визначення кількості цукру в бразі. Для цього потрібно взяти приблизно 200 мл сировини і фільтрування його через звичайну марлю. Вилити рідину в мірний стаканчик і опустити туди прилад. Якщо покази будуть нижче 1,002, то брага вважається готовою.
 • Брага – це основа самогону. Від того, якою вона вийде залежатиме якість самогону. А саме його смак, міцність, м’якість або твердість і т. п.