Брага виноградна

Зміст

 • Рецепт браги з виноградних вичавок
 • Брага з чистого виноградного соку
 • Брага на сухому винограді (ізюмі) без дріжджів
 • Брага з винограду і яблук
 • Декілька загальних рад

Виноградна брага — це відмінне рішення для приготування міцного алкоголю шляхом подальшої його перегонки. У різних країнах виноградний самогон називається по-різному — гроздова ракія, чача, кизлярка, граппа, але рецепти приготування не мають кардинальних відмінностей. На відміну від самогону виготовленого з класичної браги, виноградний не потребує додаткової очистки і володіє досить приємними смаком, на тлі солідної фортеці.

Приготувати виноградну брагу для чачі в домашніх умовах досить легко, так як для цього не потрібно ніяких спеціальних пристосувань або навичок, все що необхідно — це хороший і перевірений часом рецепт, винний матеріал, цукор, дріжджі, велика ємність, трохи уважності і акуратності.

Рецепт браги з виноградних вичавок

Брага винограднаПісля приготування вина залишається макуха, не варто його викидати, адже з нього вийде відмінна брага для приготування чачі.

Співвідношення інгредієнтів

На кожен кілограм вичавок вам знадобляться:

 • цукор — 0,5 кг;
 • дріжджі сухі — 10 гр, пресовані пекарські — 50 гр;
 • вода — 3 л.

Приготування мезги

У чистий посуд достатнього обсягу викласти вичавки. Потім необхідно з теплою (~ t 300C) чистої води виготовити сироп, змішавши з цукром у рівних кількостях і ретельно розмішати. Дріжджі розводимо згідно інструкції. Заливаємо сироп і ретельно розмішуємо, після чого вносимо дріжджі і ретельно перемішуємо. Приблизно через 10 хв вливаємо іншу воду, також підігріту до t 300C. Знову все ретельно перемішуємо і щільно накриваємо кришкою або ставимо водяний затвор (якщо готуємо в скляних бутлях).

Бродіння

Процес бродіння триває від 7 до 10 днів. Його необхідно проводити в теплому місці, так як в умовах холоду, процес може зупинитися. Приблизно один-два рази в день необхідно перемішувати мезгу, для насичення її киснем і прискорення процесу. Припинення бродіння контролюється за бульбашок виділяється вуглекислого газу. Як тільки процес припинився, а мезга стала осідати на дно — брага Брага винограднаготова.

Зціджування

Для перегонки виноградного браги в чачу ретельної фільтрації не потрібно, однак мезгу слід відокремити, так як при перегонці браги з мезгою з деяких сортів винограду у чачі може з’явитися невелика гірчинка. Якщо вам не подобається пікантний смак, то краще всього переганяти відфільтровану брагу. Процес фільтрації гранично простий, для його полегшення необхідно всю мезгу вичерпати друшляком, а потім процідити через складену в кілька шарів чисту марлю. Марлю слід брати не нову, так як у тільки що купленої, специфічний «медичний» запах, який може передатися бразі. Якщо марля нова, то її необхідно кілька раз випрати з господарським не ароматизованим милом.

Переганяти брагу для приготування чачі можна в перегінному апараті будь-якого типу. При правильному дотриманні рецепту з 10 літрів браги виходить від 2 до 2,5 літра ароматного і приємного на смак виноградного самогону.

Брага з чистого виноградного соку

Брагу з чистого виноградного соку роблять з кислих сортів малопридатних для виготовлення хорошого вина, її можна використовувати як для приготування чачі, так і в якості самостійного слабоалкогольного (до 7-9% спирту) напою. Для виготовлення такої браги необхідно взяти натуральний виноградний сік без консервантів, так що, на жаль більшість що продаються в магазині соків для цієї мети непридатні.

Інгредієнти

На один літр виноградного соку необхідно:

 • Брага винограднацукор — 300-500 гр (в залежності від вмісту цукру в соку);
 • вода — 2 л;
 • дріжджі сухі — 25-30 гр або пекарські пресовані — 100 гр.

Закладка інгредієнтів

В чистій ємності виноградний сік змішуємо з теплою водою, вводимо цукор, ретельно розмішуємо до повного розчинення цукру. Окремо готуємо закваску. Розводимо дріжджі в невеликій кількості теплої води з додаванням цукру, залишаємо приблизно на годину в теплому місці, для того щоб «завести» процес. На заквасці повинна з’явитися піна, після чого змішуємо її з приготованим виноградним суслом. Щільно закриваємо ємність (бажано скляну і ставити під водяний затвор) і залишаємо для бродіння в теплому місці.

Бродіння

Бродити брага з чистого виноградного соку, приготована за цим рецептом, буде 6-8 днів. Після закінчення бродіння або переганяємо на чачу або, якщо збираєтесь вживати її в чистому вигляді, ставимо в холодне місце (бажано холодильник) для відстоювання. Після відстою зливаємо її з осаду, розливаємо по тарі і зберігаємо в прохолодному місці.

Брага на сухому винограді (ізюмі) без дріжджів

Для приготування браги на сухому винограді (ізюмі) необхідно бути впевненим, що він не піддавався обробці консервантами, які вбивають природні дріжджі знаходяться на поверхні ягід.

Інгредієнти

Брага винограднаНа 1 кг родзинок необхідно:

 • вода — 5 л;
 • цукор — 50 гр.

Приготування закваски

Для приготування бездріжджовий закваски в домашніх умовах необхідно у скляну банку ємністю 1 л засипати 100 гр родзинок, столову ложку цукру і залити все це 200-300 мл теплої води, ретельно розмішати до повного розчинення цукру, щільно закрити і відставити приблизно на 3-4 години для набухання ягід.

Після необхідного часу родзинки виймають з банки і подрібнюють (підійде звичайна м’ясорубка), після чого поміщають в ту ж ємність з сиропом з якої його дістали. Ретельно перемішують, додають кілька (3-5) цілісних родзинок, накривають горло банки марлею і ставлять на 3 дні в тепле місце. Після 3 днів, якщо родзинки не оброблений консервантами, повинен початися процес бродіння. Закваска готова.

Закладка інгредієнтів

Залишився родзинки залити 1,5 л теплої води, додають цукор, що залишився і залишають приблизно на 4-5 годин для набухання. Після чого родзинки витягується, також подрібнюється і поміщається в бродильну ємність. Додається та рідина, в якій замочувався родзинки, а також інша вода t 30-400C, після чого вводиться закваска, все перемішується і ставиться під водяний затвор в тепле темне місце.

Бродіння

Бродіння в домашніх умовах займає від 3 до 5 тижнів. Визначити кінець процесу можна з припинення виділення вуглекислого газу, випадання мезги в осад і значного освітлення браги. Брага винограднаПісля чого необхідно злити брагу з осаду.

Отриману брагу на сухому виноград можна вживати як в чистому вигляді, за смаком вона нагадує молоде вино, так і використовувати для перегонки. Звичайно, чачі з неї не вийде, зате вийде дуже смачна, з легким карамельним відтінком горілка, звана в Ізраїлі «Пейсаховская».

Брага з винограду і яблук

Цей вид браги для чачі готують із залишилися після виготовлення соків яблучного та виноградного макухи. Можна готувати брагу з яблук і винограду без використання дріжджів, однак вихід кінцевої продукції може бути дуже низьким, так як для виготовлення соків в основному використовуються кислі сорти яблук що перешкоджає якісному бродінню і час, замість 7-10 днів, збільшується до 40-50 днів. Тому ми будемо розглядати дріжджовий рецепт, тим більше в цьому разі можна робити брагу навіть із сухого жому, чого не можна робити при бездрожжевом способі.

Інгредієнти

На 1 кг макухи винограду і яблук потрібно:

 • 0,5 кг цукру;
 • 3,5 л води;
 • 10 г сухих або 50 гр пекарських пресованих дріжджів.

Приготування сусла

У теплій воді ретельно розмішати цукор, потім влити розчин у ємність для бродіння куди попередньо помістили макуха винограду і яблук. Ретельно перемішати. Після чого ввести розлучені згідно інструкції дріжджі і перемішавши поставити в тепле місце.

Брага винограднаБродіння

Процес залежно від кислотності сировини і температури приміщення закінчується на 7-10 день. Так само, як і брагу з виноградного макухи в процесі бродіння необхідно перемішувати. Після закінчення процесу брагу злити з мезги і можна приступати до выгону чачі.

Декілька загальних рад

Ємність для виготовлення браги для чачі краще всього брати або емальований, або дерев’яну. Перед використанням її необхідно ретельно вимити та продезінфікувати, а дерев’яну ще й обпалити всередині.

Воду краще брати з криниці чи джерела, так як на жорсткій або хлорованої воді процес бродіння протікає довше і кінцевий продукт може мати низьку якість. Як варіант можна використовувати відфільтровану воду.

Ємність для зброджування в домашніх умовах повинна мати запас обсягу ~ 15 % для підняття мезги і піни в процесі бродіння. При використанні великий емальованого посуду, наприклад 4-х відерної каструлі, для поліпшення герметичності по краю можна зміцнити тонкий шланг з ПВХ розрізавши його вздовж по всій довжині і зміцнивши на ободі ємності.