Зміст

 • Грушева брага з використанням у процесі цукру
 • Брага без використання цукру
 • Настоянки на груші

Самогон можна зробити з будь-яких продуктів, що мають підвищений вміст цукру або крохмалю. Одним з таких продуктів є груші – недорогі і доступні в літній час фрукти. Більш того, дикі груші, тверді і мають слабкий смак, плоди яких змітаються двірниками, є чи не сором. Продаються на ринку, пошкоджені культурних сортів груші в кінці робочого дня йдуть на смітник, і придбати їх у торговців фруктами можна за помірними цінами.

Особливість плодів цього дерева в тому, що вони володіють особливою якістю – зберігати свій запах навіть у дистиллированном вигляді. Завдяки такій особливості, самогон, який готується з плодів груші в домашніх умовах, буде не тільки мати приємний смак, але і гарний запах. Існують різні рецепти приготування грушевої браги. До розгляду пропонуються два варіанти: рецепт браги в домашніх умовах із застосуванням цукру і рецепт, дозволяє зробити без його використання.

Грушева брага з використанням у процесі цукру

Склад

Для такого рецепта браги знадобляться 10 кг плодів груші, 100 г сухих дріжджів (півкіло пресованих), 4 кг цукру та 20 л якісної води. Згідно співвідношенню продуктів, така пропорція буде виглядати так: 100/1(5)/40/200 – вага груш прийнятий за 100% розрахункових величин.

Етапи процесу

 • Вимиті плоди груші ріжуться на невеликі шматки, видаляються зіпсовані ділянки і вирізаються серцевина, кісточки і плодоніжка.
 • Нарізана груша подрібнюється. Для цього можна використовувати терку або м’ясорубку.
 • Фруктова маса, отримана на етапі подрібнення, закладається для подальшого бродіння в підходящий посуд.
 • Долити воду – з розрахунку 50% від рецептури. В даному прикладі – це складе 10 л.
 • Залишок води (у цьому прикладі – 10 л.) необхідно підігріти до 26 – 32 гр. в окремому посуді, висипати наявних 4 кг цукру і розмішати, досягнувши максимального розчинення.
 • Отриманий розчин цукру вливається в ємність з масою з грушевого соку, м’якоті і води.
 • Наявні дріжджі підготувати у відповідності з інструкцією щодо їх використання, внести їх у посуд з масою для бродіння, розмішати і закрити кришкою.
 • Отриманий розчин поставити в тепло на період бродіння, який може тривати від 7 до 10 днів. З’являється періодично на поверхні браги шар їх шкірки і м’якоті, необхідно знищувати перемішуванням один – два рази в день.
 • Після того як бродіння завершено, брага зливається з опадів і пропускається через самогонний апарат за звичною технології.
 • При дотриманні технології процесу, вихід продукту міцністю 40 гр. складе від 5 до 6 л. Якість грушевого напою можна підвищити методом подвійної перегонки.

  Брага без використання цукру

  Це рецепт виготовлення напою для таких поціновувачів, які вважають, що справжній фруктовий напій повинен виготовлятися по технології, що не передбачає внесення цукру в брагу, але зате з використанням диких дріжджів. Такий технологічний процес, дещо складніше попереднього варіанту, і вихід готового виробу буде в менших обсягах, але зате якість продукту вище, вартість дешевше і напій буде повністю натуральним.

  Склад

  Для приготування за таким рецептом, необхідні пропорції води і плодів груші, складові 1/1 – в запропонованому варіанті: 10 кг груш і 10 л води.

  Етапи процесу

 • Зірвані або зібрані фрукти ріжуться на невеликі частини. Гнилі ділянки і насіння слід видалити.
 • Шматочки подрібнюються до стану однорідної консистенції у вигляді рідкої фруктової кашки і поміщаються в контейнер. Далі, ємність, шийку якої необхідно перев’язати марлею, ставиться на два – три дні в тепло.
 • Після того як з’являться явні ознаки процесу бродіння у вигляді шипіння, характерного запаху і утворення піни, матеріал пересипається в посуд, призначену для подальшого бродіння, туди заливається вода і суміш перемішується.
 • На горло посудини встановлюється гідравлічний замок, що дозволяє не допустити до бразі надходження кисню, котрий активізує ріст і розвиток оцтових дріжджів. Гідравлічний затвор – це просте пристосування, що складається з трубки, один кінець якої знаходиться в кришці (пробці) посуду з брагою, а інший опущений в банку з водою. Використання такого нехитрого пристосування запобіжить приготавливаемую брагу з груш від прокисання.
 • Встановити ємність з брагою для бродіння в тепле місце. Процес займає досить тривалий час і може тривати від двох тижнів до 20 днів і вважається завершеним, коли затвора перестануть виділятися газові бульбашки, рідина стане світлою, а на дні утворюється осад. По готовності браги, вона зливається з осаду і переганяється на самогонному апараті з використанням звичної технології.
 • Застосовуваний рецепт дає на виході від одного до двох літрів напою, що має 40 гр. і сильний приємний запах – це залежить від змісту цукру в плодах.

  Настоянки на груші

  Крім таких способів виготовлення грушевих алкогольних напоїв, існують інші рецепти, що дозволяють добитися грушевого присмаку звичайному самогону, виготовленому з цукру. Такі настоянки можна зробити за допомогою використання на свіжих або сушених плодах груші.

  Склад

  Для приготування настоянки по такому рецепту знадобиться: одна свіжа груша, дві сушених, трохи мускатного горіха і літр самогону.

  Етапи процесу

 • Плоди слід подрібнити і, поклавши в банку, залити самогоном, додавши тертого мускатного горіха.
 • Закрита банку з настойкою ставиться в темне місце на тиждень. Після чого фільтрується і розливається по пляшках. Настоянку рекомендується зберігати в темному приміщенні з помірною температурою.