Брага з груш для самогону

Зміст

 • Грушева брага з використанням у процесі цукру
 • Брага без використання цукру
 • Настоянки на груші

Самогон можна зробити з будь-яких продуктів, що мають підвищений вміст цукру або крохмалю. Одним з таких продуктів є груші – недорогі і доступні в літній час фрукти. Більш того, дикі груші, тверді і мають слабкий смак, плоди яких змітаються двірниками, є чи не сором. Продаються на ринку, пошкоджені культурних сортів груші в кінці робочого дня йдуть на смітник, і придбати їх у торговців Брага з груш для самогонуфруктами можна за помірними цінами.

Особливість плодів цього дерева в тому, що вони володіють особливою якістю – зберігати свій запах навіть у дистиллированном вигляді. Завдяки такій особливості, самогон, який готується з плодів груші в домашніх умовах, буде не тільки мати приємний смак, але і гарний запах. Існують різні рецепти приготування грушевої браги. До розгляду пропонуються два варіанти: рецепт браги в домашніх умовах із застосуванням цукру і рецепт, дозволяє зробити без його використання.

Грушева брага з використанням у процесі цукру

Склад

Для такого рецепта браги знадобляться 10 кг плодів груші, 100 г сухих дріжджів (півкіло пресованих), 4 кг цукру та 20 л якісної води. Згідно співвідношенню продуктів, така пропорція буде виглядати так: 100/1(5)/40/200 – вага груш прийнятий за 100% розрахункових величин.

Етапи процесу

 • Вимиті плоди груші ріжуться на невеликі шматки, видаляються зіпсовані ділянки і вирізаються серцевина, кісточки і плодоніжка.
 • Нарізана груша подрібнюється. Для Брага з груш для самогонуцього можна використовувати терку або м’ясорубку.
 • Фруктова маса, отримана на етапі подрібнення, закладається для подальшого бродіння в підходящий посуд.
 • Долити воду – з розрахунку 50% від рецептури. В даному прикладі – це складе 10 л.
 • Залишок води (у цьому прикладі – 10 л.) необхідно підігріти до 26 – 32 гр. в окремому посуді, висипати наявних 4 кг цукру і розмішати, досягнувши максимального розчинення.
 • Отриманий розчин цукру вливається в ємність з масою з грушевого соку, м’якоті і води.
 • Наявні дріжджі підготувати у відповідності з інструкцією щодо їх використання, внести їх у посуд з масою для бродіння, розмішати і закрити кришкою.
 • Отриманий розчин поставити в тепло на період бродіння, який може тривати від 7 до 10 днів. З’являється періодично на поверхні браги шар їх шкірки і м’якоті, необхідно знищувати перемішуванням один – два рази в день.
 • Після того як бродіння завершено, брага зливається з опадів і пропускається через самогонний апарат за звичною технології.
 • При дотриманні технології процесу, вихід продукту міцністю 40 гр. складе від 5 до 6 л. Якість грушевого напою можна підвищити методом подвійної перегонки.

  Брага без використання цукру

  Це рецепт виготовлення напою для таких поціновувачів, які вважають, Брага з груш для самогонущо справжній фруктовий напій повинен виготовлятися по технології, що не передбачає внесення цукру в брагу, але зате з використанням диких дріжджів. Такий технологічний процес, дещо складніше попереднього варіанту, і вихід готового виробу буде в менших обсягах, але зате якість продукту вище, вартість дешевше і напій буде повністю натуральним.

  Склад

  Для приготування за таким рецептом, необхідні пропорції води і плодів груші, складові 1/1 – в запропонованому варіанті: 10 кг груш і 10 л води.

  Етапи процесу

 • Зірвані або зібрані фрукти ріжуться на невеликі частини. Гнилі ділянки і насіння слід видалити.
 • Шматочки подрібнюються до стану однорідної консистенції у вигляді рідкої фруктової кашки і поміщаються в контейнер. Далі, ємність, шийку якої необхідно перев’язати марлею, ставиться на два – три дні в тепло.
 • Після того як з’являться явні ознаки процесу бродіння у вигляді шипіння, характерного запаху і утворення піни, матеріал Брага з груш для самогонупересипається в посуд, призначену для подальшого бродіння, туди заливається вода і суміш перемішується.
 • На горло посудини встановлюється гідравлічний замок, що дозволяє не допустити до бразі надходження кисню, котрий активізує ріст і розвиток оцтових дріжджів. Гідравлічний затвор – це просте пристосування, що складається з трубки, один кінець якої знаходиться в кришці (пробці) посуду з брагою, а інший опущений в банку з водою. Використання такого нехитрого пристосування запобіжить приготавливаемую брагу з груш від прокисання.
 • Встановити ємність з брагою для бродіння в тепле місце. Процес займає досить тривалий час і може тривати від двох тижнів до 20 днів і вважається завершеним, коли затвора перестануть виділятися газові бульбашки, рідина стане світлою, а на дні утворюється осад. По готовності браги, вона зливається з осаду і переганяється на самогонному апараті з використанням звичної технології.
 • Застосовуваний рецепт дає на виході від одного до двох літрів напою, що має 40 гр. і сильний приємний запах – це залежить від змісту цукру в плодах.

  Настоянки на груші

  Брага з груш для самогонуКрім таких способів виготовлення грушевих алкогольних напоїв, існують інші рецепти, що дозволяють добитися грушевого присмаку звичайному самогону, виготовленому з цукру. Такі настоянки можна зробити за допомогою використання на свіжих або сушених плодах груші.

  Склад

  Для приготування настоянки по такому рецепту знадобиться: одна свіжа груша, дві сушених, трохи мускатного горіха і літр самогону.

  Етапи процесу

 • Плоди слід подрібнити і, поклавши в банку, залити самогоном, додавши тертого мускатного горіха.
 • Закрита банку з настойкою ставиться в темне місце на тиждень. Після чого фільтрується і розливається по пляшках. Настоянку рекомендується зберігати в темному приміщенні з помірною температурою.