Зміст

  • Кавунова брага
  • Динна брага
  • Перегонка готової браги

Яких тільки не буває самогон – пшеничним, виноградним, медовим і навіть кавуновим або динним. Зустріти кавуновий або динний домашній самогон можна нечасто. Хоч самогон, вигнаний з кавунової браги і суперечливий продукт, але і він має своє право на життя.

Кавунова брага

Кавун крім смаку має й корисні властивості. У ньому присутні вітаміни, лужні компоненти, клітковина і мінеральні солі. Завдяки великому вмісту води, кавун чудово втамовує спрагу. А великий вміст клітковини дозволяє використовувати кавун при чищенні організму від шкідливих речовин.

А спірним кавуновий сем можна вважати ось чому. Не маючи можливості вирощувати кавуни самостійно, купувати їх для приготування алкоголю все ж дорогувато. Та й технологію приготування хорошою кавунової браги потрібно освоїти досконало, інакше все можна тільки зіпсувати. Брага може скиснути, якщо не докласти або навпаки перекласти основні складові.

Але, припустимо, що з якихось невідомих причин, у вас є в наявності досить велика кількість кавунів, які вам терміново потрібно переробити. Або ж у вас є перестиглі кавуни, з тріщинами і побиті. Зрозуміло, що зберігати їх довго неможливо і що потрібно терміново робити. Як тут не згадати про кавуновий самогон?

Для початку потрібно зробити з наявних арбузов брагу. Як вже говорилося вище, до самогоноваріння на основі арбузов потрібен особливий підхід. Для приготування браги придатна тільки м’якоть цих плодів. Вони можуть бути перезрілими або навіть подкисшими, для браги і такі підійдуть. Однак не варто класти в брагу насіння і шкірку.

Надалі це дасть тільки неприємний присмак, від якого важко буде позбутися. Особливу увагу варто приділити гнилим кавунами. Потрібно обов’язково вирізати всю гниль. На приготування ж браги нам знадобиться тільки кавуновий сік, тому всю придатну м’якоть потрібно переробити на сік. Воду в цьому рецепті краще не використовувати, так як кавунова м’якоть досить водяниста.

Склад:

  • 30 л кавунового соку
  • 3-4 кг цукру
  • 300 г дріжджів спиртових (сухих краще взяти грам 50).

Цукру в цьому рецепті краще перекласти, ніж не доповісти. Смак цукор не зіпсує, а ось його нестача може дуже вплинути на смакових якостях кінцевого продукту. До того ж цукор тільки поліпшить процес бродіння.

Особливу увагу приділіть дріжджам! Є помилкова думка, що раз кавуни можуть закисати, то в них вже є необхідні мікроорганізми для бродіння. Це повна нісенітниця! М’якоть кавуна не містить дріжджів.
Тому дріжджі необхідні при приготуванні браги на основі арбузов. Можна використовувати натуральну закваску замість дріжджів на основі ягід, фруктів або зернових. Однак тоді значно збільшиться сам процес бродіння.

Подальший процес стандартний. Ставимо ємність з брагою в тепле темне місце на два тижні, періодично перевіряючи, чи не закінчився процес бродіння. Зрозуміти, що брага готова для перегонки можна за смаком – вона не повинна мати солодкість і за кольором – готова брага світла, без домішок, а вся каламуть осідає на дно.

Динна брага

Аналогічно можна зробити і брагу на основі дині. Тобто, у підсумку вийде динний самогон. Дотримуючись ті ж пропорції, робимо брагу, а саме:

  • 30 л соку динного
  • 3 кг цукру
  • 300 гр спиртових дріжджів

Далі, витримуючи температурний режим (близько 20-25 градусів), залишаємо її одужувати. В середньому процес бродіння займає 10 діб, але може і збільшуватися або зменшуватися. Тому не перестаємо контролювати бродіння, пробуємо періодично брагу на смак, дивимося, триває характерне «булькання». Замість дріжджів можна використовувати натуральну закваску, але і в цьому випадку брага буде «гуляти» в рази довше.

Диню широко застосовують і в медицині. Це смачне ласощі допомагає при лікуванні таких хвороб, як хвороби нирок і печінки, ревматизм, хвороби серця і високий артеріальний тиск. До того ж диня прекрасний дієтичний продукт. Саме тому це ласощі часто присутня в меню худнуть. А завдяки великому вмісту кремнію в цьому ласощах, поліпшується шкіра, структура волосся і навіть зміцнюються кістки.

Перегонка готової браги

Переганяти ж брагу в самогон, як кавунову, так і динну, теж потрібно уміючи. По-перше, така брага потребує подвійної перегонки. Перший раз виганяємо з браги самогон до тих пір, поки фортеця буде вище 30%. Готовий первачок розводимо водою, знижуючи обертів фортеці до 18-20%. І ось вже вийшло кількість бодяжного кавунового або динного сема переганяємо повторно. Не забуваємо відбраковувати перші 200гр первака. В них міститься вся шкідливість сивушних масел, вся сморід і той самий впізнаваний аромат самогону. Далі гнати як зазвичай, до фортеці приблизно 40%. Хтось жене самогон до фортеці 30%, але це зазвичай відбивається на смаку. Готовий самогон не повинен мати міцність не нижче 50%. А ось його вже можна розбавити до звичних всім 40%.

Далі самогон можна додатково очистити і краще дати йому постояти кілька днів. Тоді на виході ви отримаєте самогон з яскравим ароматом кавуна. Чомусь в ньому присутні ще і грушево-яблучні нотки. На смак такий самогон теж чудовий. П’ється легко, а аромат кавуна надає цьому алкоголю своєрідну екзотичність.

Динну брагу переганяють за таким же принципом. Кінцевий продукт має специфічний смак дині і чимось нагадує східні прянощі.

До речі, перші динні алкогольні настоянки робилися саме на сході. Довгий час вони вважалися лікувальними і вживалися як ліки. У Китаї, наприклад, кількість видів горілки на основі дині доходить до декількох сотень.

Можна вивести власний рецепт динної або кавунової настоянки. Якщо додати до таким настоянкам прянощі і трави, то вони придбають унікальний смак, який буде приємний саме вам. А рецепт таких настоянок і самогону стане одним із золотих рецептів вашої кулінарної книги.