Брага з рису та інших продуктів

Зміст

 • Рецепт рисової браги
 • Рецепт браги на черноплодке (чорноплідної горобині)
 • Рецепт хлібного браги
 • Изюмная брага для єврейської «пейсаховки»
 • Рецепт браги на кефірі
 • Інші рецепти
 • Процес ректифікації та облагородження

Злакові дистиляти разом з фруктовими відносяться до найбільш якісним і смачним, для чого необхідно приготувати та не менш якісну брагу.

Рецепт рисової браги

Багато рисовий самогон називають саке, але це зовсім не так, оскільки при виробництві саке дистиляція не використовується. Для приготування браги потрібно придбати рисову муку, хоча можна самостійно приготувати товчений рис або зробити борошно блендером. Борошно заварюють в гарячій воді (70-80°С) до клееобразного стану, безперервно помішуючи, щоб не утворилися грудочки. Коли вода охолоне до 50-60°С , додати солод і безперервно помішуючи, витримати рис з солодом 2 ч. вже при 40-50°с. Якщо Брага з рису та інших продуктівприготовлена «каша» стала густою, потрібно додати воду і довести сусло до кипіння. Тепер можна приступати до її зброджування.

Отримане таким способом рисове сусло доводять до температури 30°С, потім, постійно перемішуючи, додають дріжджі в кількості 1-10% від загального обсягу, ну а там кожен сам собі «прораб». Все залежить від їх концентрації та активності дріжджів і майстри. Якщо засахаривание недостатнє, треба додати ще солод. Найкраще вміст цукру 15-25%, Оптимальна густина сусла до введення дріжджів повинна забезпечувати хороше і легке перемішування. Оптимальний склад для приготування рисового сусла: на традиційні 10 літрів води треба взяти 5-10 кг рисового борошна, 2-4 кг солоду (ячмінного або житнього). Подвійна перегонка на виході забезпечить м’який і приємний, злегка солодкуватий смак самогону з рису, який легко п’ється і прикрасить будь-яке свято.

Рецепт браги на черноплодке (чорноплідної горобині)

З черноплодки виходить заліковий напій після 2-3 перегонок спирту, якого не вимагається додаткова ароматизація.

 • Для приготування браги треба взяти 5-6 кг черноплодки, бажано зібраної після перших заморозків, придушити її до появи соку і залишити в ємкості в темному, теплому місці на кілька діб для бродіння.
 • Через два дні взяти сорокалитровую ємність, влити в неї отриману бражку з черноплодки, 30 літрів води, додати 5-6 кг цукру, поставити під гідрозатвор і залишити бродити при кімнатній температурі. А тепер невеликий секрет, замість води можна використовувати 30 літрів свіжого хлібного квасу. Наявність квасу виключає з рецепту цукор
 • Оскільки процес приготування сусла відбувався без додавання дріжджів, через два місяці треба зцідити брагу, профільтрувати і перегнати. В результаті вийти 6-7 літрів самогону міцністю 40° з легким ароматом черноплодки.
 • Рецепт хлібного браги

  Найбільш якісним досі залишається хлібний самогон з приємним ароматом свіжоспеченого хліба. Для приготування хлібної браги треба взяти 3 кг пшеничного, житнього чи ячмінного зерна. Іноді непоганий результат дає їх комбінація в «улюбленої» пропорції. Зерно треба проростити, просушити і перемолоти будь-яким доступним способом. Готовий Солод. Тепер беремо 4 булки житнього «Бородінського» хліба і Брага з рису та інших продуктівзамочуємо його в 5 л води.

  Часто в житті трапляється така ситуація: залишився черствий хліб, залежалися макаронні вироби, діти не доїли бублики, залежався сухий квас з літа, залишилася варена картопля «в мундирах». Ось тут всі ці хлібобулочні вироби теж згодяться. Тепер треба ретельно змішати хліб, пророщене зерно, розім’яту варену картоплю з 500 гр. дріжджів. Додати ще 10 літрів води, поставити під затвор в тепле місце на тиждень і перегнати хлібну брагу. Подвійна перегонка дасть неповторний результат.

  Изюмная брага для єврейської «пейсаховки»

  Оскільки процес бродіння передбачає відсутність дріжджів, треба зробити закваску. Для цього взяти 150-200 гр. родзинок, залити їх 0,5 л теплої водою і дати йому розм’якнути. Потім злити воду (не вилити, а злити) і перемолоти ізюм на м’ясорубці. Додати в нього столову ложку цукру і влити ту ж воду, в якій він замочувався. Покласти в закваску ще десяток цілих родзинок, накрити її марлею і залишити в теплому місці на кілька днів до появи впевненого процесу бродіння (присутність запаху і бульбашок вуглекислоти). Для приготування сусла беремо 2 кг родзинок, замочуємо, і перемелює його. У ємність з 10 л води додаємо розмелений родзинки, закваску, перемішуємо і ставимо під водяний затвор на 3-4 тижні. Потім зняти брагу з осаду і віджати макуха. Після двох перегонів отримуємо справжню єврейську горілку.

  Рецепт браги на кефірі

  З чистого кефіру можна зробити справжнісіньку брагу і досить міцну. Досить додати в нього цукор і поставити в темне і тепле місце на тиждень, вийде сусло з міцністю понад 10 градусів. Та й сам кефір має найбільший вміст алкоголю серед всіх кисломолочних продуктів. Але для приготування більш «благородну» напою в першу чергу треба приготувати солод, для чого проростити 2 кг пшениці і перемолоти її. Далі взяти 3 кг цукру, розвести його в 5 л гарячої води. Отриманий сироп додати в 10 літрів теплого нежирного кефіру. Далі ємність з суслом на кефірі залишити в теплому місці на два тижні для бродіння. По готовності брагу процідити і перегнати.

  Інші рецепти

  Звичайно, можна робити брагу з доступних фруктів, ягід або їх соку, до того ж вона буде кращої якості, ніж просто з цукру. Хоча якщо фрукти кислі або дають мало соку, доведеться додати трохи цукру, Брага з рису та інших продуктівінакше вихід спирту буде невеликий. Але не варто забувати, що додавання цукру збільшить вихід спирту, але істотно погіршить його якість. Для приготування сусла треба обов’язково віджати сік або подрібнити до однорідної маси сировину (до появи соку). У фруктово-ягідну масу краще додати трохи дріжджів або зробити закваску на ізюмі. Дозріла брага через 7-14 днів припиняє виділяти вуглекислий газ і вона готова до перегонці. Напій збереже приємний фруктово-ягідний аромат соку і навіть після двох перегонів спирту.

  Згодиться для приготування браги і завалявшаяся упаковка сухого хлібного квасу. Кілограми квасу вистачить на 20 літрову ємність. Щоб отримати зерновий спирт, в якості сировини все одно треба використовувати трохи зерна (як не дивно), дріжджі і цукор. Якщо без додавання зерна, то вийде теж непоганий цукровий самогон із зерновим відтінком квасу. Цей аромат дасть ферментований солод з квасу, так і дріжджі підгодує.

  Процес ректифікації та облагородження

  Процес дистиляції, а потім ректифікації дає можливість отримати чистий продукт (спирт 96%) на виході. В принципі обидва продукту вже готові до вживання, тільки самогон треба очистити, а спирт розбавити. Не варто забувати, що методом дистиляції отримуємо продукт, що має характерні аромати вихідної сировини, а після ректифікації нейтральний продукт. Отримавши хороший очищений самогон, тепер варто надати йому аромат, колір і смак. Для цього застосовують різні рослини, що володіють ефірними і ароматичними речовинами. Наприклад, лавровий лист з ваніллю додадуть самогону гіркуватий смак, мускатний горіх і кардамон – пряно-пекучий смак.

  Сировина для облагороджування можна використовувати сухе і свіже, попередньо подрібнене. Тривалість настоювання залежить від його концентрації і триває 3-6 тижнів при кімнатній температурі. Облагороджування самогону досить цікаве і часом захоплююче заняття, такий рецепт залежить від індивідуальних якостей людини, його смаку і ставлення до міцних алкогольних напоїв.