Зміст

 • Тонкощі смаку
 • Скільки додавати цукру
 • Приготування браги під перегонку
 • Рецепт з пивом
 • Кращі рецепти питної браги

Хороший спосіб «прилаштувати» старе, зайве або невдале варення — переробити його на брагу. Якщо все зробити за рецептом, у підсумку можна отримати приємний напій з фруктовим присмаком і легкими квітковими нотками.

Брагу як для пиття, так і для перегонки в домашніх умовах готують одним і тим же способом. Вся справа в пропорціях. Якщо планують вживати її як слабоалкогольного напою, то в рецепті вказують в два рази більше солодкого компонента і в шість разів менше дріжджів.

Важливо. Якщо готують не сировину для приготування самогону, а самостійний продукт, то використовують винні дріжджі або, в крайньому випадку, сухі. Пресовані після бродіння залишають неприємний запах.

Тонкощі смаку

Хороший напій одержують з вишневого, сливового, яблучного варення. Деякі знавці стверджують, що найкраща брага для пиття, приготовлена в домашніх умовах, – з малини.

Червона і чорна смородина, агрус дають на виході приємний аромат кісточки. Багатьом подобається полуниця, але в готовому продукті вона може гірчити. Легку гіркоту також може дати вишневе варення з кісточкою. Якщо фрукти у варенні залишилися твердими (таке може статися з яблуками або грушами) їх розминають товкачиком.

Стан самого сировини особливої ролі не грає. У рецептах передбачено дуже старе, засахарившееся або забродившее варення, загалом, будь-яке, яке не шкода. На всяк випадок його бажано прокип’ятити, особливо якщо планують застосовувати для виготовлення питної браги.

Важливо. Ніколи не використовуйте для приготування браги варення або повидло з цвіллю. Викидайте все, до самого дна, навіть якщо цвіль видно тільки на самому верху. Насправді спорами заражене все вміст банки.

Скільки додавати цукру

У базовому рецепті приготування самогону в домашніх умовах на кожні 5 л води беруть 1 кг цукру. При використанні варення пропорція така ж – 5:1. У літровій банці повидла міститься приблизно 500 г цукру. Таким чином, при використанні фруктового компонента кількість чистого цукрового піску зменшують вдвічі.

Важливо: Проста математика тут не проходить. Якщо замість того щоб додавати цукор, просто кладуть більше варення, реальний вихід дистиляту виходить меншим, ніж показують розрахунки.

Приготування браги під перегонку

Класичний рецепт (дає найкращий вихід самогону)

 • 15 л води;
 • 3 л варення (яблучного або будь-якого іншого);
 • 150 г пресованих дріжджів або 50 г сухих;
 • 1,5 кг цукру (точна кількість залежить від солодощі варення).

Воду підігрівають до 30°С, додають варення і все ретельно розмішують. Сиплють цукор (навіть якщо дуже солодке повидло, цукор краще додати, інакше вихід самогону зменшиться майже на третину). Окремо у теплій воді розчиняють дріжджі і додають в сусло. Ще раз все перемішують і заливають в ємність для бродіння.

Далі – по класиці. Ставлять гідрозатвор і залишають вміст в теплому темному місці для бродіння. При температурі навколишнього середовища 18-25°С брага буде готова через тиждень – півтора: будь-яка активність в посудині припиниться, сусло осяде на дно, рідина посвітлішає і буде трохи гірчити. Все – можна ставити на перегонку.

Важливо. Якщо варення старе і забродившее, кількість дріжджів можна зменшити на третину, але їх додають обов’язково, інакше процес бродіння сильно загальмується.

Рецепт з пивом

 • 10 л води;
 • 2 л варення;
 • 0,5 л пива;
 • 0,5 кг цукру.

Пиво, варення (краще, якщо воно буде старе і забродившее), цукор змішують і заливають охолодженою до 30°З кип’яченою водою. Отримане сусло переливають у велику сулію з вузьким горлечком, зав’язують марлею і залишають бродити на 10– 5 днів.

Важливо: Віджимаючи брагу, не дуже старайтеся. Залишилися вичавки при перегонці наситять дистилят приємним ягідним або фруктовим ароматом.

Кращі рецепти питної браги

Зверніть увагу, в рецептах приготування браги для пиття додавання цукру у його чистому вигляді не є обов’язковим.

Рецепт «Правильний»

 • 10 л води;
 • 5 л варення;
 • 7 г сухих дріжджів.

Для поліпшення смаку готового продукту в сусло додають жменю родзинок або трохи свіжих ягід або фруктів. Замість варення можна використовувати ягоди, протерті з цукром.

Варення заливають водою, ставлять на вогонь і, постійно помішуючи, підігрівають до 50°С. Знімають з вогню, охолоджують до 20°С, додають дріжджі, знову все добре перемішують. Переливають в бродильну ємність, встановлюють гідрозатвор і залишають на 2 тижні.

Важливо: Щоб під час бродіння в домашніх умовах запобігти появі на варенні оцтових зон, вміст бутля щодня перемішують дерев’яною паличкою. Не слід боятися, що під час перемішування майбутній напій «наковтається» повітря. За 1-2 хвилини при активному бродінні нічого страшного не трапиться. Вуглекислота витісняє кисень.

«Смородинка»

 • 1 кг старого смородинового варення;
 • 2,5 л кип’яченої води;
 • 120 г родзинок.

Варення розводять водою, додають передбачений за рецептом родзинки і залишають на кілька днів. Дочекавшись, коли процес бродіння закінчиться, проціджують.

Важливо: При додаванні в брагу родзинок, його ніколи не миють, щоб не змити знаходяться на поверхні ягід дріжджові грибки.

«Малинівка»

 • 2 л води;
 • 1 л варення;
 • 100 г родзинок;
 • цукор за смаком;
 • винні дріжджі.

Засахарившееся, старе варення заливають водою, додають родзинки і цукровий пісок, щоб смак вийшов в міру солодким, але не нудотним.

Підігрівають суміш до гарячого стану, потім охолоджують, додають дріжджі і все старанно перемішують. Обережно переливають сусло в ємність для бродіння і ставлять на водяний затвор.

Важливо: Щоб отримати якісний напій, приготований в домашніх умовах, після закінчення бродіння готовий продукт акуратно зливають з допомогою шланга, після чого додатково проціджують.

Смак браги, приготовленої з варення, неповторний. При дотриманні технології отримують на виході приємно-кислий, злегка ігристий напій. Градус невеликий – саме під задушевну розмову. Єдиний нюанс – брага не зберігається довго: від сили пару місяців в холодильнику. Тому важливо вжити її вчасно.