Брага з виноградного макухи

Зміст

 • Рецепт браги з виноградних вичавок
 • Рецепт браги з макухи яблучного

Нерозумно і зовсім не по-хазяйськи викидати залишилася після приготування соку фруктову або ягідну масу, коли її можна переробити алкоголь. Яблучний, виноградний макуху для браги – ідеальна сировина. Брага з виноградного макухиСамогон, отриманий у процесі перегонки фруктового сусла, володіє особливим смаком, тонким ароматом, кришталевою чистотою.

З виноградного макухи брагу використовують в рецептах приготування чачі, кизлярки, домашнього бренді або коньяку. Брагу на яблучних выжимках переганяють у відмінний міцний самогон, п’ють просто так, як натуральний алкогольний напій, або перетворюють за спеціальним рецептом у першокласний сидр.

Додаткова перевага самогону з виноградного або яблучного сусла полягає в тому, що концентрація шкідливих домішок у ньому мінімальна. При дотриманні технології проводити очищення дистиляту содою, вугіллям, марганцівкою не потрібно. Після другої перегонки та відстоювання алкоголь готовий до вживання.

Рецепт браги з виноградних вичавок

Які нюанси слід урахувати, готуючись поставити брагу для самогону? У рецептах справжньої кавказької чачі, виноградної горілки штучні дріжджі не використовуються. Бродіння сусла забезпечують дикі дріжджові грибки, колонії яких живуть на шкірці виноградин.

Недолік рецепта виноградної браги на диких дріжджах – тривалий період визрівання. До перегонці сусло буде готовий не раніше ніж через 3-4 тижні. Якщо ж ставити брагу на виноградному макусі з додаванням штучних дріжджів, переганяти самогон можна буде вже через 7-10 діб. Смак, запах напою особливо помітних відмінностей не має.

Пропорції інгредієнтів браги з винограду за класичним рецептом такі:

 • Вичавки, мезга виноградна – 5 кг.
 • Вода – 15 л.
 • Цукор – 2,5 кг.
 • Дріжджі – 250 г пресованих або 50 г сухих.

Етапи приготування сусла:

 • Виноградний макуха засипають в бродильну ємність.
 • В окремому посуді нагрівають до 30°C воду (2 л).
 • Брага з виноградного макухиВсипають цукор, розмішують до повного розчинення кристалів.
 • Дріжджі розводять по інструкції на упаковці. Сухі дріжджі активізують в теплій воді.
 • Заливають сиропом ягідну масу. Розмішують.
 • Додають чисту воду. Ще раз перемішують складу.
 • Вносять активізовані (разброженные) дріжджі.
 • На шийку ємності для бродіння надягають медичну рукавичку або встановлюють гідрозатвор.
 • Переносять брагу в тепле темне приміщення.
 • Про готовність продукту до перегонці свідчать характерні ознаки: кисло-гіркий смак, спиртовий запах, освітлення розчину, відсутність виділень вуглекислого газу. Коли бродіння припиниться, виноградну брагу зливають через трубочку з осаду, профільтровивают.

  Після подвійної перегонки з проміжною сортуванням та відділенням фракцій із вказаного в рецепті кількості вихідної сировини виходить 3,5-4 л чудового самогону міцністю 40 градусів.

  Рецепт браги з макухи яблучного

  Як і у випадку з виноградної мезгою, брага на основі яблучного жмиху по класичному рецепту готується без дріжджів. Вважається, що в цьому випадку смак готового напою буде більш натуральним, м’яким, з приємним фруктовим відтінком. Специфічний запах сивушних масел в натуральному яблучному самогоні практично не відчувається.

  Але як і ягідне сусло, брага з яблук на диких дріжджах буде визрівати дуже довго – від 30 до 70 діб. З внесенням спиртових або хлібопекарських дріжджів цей період скорочується до 7-10 днів.

  Окремо варто згадати про цукор. Якщо використовуються яблука солодких сортів, підсолоджувати сусло додатково не потрібно. Якщо ж вичавлювали сік з кислих або нейтральних за смаком плодів, брагу обов’язково вводять цукор або сироп.

  На думку досвідчених виноробів та самогонників, цукор необхідний у всіх рецептах яблучної браги. У цьому випадку вихід самогону буде більше, а в смаку і запаху готового алкоголю залишиться аромат свіжих плодів.

  Увага! Якщо ставити брагу на выжимках яблучних без додавання штучних дріжджів і цукру, віджимати вихідна сировина насухо не рекомендується. Макуха в бродильну ємність слід закладати разом із залишками фруктового соку.

  Брага з виноградного макухиПропорції компонентів традиційної браги з макухи яблучного:

  • Фруктова маса (вичавки) – 10 кг.
  • Цукор – 5 кг.
  • Вода – 35 л.
  • Дріжджі – 500 г пресованих або 100 г сухих.

  Технологія приготування:

 • Макуха яблук, що залишився від приготування соку, висипають в бродильну ємність.
 • У каструлі підігрівають до температури 25-30°C воду і заливають нею фруктову масу. Перемішують.
 • Засипають цукор або вливають заздалегідь приготовлений цукровий сироп. Ще раз перемішують складу.
 • Дріжджі розводять по інструкції на упаковці, вводять в тепле яблучне сусло. Якщо брага готується виключно на натуральній сировині, цей етап пропускають.
 • На бродильну ємність встановлюють водяний затвор або натягують на шийку бутля гумову рукавичку.
 • Тару з бражным суслом переносять у тепле приміщення (18-28°C), де вона повинна залишатися протягом усього періоду бродіння.
 • Щодня або через день ємність відкривають і перемішують брагу. Робити це потрібно обов’язково, інакше щільна шапка яблучної маси, що піднімається нагору, буде перешкоджати нормальному бродінню.

  Після закінчення призначеного строку (7-70 діб в залежності від використаних дріжджів) сусло визріє. Готовність продукту до подальшої переробки визначають за стандартними ознаками: смак, запах, прозорість сусла, відсутність бульбашок, шипіння, виділення вуглекислого газу.

  Перед перегонкою в дистилляторе брагу з вичавків яблук зціджують з осаду. Однак при декантації фруктовий аромат напою стає слабкішим. Тому рекомендується осад не відціджувати, а профільтрувати сусло через марлю. Що залишився макуха віджати і прямо в марлевому мішечку підвісити всередині перегінного куба, закріпивши його на кришці ємності.

  Для збереження запаху і смаку самогону з яблучної браги можна скористатися таким методом. Бражный напій з осаду не зливати, не фільтрувати, а перелити його відразу в перегінний куб Щоб уникнути підгоряння перегонку проводити в мідному баку або алюмінієвому молочному бідоні. Температуру дистиляції підвищувати поступово.

  Для отримання якісного самогону весь вихід потрібно розділяти на фракції. Причому «первак» (головна фракція) потрібно збирати в окрему ємність. Перші 250-300 мл самого до вживання Брага з виноградного макухинепридатні, так як концентрація в них шкідливих речовин, сторонніх домішок і сполук сивушних масел занадто висока.

  Обсяг основного виходу («тіло») самогону з яблучної браги – 2,5 л. Фортеця дистиляту – 60 градусів. Ще 2,5 л алкоголю, отриманого за одну перегонку, мають міцність 40%. Збір дистиляту на виході припиняється після того, як фортеця рідини знижується до 38 градусів.

  Для поліпшення смакових характеристик домашнього алкоголю з яблучних вичавок самогон відстоюють 2-4 дні, сортують. Можна додати жменю сухофруктів або декілька часточок свіжого яблука.

  Після цього дистилят відфільтровують і переганяють вдруге. Перед дегустацією бажано дати напою настоятися протягом 1-2 тижнів.