Брага зернова

Зміст

  • Особливості приготування зерновий браги
  • Брага із зерна без дріжджів
  • Зернова брага з додаванням дріжджів
  • Зернова брага на ферментах

Самогон або горілка зроблені із зерна завжди відрізняються відмінною якістю і є продуктами високого класу. Міцні напої, зроблені із зернового спирту, мають приємний, м’який смак. В залежності від використання культури виходить правильний самогон з різними смаковими якостями. З пшениці виходить м’який і трохи солодкуватий напій, з жита вийде міцний і запашний самогон. Ячмінь використовують для отримання напою схожого на скроні. В залежності від того, що потрібно отримати, та культура і використовується для отримання браги.

Особливості приготування зерновий браги

Особливостями отримання зерновий браги є те, що міститься в ній крохмаль попередньо слід перетворити на сахарозу, необхідну для бродіння. В іншому випадку доведеться додавати цукор і Брага зерновадріжджі що негативно позначається на кінцевому продукті. Для того щоб отримати необхідний цукор, спочатку роблять солод. Для цього культуру пророщують. Для початку зерно укладається на піддонах шаром в 2-3 см і заливається теплою водою так, щоб вона трохи покривала культуру. Температура в приміщенні повинна бути в межах 18-22°С.

Зерно кілька разів в добу перемішують. При появі паростків довжиною 2-3 см пророслий солод сушать і відокремлюють засохлі корінці і паростки. Для отримання солодового молочка зерна дроблять на спеціальних млинах і варять для розщеплення крохмалю. Процес одержання солоду в домашніх умовах досить трудомісткий, тому краще придбати готову змелене продукцію. Скільки вийде спирту, з ферментованого зерна, залежить від того який рецепт обраний, якості сировини і способу перегонки.

Брага із зерна без дріжджів

Для отримання самогону високої якості дріжджі краще не використовувати. Такий рецепт отримання спиртовмісної рідини передбачає участь у процесі неокультурених дріжджів. Для приготування браги потрібно простий або зелений солод (не пройшов процес сушіння). Зробити брагу з пророщеного зерна значно простіше і дешевше ніж з солоду. Пророщене сировину в кількості 5 кг поміщають в посуд з широким горлом. Додають 6 кг цукру, розчинені в 15 літрах теплої води, температура якої 20-24°С і залишають для первинного бродіння на 3-4 дні. Після цього ємність закривається кришкою з гідрозатворів або переливається в бутель з вузьким горлом, на який надівається гумова рукавичка.

Процес бродіння відбувається протягом 2-3 тижнів в темному теплому приміщенні. Скільки блукає сусло, залежить від якості продукції та температурного режиму. Закінченням процесу переробки цукру є припинення виділення пухирців газу з гідрозатвори або сдувшаяся рукавичка. Даний рецепт Брага зерновадозволяє використовувати зерно до 4 разів. Для прискорення бродіння в початковій стадії процесу можна додати 1-1,5 л солодового молочка.

Рецепт приготування браги без цукру більш складний, але він не потребує ні внесення додаткової солодощі, ні дріжджів. У ємність з розвареним зерном додають солод та воду з розрахунку на 1 кг зерна 0,5 літра води і 80 гр солодового молока нагрівають до 60°СС і тримають при такій температурі 7-8 годин. Після цього проводять тест на наявність крохмалю. Далі охолоджують до температури 20-24°СС і переливають в ємність з широким горлом для первинного бродіння. Після початку процесу перетворення цукру на спирт ємність закривають кришкою з гідрозатворів і прибирають в тепле темне місце, де через 14 -21 день процес повинен завершитися. Слід враховувати, що температура при бродінні може підвищуватися, особливо у період бурхливого газоотделения.

Зернова брага з додаванням дріжджів

Дріжджі додають у будь-який рецепт для прискорення бродіння, і в разі якщо процес переробки спирту не розпочався або протікає дуже мляво. Скільки вносити дріжджів залежить від ряду факторів, зазвичай їх додають з розрахунку 100 г на 10 л води. Якість браги від додавання дріжджів погіршується практично непомітно, а при правильній перегонці визначити їх наявність зможе тільки фахівець високого профілю. Для отримання зерновий браги з дріжджами 5 кг пророщеного сировини заливаються 15 літрами води, в якій розчиняється 6 кг цукру і вводиться 200 гр пресованих дріжджів. Дана суміш ставиться в тепле приміщення під гідрозатвор і бродить 2-3 тижні, після чого її можна переганяти.

Зернова брага на ферментах

Застосування ферментів бактеріального походження дозволяє значно полегшити процес отримання браги із зерна та покращити якість одержуваного самогону. При їх використанні можна Брага зерноваобійтися і без перетворення зерна на солод. Рецепт з застосуванням комплексу ферментів дозволяє краще осахарить сусло, скоротити час бродіння і приготування сусла, збільшити отримання спирту до 5 %, поліпшити якість кінцевого продукту. При виробництві браги із зерна зазвичай використовують Амилосубтилин і Глюкаваморин.

Для отримання напою на ферментах розмелене сировину заливають теплою водою в пропорції 1 : 4. В рідини попередньо розчиняється Амилосубтилин з розрахунку 6 гр на 10 кг зерна. Нагріти до температури 75°С, постійно помішуючи, і витримати протягом 1 години до повного розрідження. Отриману рідину розвести водою у співвідношенні 1:2 і остудити до температури 60°С. Розчинити в суслі ферменти з розрахунку Амилосубтилин 6 гр і Глюкаваморин 30 гр на 10 кг зерна. Гріти рідину протягом ? години. По закінченні провести йодну пробу. При задовільному результаті додати необхідну кількість дріжджів, поставити під гідрозатвор в тепле темне місце. Через 2 тижні брага на ферментах повинна встигнути.