Зміст

 • Класичний рецепт продукту
 • Інші рецепти і вихід спирту
 • Відповідна вода
 • Готові додаткові компоненти
 • Зовнішній вигляд
 • Елементи апарату

Бражка — продукт, який виходить після бродіння рідини з води, дріжджів і цукру. Його застосовують для приготування самогону методом дистиляції (перегонки або). Після того, як дріжджі перебродили з цукру виходить етиловий спирт. Можна використовувати і іншу сировину: цукор можна замінити на осахаренный крохмаль або фруктово-ягідні продукти, що містять цукор.

Класичний рецепт продукту

Найбільш популярний і простий на сьогодні рецепт браги — з цукру. Він підійде, якщо ви початківець самогонник. Інгредієнти пропорції:

 • Цукор — 1 кг
 • Тепла вода — 4-5 л.
 • Пресовані дріжджі — 100 г Сухі дріжджі — 20 р.

Важливо дотримуватися ці пропорції. Обов’язково розчинити цукор у теплій воді. В іншому випадку він осяде на дно і не буде брати участь у процесі бродіння. В іншому посуді розвести дріжджі, залити їх теплою водою (але не окропом), додати до них близько 2 або 3 ст. л. цукру. Залишити на годину.

Коли дріжджі активізувалися, необхідно з’єднати всі інгредієнти, помістивши їх в куб (парогенератор) або випарник (тара). Цю суміш поставити в тепле місце. Пам’ятайте, що щільно закривати куб (парогенератор) не можна. Він може лопнути з-за високого тиску всередині. Залишити бродити.

Середній час бродіння рідини становить від 3 до 10 днів. Після цього акуратно перелити брагу в іншу ємність, використовуючи силіконові трубки, щоб не зачепити осад на дні. Можна додавати сорбенти для очищення, використовувати сухопарник, активоване вугілля. Також підійде колона. Продукт готовий. Папуга допоможе виміряти фортеця.

Інші рецепти і вихід спирту

Класичний рецепт — самий швидкий і простий у приготуванні. Однак брагу можна готувати і з іншої сировини для самогону. Замінити цукор можна продуктами, що містять сахарозу. З фруктів і ягід самогон виходить більш цікавим за смаком і вище цінується.

Є два види готового продукту:

 • попередньо ароматизований концентратами;
 • ароматизований після перегонки.

Найчастіше використовують такі інгредієнти для основи: крохмаль, рис, кукурудза, пшениця, квасоля, пшоно, жито, ячмінь, овес, картопля, горох (крохмалевмісні) або виноград, агрус, малина, буряки цукрові, яблука, полуниця, слива, смородина, березовий сік (цукровмісні).

Роблять самогон з цих продуктів наступним чином: з цукровмісних необхідно вичавити сік, який досить солодкий сам по собі, в іншому випадку додається цукор або глюкоза. Ці добавки підвищують вихід спирту, але знижують його якість. Вище цінується чистий самогон (без цукру). Є й більш цікаві рецепти — з додаванням варення (краще домашнього).

А ось з крохмаловмісних компонентів самогон роблять таким чином: зерна потрібно залити окропом, а потім додати чисту воду і поставити бродити. Напій відрізняється за смаком від фруктового або на варення.

Будь початківець самогонник цікавиться виходом міцного напою (градус виміряти може папуга) із сировини. Показник становить 40% з 1 кг. Для кожного з продуктів літраж різниться. Матеріал:

 • Цукор — 1,1 л, колба.
 • Рис — 1,25 л, колба.
 • Пшениця — 0,92.
 • Картопля — 0,35 л, колба.
 • Виноград — 0,25.
 • Цукрові буряки — 0,21 л колба.
 • Груша — 0,165 л колба.
 • Яблуко — 0,14.
 • Вишня — 0,121 л колба.

Відповідна вода

Матеріал самогонки — не ключовий елемент правильного алкоголю. Важливу роль відіграє вода. Якість готового самогону безпосередньо залежить від її якості, а точніше — на 60%.

Водопровідна вода не підійде. Краще використовувати питну. Ідеально — джерельну або бутильовану. Рідина не повинна мати кольору, смаку або запаху. Обов’язково повна відповідність гігієнічним нормам.

Важливо, щоб перевагу було віддано м’якій воді. Вона не містить багато солей кальцію і магнію. Також неприйнятно використання кип’яченої добавки. Адже вона не містить повітря, який потрібен для бродіння дріжджів. Ще одна помилка самогонників: застосування дистильованій води. В ній недостатньо поживних мікроелементів.

Використовуєте водопровідну воду, тоді обов’язково потрібна її невелика очищення. Рідину можна відстояти, застосувати вугілля, парогенератор, сухопарник, відстояти і злити через силіконові шланги. У такому разі можна знизити жорсткість і шкоди для здоров’я людини.

Готові додаткові компоненти

Бонификатор — матеріал природного походження, що використовується в якості добавки. Такі концентрати для самогону сприяють поліпшенню смаку і запаху алкоголю. Ці інгредієнти володіють унікальними властивостями. Бонификатор (концентрат) значно підсилює природний смак напою. Усуває його недоліки.

Бонификатор здатний усунути якісні недоліки спиртного напою. Матеріал, з якого виготовлений концентрат, що містить дубильні речовини, які сприяють поліпшенню смаку самогону. Бонификатор не тільки концентрат, але і консервант. Служить для збільшення терміну зберігання.

Застосовувати бонификатор просто і безпечно. Матеріал не несе шкоди організму людини. Бонификатор відмінно розчиняється у воді і спирті. Багато виробників додають у концентрат цей матеріал. Бонификатор дозволяє досягти хороших смакових якостей. Концентрат застосовуватися для будь-яких спиртовмісних напоїв.

Бонификатор можна використовувати в домашніх умовах приготування. Придбати концентрат можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Бонификатор потрібно застосовувати, суворо дотримуючись пропорції для самогонки — 0,0045%. Купити бонификатор можна в будь-якому вигляді. Є сухі та рідкі види концентрату.

Зовнішній вигляд

Есенція — ароматична речовина, сильний концентрат. Матеріал надає приємний запах самогону. Есенція може бути: березова, концентрат з додаванням ромашки, імбиру або дубової кори. Вибір великий.

Есенція, як і карамель, сухопарник, покращує зовнішні якості самогону. Конкретний концентрат служить окремих функцій. Якщо карамель надає колір, сухопарник — очищає, то есенція — приємний запах. Від 1 до 35 мілілітрів пахне концентрату на 1 літр напою досить.

Не тільки есенція і карамель є важливими компонентами самогонки. Готовий продукт потрібно очистити. Можна застосовувати сухопарник. В будь-якій аптеці можна придбати активоване вугілля. Він абсорбує всі шкідливі речовини. Вугілля застосовується:

 • Зануренням у обладнання для виготовлення самогону (куб, сухопарник).
 • Як фільтр (поставити лійку на куб, куди кладеться активоване вугілля на вату або марлю, процідити самогонку в куб).
 • Елементи апарату

  Самогонний апарат (парогенератор) потрібно герметизувати. Гідрозатвор — обладнання, що відводить Сої не пропускає повітря. Кріпиться зверху на куб. Повітря може зіпсувати процес бродіння, тому важливо використовувати гідрозатвор. Закрити куб можна гумової медичної рукавичкою. Вона буде надуватися, сигналізуючи про нормальному процесі бродіння, і опадати, що значить — напій готовий.

  На куб (парогенератор) можна закріпити сухопарник. Він, як і активоване вугілля, очищає самогон від шкідливих речовин. Папуга — прилад для визначення ступеня готовності. Інше обладнання: силіконові трубки, випарник, колона.

  Колона здатна виробляти чистий спирт. Це тара, в яку можна заливати компоненти. Колона оснащена трубками. Куб (парогенератор) не дає такого результату. Колона, як вугілля, сухопарник сприяє очищенню самогону. У продажу є вугільна колона — спеціальне обладнання (тара). Основа металева колба.

  Краще, щоб вугільна колона, силіконові шланги, сухопарник інше обладнання були зроблені якісно. Потрібно переконатися в тому, що матеріал міцний. Хороший куб або сухопарник — запорука успіху починання. Наприклад, силіконові трубки повинні погано горіти при підпалюванні. Це говорить про їх безпеку.