Зміст

 • Як проектується бражная колона в самогонному апараті?
 • Технічні вимоги самогонного апарату
 • Ректифікаційна колона в самогонному апараті
 • Вибір ректифікаційної колони
 • Висновок

Коли з’являється бажання виготовити якісний спиртний напій, часто постає питання вибору установки, найбільш підходящим для цього. Кожен може керуватися різними порадами досвідчених самогонників або самостійно ознайомитися з існуючими рейтингом доступних пристроїв. Розумним рішенням завжди буде індивідуальне визначення пріоритетних якостей спиртного, своїх технічних і фінансових можливостей і необхідного обсягу дорогоцінної рідини на виході. Майже всі вимоги, що виникають у процесі створення напою, буде виконувати хороший самогонний апарат з бражної або ректифікаційної колоною.

Як проектується бражная колона в самогонному апараті?

Це звичайний варіант ректифікаційної колони з розділеними фракціями і з невеликою кількістю
тарілок. Якісний продукт в такому апараті можна отримати після декількох перегонів. Ця технологія має певні недоліки:

 • з 10 л сирцю можна отримати тільки 5-7 л самогону після неодноразового зняття голів і хвостів;
 • кожен новий напій буде відрізнятися від попереднього за кольором і запахом;
 • відсутність можливості створення міцного спиртного з невеликою кількістю сторонніх домішок.

Завдяки контактним елементів, кожна бражная колона розділяє вміст на фракції і сприяє теплообміну. У деяких пристроях застосовуються провальні тарілки, до головних достоїнств яких можна віднести невисоку ймовірність забруднення викинутої піною і легкість очищення. З допомогою таких колон можна швидко переганяти брагу в хороший міцний самогон.

Бражная колона має ряд переваг:

 • завдяки відсутності багаторазових повторень циклів перегонки, знижуються енерговитрати;
 • можливість створювати хороший напій, максимально наближений по чистоті до спирту, із збереженням смакових якостей вихідної сировини;
 • завдяки розподілу вмісту, бражная колона дозволяє підвищувати концентрацію фракцій і зменшувати кількість шкідливих відходів після перегонки.

Переваги використання таких установок для створення спиртних напоїв у декілька разів перевищують їх можливі недоліки.

Технічні вимоги самогонного апарату

Розглянемо основні вимоги, яким повинен відповідати хороший самогонний апарат. В ідеалі висота колони повинна досягати 50 см. Від цього буде залежати якість розділення і фортеця продукту на виході. Мінімальну висоту визначає необхідність достатнього захисту від виходу частинок браги з випарами. Деякі фахівці наполягають на необхідності проектувати висоту колони не менше 30 внутрішніх діаметрів.

Також знадобиться керований дефлегматор, який повинен гасити всю підведену потужність. Можна встановлювати декілька таких пристроїв для того, щоб досягти стабільності в роботі бражної колони. Регулювати рівень охолодження дефлегматора потрібно поступово. Для цього підходить пристрій, що дозволяє точно дозувати напір води. З усіх варіантів, доступних в побуті, краще всього використовувати радіаторні крани для систем опалення. На апараті обов’язково повинна бути встановлена система охолодження. Перед входом в конденсатор на колоні, робоча схема якої базується на паровому відборі, повинно бути передбачено місце для термометра. Переклад води в холодильники і дефлегматоры здійснюється окремо. Для гарячої рідини потрібно використовувати тільки силіконові трубки, а в інших випадках допускається встановлення шлангів з ПВХ.

При дотриманні основних технічних вимог можна створити хороший самогонний апарат. Деякі умільці створюють власні модифікації. Під зазначений набір технічних вимог підходить велику кількість конструкторських рішень, перевірених в роботі.

Ректифікаційна колона в самогонному апараті

Ректифікаційна колона представляє собою вертикальний циліндричний посудину змінного або постійного течії, укомплектований внутрішніми пристроями для обміну теплом і рідиною, а також допоміжними розділяють вузлами. Класичні установки являють собою вертикальні циліндри, усередині яких розташовуються елементи, призначені для введення, розподілу і збору пари і рідини. Нагрівають суміші надходять в ректифікаційної колони з перегінного куба. Потім легкі фракції концентруються у верхній частині пристрою, а важкі – в нижньому. На ринку доступні атмосферні і вакуумні ректифікаційні колони побутового і промислового призначення.

Майже завжди самогонний апарат з гарною ректифікаційної колоною використовується тільки для створення алкоголю. При цьому установки, спроектовані за аналогічним принципом, можуть бути задіяні як у найпростіших лабораторних приладах, так і в складних промислових конструкціях нафтопереробної, газової або хімічній галузях. Висота промислових ректифікаційних колон може досягати 90 м, а ширина – 16 м.

Вибір ректифікаційної колони

Багато хто не розуміють, що на мідному апараті важко отримати чистий спирт, тому рекомендується віддати вибір нержавіючої сталі. Оптимальним варіантом для наповнення є СПП. Слід бути уважним при покупці тому, що на ринку сьогодні повно приладів з РПН, кільцями рашига або невеликими камінцями. Ці матеріали не можуть забезпечити достатньо високу швидкість виробництва спирту. Також більшість виробників нехтують утепленням ректифікаційних колон і реалізують голі труби, не здатні виробляти нормальний продукт.

Висновок

Сьогодні ні для кого не буде проблемою придбання самогонного апарату. На численних сайтах в інтернеті доступні самі різні конструкції, що відрізняються за матеріалами, вартості і технології виготовлення. Розчарування покупців може викликати недостатня поінформованість виробників в основних засадах функціонування самогонних апаратів, не кажучи вже про бражних або ректифікаційних колонах.

Багатьом початківцям самогонників, що купили за порівняно чималі гроші хороший імпортний агрегат, доводиться доплачувати, щоб довести його до ладу самостійно і отримати хоча б звичайний алкогольний напій. Тому бажано кожному попередньо вивчити конструкцію нормальних самогонних апаратів, принцип роботи ректифікаційних і бражних колон, визначитися з умовами, в яких буде створюватися спиртне, необхідною кількістю алкоголю на виході, а також своїми фінансовими можливостями, і тільки після цього купувати установку і приступати до самогоноваріння.