Царга для самогонного апарату

Зміст

 • Ректифікаційна царга
 • Бак самогонного апарату
 • ТЕН в апараті
 • Помпа
 • Парогенератор в самогонному апараті
 • Комплект автоматики для самогонного апарату
 • Додаткові аксесуари
 • Як зробити коньяк або віскі в домашніх умовах

Технологія виготовлення якісного самогону, придатного до вживання в чистому вигляді або для переробки в більш благородні алкогольні напої, складається з безлічі нюансів. Один з важливих моментів самогоноваріння – комплектація самогонного апарату. Царга, герметичний бак для нагріву браги, ТЕН, парогенератор в системі перегонки зернового сусла, що використовується в рецептах приготування домашнього коньяку та віскі, мають значення при отриманні ректификационного спирту. Додаткові аксесуари і автоматика дозволяють контролювати процес

Які функції покладаються на перераховані деталі перегонной системи? Для чого і коли їх застосовують?

Ректифікаційна царга

Для приготування якісного спирту-ректифікату міцністю до 96% необхідно оснастити Царга для самогонного апаратусамогонний апарат царгою. Царга – це трубка з нержавіючої сталі з наповненням у вигляді спірально-призматичної насадки. Призначення обладнання – поділ парів дистиляту на фракції різної щільності. У домашньому самогоноварении царга грає роль ректифікаційної колони, що дозволяє модернізувати типової дистилятор до рівня заводського обладнання і на виході отримати спирт високої якості та ступеня очищення.

Ректифікаційні царги для побутового самогонного апарату випускають різної довжини – 15, 35, 45 див. Умовна ступінь очищення дистиляту – 20, 50, 60 крат. Чим вище труба, тим повільніше в ній протікає процес ректифікації. Відповідно, підвищується роздільна здатність обладнання і на виході виходить спиртовмісна рідина з мінімальною концентрацією сторонніх домішок.

Перегонка браги через самогонний апарат з царгою 15 і 35 см довжини дозволяє отримати відмінний самогон. Тим не менш перед вживанням його необхідно очистити від сивушних масел додатково одним з відомих способів (вугілля, марганцівка, сода тощо).

При використанні царги довжиною 45 см після першої перегонки вдається отримати спирт-ректифікат, питома маса чистого етилового спирту в якому становить 96% від загального обсягу. При введенні у схему самогонного апарату декількох царг ступінь очищення перегоняемой рідини дорівнює сумі їх кратностей.

Бак самогонного апарату

Перегінним кубом або баком називають ємність в якій відбувається нагрів браги. Основні вимоги, Царга для самогонного апаратущо пред’являються до баків:

 • достатній для перегонки потрібної кількості рідини обсяг;
 • герметичність кришки, мет приєднання патрубків;
 • форма, що дозволяє встановлювати ректифікаційні царги у суворо вертикальному положенні.

Використовувати в якості бака для самогонного апарата можна будь-яку тару або посуд, яка відповідає цим вимогам. Матеріалом виготовлення бака зазвичай виступає сталь або харчова нержавіюча сталь – сплави, які не вступають в реакцію з кислими розчинами при перегонці і не впливають на якість самогону.

У самогонних апаратах для віскі і коньяку, призначених для виробництва невеликої кількості ректификационного спирту під бак для сусла можна переробити скороварку, каструлю, інше кухонне начиння.

ТЕН в апараті

ТЕН (трубчастий електронагрівач) – нагрівальний елемент, перетворюють електричну енергію в теплову. Являє собою вигнуту «скріпкою» або спіраллю трубку з товстими стінками, всередині якої знаходиться нікель-хромова спіраль. Вільний простір в трубці Тена заповнюють речовиною з високою теплопровідністю (оксид марганцю).

Електронагрівач типу ТЕН надійний, не боїться ударів, вібрацій, безпечний в експлуатації. У самогоноварении використовується для нагріву перегоняемой рідини. Встановлюють ТЕН всередині ємності для браги або парогенератора, застосовуваного для варіння густого зернового сусла.

Царга для самогонного апаратуПереваги самогонних апаратів з Тенами полягають в значній економії часу на перегонку дистиляту і мобільності пристрою. Ними можна користуватися не тільки на кухні в квартирі або приватному будинку, але і в будь-якому іншому приміщенні, де є можливість підключитися до електромережі. Тобто перегонкою дистиляту можна займатися в гаражі, на дачі, у дворі будинку і т. д.

Для виробництва домашнього самогону, виготовлення ректификационного спирту для горілки, віскі, коньяку рекомендується використовувати ТЕН) з нержавіючої сталі напругою від 1,5 кВт.

Помпа

Щоб заощадити воду, охолоджуючу змійовик саморобного дистилятора, використовують замкнуту систему охолодження. Але оскільки вода в резервуарі швидко нагрівається і ефективність дії «холодильника» знижується, необхідно організувати циркуляцію рідини. Для цього потрібна помпа.

Саморобний конденсатор в цьому випадку виготовляють з двох резервуарів на 30-40 л води. Один з них розташований трохи нижче, щоб відпрацьована, нагріта рідина стікала самопливом. Встановлена в нижню ємність помпа (акваріумний насос) перекачує воду назад у верхній резервуар, забезпечуючи, таким чином, циклічність процесу.

Парогенератор в самогонному апараті

У рецептах домашнього коньяку брага готується з зерна або фруктів. Сусло виходить досить густим, тому перед перегонкою гущу відфільтровують. Але якщо переганяти густу брагу через парогенератор, можна виключити цей етап загального процесу.

Царга для самогонного апаратуЩо таке парогенератор? Це звичайний перегінний куб, всередині якого встановлено ТЕН. В нього заливають звичайну воду. Після закипання вода починає інтенсивно випаровуватися й через паропровід, доповнений системою фільтрації, надходить з парогенератора в суслопарочный котел з брагою. Гарячий пар нагріває брагу, починається перегонка дистиляту.

Процес протікає набагато повільніше, ніж якщо б ємність з суслом стояла безпосередньо на вогні, але при використанні парогенератора гуща ніколи не підгорить. Таким чином, парогенератор набагато зручніше використовувати для перегонки густих фруктових (яблучних, абрикосових) браг або зернового сусла для домашнього коньяку та віскі. Також парогенератор можна застосовувати в якості ємності для зброджування сировини.

Комплект автоматики для самогонного апарату

Якщо самогонний апарат оснастити додатковими аксесуарами, контролювати процес дистиляції буде набагато простіше. Спеціальна автоматика застосовується для ректифікації самогону і виконує наступні функції:

 • Вимірювання температури в будь-якому блоці самогонного апарату.
 • Управління відбором дистиляту, відділення фракцій за термометричним показаннями.
 • Контроль над завершенням процесу ректифікації або дистиляції при досягненні максимальної температури рідини в перегінному кубі або парогенераторі, спиртовмісних парів в дистилляторе.
 • Управління системою охолодження конденсатора.
 • Підтримування заданих показників потужності, що подається на ТЕН перегінного куба, а також на всьому протязі процесу ректифікації.
 • Контроль підвищення температури, переповнення прийомного збірника готового спирту-ректифікату.

Одним словом, такий аксесуар дозволяє практично повністю автоматизувати процес. При цьому відпадає необхідність весь час бути біля самогонного апарату, вручну регулювати температуру нагрівання і охолодження, відокремлювати головні і хвостові фракції.

Додаткові аксесуари

В автоматизації процесів самогоноваріння, приготування в домашніх умовах спирту-ректифікату застосовуються різні допоміжні аксесуари. Наприклад, плата ШІМ регулятора виконує кілька функцій: під час первинної дистиляції регулює подачу браги (самопливом) НБК, контролює подачу води в систему охолодження конденсатора, керує процесом відбору та дозування спирту під час ректифікації.

Такий важливий аксесуар, як датчик температури, попереджає про можливий прорив гарячої рідини або несконденсированных парів через дистилятор. Датчик переповнення ємності для збору готового дистиляту спрацьовує, коли рідина наповнює посудину до країв. Робочу зону приладу поміщають на задану висоту і при зануренні датчика в рідину нагрівання перегінного куба автоматично припиняється. Дистилят перестає надходити в приймач.

Ці і багато інші аксесуари – незамінні помічники як початківців, так і досвідчених самогонників.

Як зробити коньяк або віскі в домашніх умовах

Рецепти виготовлення коньяку можуть бути різними, але в деяких моментах вони схожі – для зброджування Царга для самогонного апаратувикористовувати тільки високоякісну сировину, ніяких пекарських дріжджів використовувати не можна витримувати готовий продукт в дубових бочках або наполягати на дубових кілочках (спрощений варіант). Для домашнього віскі, який за смаковими характеристиками буде ідентичний продукту, виробленого промисловим способом, рецепти сусла передбачають використання тільки сортового зерна.

Сировину необхідно замочити, очистити від сміття, зіпсованих, покритих цвіллю зерен, промити. Перед закладкою в ємність для бродіння зерно необхідно проростити.

В якості основи для бродіння використовують винні або дикі дріжджі, закваску, приготовану з заброженного солоду, фруктів, виноградної мезги. Всі інгредієнти змішують за рецептом, заливають теплою водою і залишають для бродіння в теплому місці на 1-2 тижні. Щодня сусло перемішують.

Коли бродіння припиниться, брагу потрібно залишити на добу у спокої, потім злити з осаду і відфільтрувати. Переганяти звичайним методом, відсікаючи головні і хвостові фракції. Перегонку припиняють, коли фортеця дистиляту знизиться до 50 градусів.

За класичним рецептом для приготування віскі і коньяків необхідно використовувати дистилят подвійної перегонки. Тому самогон сортують (розбавляють водою) і знову переганяють у самогонному апараті.

Завершальний етап – очищення дистиляту одним з відомих способів і витримка в дубових бочках. Щоб отримати коньяк або віскі хорошої якості, витримувати очищений домашній самогон або розбавлений спирт-ректифікат потрібно протягом декількох місяців.